Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wniosek 500+ złożony!

Dzisiaj w MOPSie. Kiedy zobaczę kasę na koncie?
«13456712

Komentarz

  • Oj tam, kiedy. Ważne, że zobaczysz, z nadpłata od kwietnia w jakimś późniejszym miesiącu też się dobrze zapowiada. Na wakacje :D
  • Złożyłam dzisiaj w szkole mojej córki. Ok. 16 mój wniosek był 9.
  • Do 3 miesięcy trwa weryfikacja :D
  • próbowałam dzis złozyc przez mbank, ale mie wywalilo. mam jednakowoz dylemat bo zameldowana jestem wciaz pod starym adresem a dziecko drugie zameldowałam juz pod nowym (tesciowym) i gdzie tu teraz wniosek złozyc?
  • @Honorata wg mnie tam, gdzie faktycznie mieszkasz.
  • Honorata trzeba próbowac... nam sie udało za trzecim razem w mBanku
  • subwencje już częściowo gminy w marcu otrzymały więc macie szanse :)
  • Przeklejam komentarz, ku rozważeniu:

    Wypowiedź PBSZ:
    "Dziś łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi. Chodzi nam o to, aby pokazać, jak ważna dla polskiego rządu jest rodzina. Dziś instytucje finansowe zadecydowały, że przyłączają się do realizacji Rodzina 500 plus. To ważny krok".

    Trafne stwierdzenie, gdyż bezsprzecznie świat finansów powiązany jest - przyczynił się do jednego z największych problemów społecznych, którym są kredyty pseudo-frankowe czy polisolokaty.

    Pamiętajmy, że bank nie jest instytucją zaufania publicznego. Jest nastawiony jedynie na zysk.
    Nie obchodzą go, o czym się przekonaliśmy, żadne społeczne problemy (chyba, że zagrażają pomnażaniu tego zysku).

    Trudna sytuacja naszych rodzin, w tym tych, które z powodu bankowego wyzysku popadły w biedę, ruinę - interesuje banki tyle co zeszłoroczny śnieg...

    Składając wniosek dzięki bankowości elektronicznej, 18 banków stanie się właścicielami danych naszych dzieci oraz pełnej informacji o dochodach naszych rodzin.

    Zastanówmy się, czy tego chcemy?
  • też słyszałam żeby nie wypełniać przez bank wniosku na pierwsze dziecko.
    Ale i tak wypełniłam - ale na kolejne tylko. :/
  • Podziekowal Apolonia.
  • O dochodach? To chyba tylko jak na I dziecko? Wiekszoś jednak chyba zaczyna od drugiego. No i moj bank ma o mnie i tak pełne info, bo mam tam kredyt
  • Tylko przy pierwszym
  • No właśnie. Jeśli składa się wniosek na drugie dziecko to chyba tych info nie jest za dużo. Mój bank tez trochę o mnie danych juz ma.
  • Na przykład do wypowiedzenia kredytu jezeli twoja sytuacja sie pogorszy. Na przykład brałas kredyt z jednym dzieckiem teraz masz czworo i tyle samo kasy.
  • Nigdy nie wiadomo co tam sobie bank umysli. Gdysmy przenosili kredyt z nieruchomosci o duzo mniejszej wartosci na nieruchomosc wiecej warta to bank podniósł zabezpieczenie swe hipoteke dwukrotnie. dlaczego? bo mógł.. A kto mu zabroni..
  • edytowano kwiecień 2016
    Zawsze to większa inwigilacja. Bank ma nasze dane ale np peseli naszych dzieci nie. Ja tam nie ufam bankom. Mam osoby z rodziny, które pracuja dla bankowosci i wiem ze żaden problem mieć dostęp do różnych danych, które moglyby być uzyte w najrózniejszych celach np jak podała Dorota-do wypowiedzenia kredytu. Zresztą , gdyby bansterzy nie widziei geszeftu nie "służyliby pomocą" w programie 500+

  • Ale oni chyba tych danych maja nie gromadzić i nie przetwarzać tylko przekazują dajej
  • Ale ktoś napisała o płaceniu kartą np. Mi to tam zwisa ze pani z banku bedzie znała PESEl mojego dziecka. Ciekawe ze tutaj taka podejrzliwość, a przy zmianie ustawy o policji juz nie. Tamadministratorzy maja przekazywać wszelkie dane, w sumie tez mozna skwitować, a kto im zabroni ich gromadzić i przetwarzać?
  • A Wasze dochody przychodza na konto w banku? A placicie karta? Kto jak kto, ale bank Wasze finanse zna, chyba, ze o 500 wnioskowaliscie w innym niz ten, ktorego uzywacie na co dzien.
  • akurat ie sądzę, żeby bank chciał sobie gromadzić Pesele dzieci (po co?) resztę danych ma.
    Skoro nie mają tego gromadzić to sądzę, że usuną tę bazę, inaczej GIODO mogłoby im się do tyłka dobrać.
  • Oczywiscie, ze wszystkie dane zostaną, sama przez znajomego programistę prywatnie po latach dowiadywalam się o moje operacje w banku, ale kazdy zrobi jak uważa. Ja po moich doświadczeniach uważam, że w ogole strach trzymac kasę w banku ale każdy zrobi jak uważa.
  • Mnie tylko dziwi, jak ktoś kto np ma kredyt pseudofrankowy z rosnącym ciągle kapitalem i jeszcze chce miec do czynienia z bankami.
  • operacje w banku sa na sytemie bankowym a te dane na systemie empatia zusowskim
  • my mamy 500 w tym na codzien a kredyt w innym... nasze dane... co chwile ktos uczula ze gdzies wyjda, a w moim przekonaniu kto chce ten i tak je ma...
  • o matulu ale problemy - bo banki mają nasze dane, ło ludu! a bo to oni jedni?? Mnie tam lata kto i gdzie ma moje dane, i tak wiadomo, że od lat nas wszystkich śledzo i kapujo na prawo i lewo, jakbym miała na codzień takimi pierdołami się przejmować to by mię na nerwicę pochowali bo ani rusz bym umarła.
  • to dosadniej napisalas Agnieszka82 co mialam na mysli..
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja myślę że te dane banki będą wykorzystywać do bardziej upierdluwego nagabywania typu "weź pań kolejny kredyt, bo przecież przyszlo dodatkowe ilestam i możesz je wydac". taki spam jakiego multum w internecie. Żeby sobie tego jak najbardziej oszczedzic nie złożymy przez bank, bo mnie to maksymalnie irytuje.
  • Mnie tez wkurzyli ostatnio dzwoniąc :"zauważyliśmy ze odkłąda sobie pani pieniądze na koncie" i w związku z tym mieli dla mnie jakąs super ofertę, ale pogoniłam.
  • Dzisiaj złożyliśmy wniosek w świadczeniach rodzinnych.
    Pani powiedziała, że oni nie sprawdzają wniosków tylko przyjmują...ale i tak na pytania, które jej zadałam, odpowiedziała:)
    Powiedziała, że wypłaty od 1 lipca.

    Żadnych załączników nie musiałam dawać, bo tam wszystko nasze mają.
  • A ja się dodzwonilam do urzędu. @Agnicha, pani mi powiedziała, że mają 'swoj' wzór oświadczenia o dokumentach dołączanych do rodzinnego i wtedy nie trzeba ich załączać. Mam go dostać mailem, to Ci przekaze jak chcesz;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.