ROWER - przerzutki i takie tam :)

135

Komentarz

• sie zgłoszę,kiedy będziemy gotowi do zakupu ;;) @tryk :D
  • @Agnieszka to wybor jest duzy,dlatego zastanowcie sie ,jak cos prosze pisac
  • Na szosowych się nie znam, ale węglowego bym nie brał, wolałbym z lepszym osprzętem. Chyba że ktoś musi, bo się ściga. Ale wtedy to już duży wydatek.
  • @Thorgal Agnieszka pisala ze pociecha jezdzi sobie amatorsko
  • Zwykle składanie roweru dużo drożej wychodzi, niż kupno w całości. A żeby kupić używany, to trzeba mieć pojęcie.
  • @Thorgal masz racje,poza tym to wiek gdzie sie rosnie i taki rower moze szybko byc za maly,wiec opcja uzywany .ale jak wspomniales znac sie cza
  • edytowano kwiecień 2016
    Dzisiejsze stopy aluminium potrafią być lekkie:
    https://youtube.com/watch?v=WCBlhoH6UDE
    Rower można potem trochę odchudzić kupując lżejsze buty, pedały, prawdziwe ciuchy rowerowe, ochraniacze na buty, obły kask itp.

Tylko nie podoba mi się dodawanie aluminium do tytanowego napędu, wygląda to na złośliwość, bo szybko się ściera, także nie zawsze drożej znaczy "na lata".

Jak coś ma jeździć, to zwróciłbym uwagę na piasty i suport, żadne tam press fit'y.

Rower triathlonowy będzie jeszcze szybszy, bo szosowy to do jazdy w peletonie. Tylko że triathlonowy trudniej opanować i nie jest na górki.
    https://youtube.com/watch?v=stY-2BKSg7o
  • dzięki @tryk ,na pewno skorzystam z pomocy,
  • Żegnaj karpiku!
    Kupiłam rower i pod górkę wjechałam na kompletnym, absolutnym, swobodnym luziku :D

image
  • Ze bez ćwiczeń? Foch! ;)
  • Ćwiczenia też już robię. :) Znalazłam sobie cardio dla początkujących i zasuwam. Wczoraj nie mogłam rękami ruszać... X_X
  • No to bez focha, ćwicz na zdrowie!
  • Podepnę się pod temat rowerowy.

Trzylatek nagle został bez rowerka biegowego - jest jeszcze sens kupować mu nowy czy już raczej z pedałami? Czytałam, że nie ma co za wcześnie, ale tak realnie patrząc, na którym da radę w tym wieku dalej i szybciej ujechać?

Pięciolatka ma z kolei pedałowy, 18'', ale jakiś strasznie ciężki. Warto inwestować w lepszy czy poczekać chwilę i kupić już 20'', który posłuży na dłużej?

Na stanie jeszcze roczniak i zastanawiam się w jakiej konfiguracji najlepiej organizować jakieś rowerowe wycieczki. Młodsi w fotelikach a starsza na swoim + ewentualnie hol, jak się zmęczy? Próbował ktoś tak?
    Ja tak nie próbowałam
    To znaczy mam na myśli hol
    Gdyż z praktyki wiem , że jak mam dwoje na fotelikach na rowerze to trudno wtedy stanąć i pomoc coś tym z tyłu , ja mam przyczepę rowerową
    Trzeba wtedy wszystkich zdejmować z rowera

Miałam hol ale sprzedałam bo juz miałam przyczepę ale jak srpobowslismy z holem to stwierdziłam ze nie dam rady bo ja szybko jeżdżę rowerem z całym zaprzegiem

Osobiście holu nie uznaję
    Śle wiem ze ta co odkupila była zadowolona

Ja niezmiennie polecam przyczepę rowerową
    Bo robi też za wózek
    Służy świetnie na plaży
    Ma sporo bagażnik w całości
    I moje dzieci na rowerach w fotelikach i przyczepie po chwili zasypiały zazwyczaj

Dla mnie najlepsza przyczepa
    Teraz już jeżdżę na trasy tylko z przyczepą
    Wcześniej były jeszcze dwa foteliki dodatkowo
    Czyli 4 dzieci razem i ja
    Wszystko na jednym rowerze :)
  • Nie no, ja zakładałam, że jeden fotelik ja a drugi plus hol mąż :)
    Przyczepka jest super, ale nie wiem, co z najstarszą, ona w wakacje będzie miała 6 lat i fajnie by było, żeby trochę sama popedałowała, ale jak w dłuższej trasie wymięknie, to myślałam właśnie o tym holu, na zasadzie bardziej awaryjnej przy dużym zmęczeniu.
    @Małgorzata, matka z czwórką na jednym rowerze to rozwiązanie prawdziwie holenderskie :) Albo indonezyjskie, sama nie wiem :)
  • A miałaś taki hol, że dawało się go przyczepić razem z fotelikiem? To musi być jakiś specjalny?
  • Bagata też się zastanawiam nad holem dla 4 latki. Spory kawałek ujdzie ale nie tak daleko jakbyśmy chcieli; ) tylkl ten hol to tak na stałe się zakłada że dziecko nie ma przedniego koła i to mnie zniechęca. Chcialabym coś co mogę mieć w plecaku, na bagażniku i w razie potrzeby ją podpiąć ale chyba nie ma takich opcji.
    Na fotelik jest juz za duża, na przyczepke też.
  • Tylko ja kombinuję, jak tu jeszcze trzylatka zagospodarować.
  • A ja niezmiennie polecam hol. U nas K. zaczęła jeździć jak miała 2,5 roku (ona wyrośnięta i rozgarnięta). Jak już miała 3,5 i nauczyła się sama jeździć, to część trasy robiła sama, bo to można szybko odpiąć. No i dodam, że dziecko tam normalnie pedałuje i też się męczy. Dla nas rewelacja.
  • O, super. A możesz polecić jakiś konkretny model, @Kasia_ ? Dał się montować razem z fotelikiem?
  • Bagata można też kupić mały rower i odkręcić pedały, żeby służył jako biegowy. U nas tak się córka przesiadła z biegówki na btwin z decathlonu.
  • U mnie trzylatki jeszcze na biegowych jeździły. Moim zdaniem za szybko się męczą na kręcenie pedałami a na biegówkach zasuwali nawet dość długie wycieczki.

• @Bagata mamy ten co linkowałaś. U nas tylko jedno dziecko, wiec z fotelikiem nigdy nie próbowaliśmy.
    Tylko hol i chyba fotelik też montuje się na rurce od siodełka, więc trzeba by sprawdzić czy się mieści. Ale chyba przyczepka też do rury, więc może @Małgorzata poradzi, czy się zmieszczą dwa sprzęty, ale może to zależeć od tego na jaką wysokość jest podniesione siodełko.
  • @Bagata - u nas 3-latka jeździ na biegowym, 5-latka na 16'' (chyba), ale lekkim bardzo, Early rider.
    Ale ona dopiero się nauczyła jeździć.
    To są bardzo lekkie rowery: http://earlyrider.com/collections/bikes
  • @Bagata
    Miałam taki hol jak ten z linka
  • zdjecie

A ja sobie dziś wycieczkę zrobiłam. Chyba do Gdańska dojechałam.
    Cieszę się tym rowerem jak głupi bateryjką :D
  • Co polecicie dla 8 latki?
    Trzeba nam zmienić rower dla niej na większy i niewiem jaki zakupic :-?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.