Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak NPR to tylko w Warszawie, w Warszawie!

2

Komentarz

  • Dzięki :) Tylko ile może ważyć pierścionek? Cóż, na pewno więcej niż 1 gram ;)
  • @Katiu wyślij chociaż zdjęcie.
  • Postaram się jutro skombinować. Ale przyznam, że wolałabym kogoś miejscowego, bo może to jednak jakaś podróba? Nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd :-S

    PS.Wielkie dzięki wiesz za co :*
  • Cena zależy nie tylko od wagi, ale i próby. Starsze złotey bywały ze znacznie wyższej próby złota niż obecnie, np. 750, obecnie większość 585 lub wręcz 333, czyli zawartość złota w złocie mizerna. Cena adekwatna do zawartości. Za 750 znacznie wyższa.
  • @Katia, zakładam, że trochę zależy Ci na kasie, więc proponuję żebyś zaniosła do jubilera, gdzie skupują złoto, tam to obejrzą i wycenią. Będziesz wiedziała ile Ci proponują i potem jeśli tu ktoś będzie chętny to mu sprzedasz za ile będziesz chciała, ale też w miarę adekwatnie do wartości.
  • edytowano maj 2016
    Trzeba też pamiętać, że u jubilera wycenią wyłącznie wartość samego materiału, nie wyrobu jako całości.
    Ale przynajmniej będziesz znała konkretną wagę i próbę.
    Możesz wtedy jubilerowi powiedzieć, że się zastanowisz i spróbować sprzedać trochę drożej niż sam materiał. Jeśli się nie uda zawsze możesz wrócić do skupu złota.
  • Ale czy taka wycena jest za darmo? Naprawdę za darmo? Bo nawet jeśli kosztuje 5 zł, to dla mnie w tej chwili za dużo :(
  • wg mnie wycena jest za darmo, ale na 100% nie wiem
  • @Katia, jeśli idziesz z założeniem, że chcesz sprzedać rzecz to przecież muszą Ci zważyć, określić jaka to próba i ile za to gotowi zapłacić (mało, nie ma się co łudzić). Możesz sie zdecydować lub nie. Ale nie dostaniesz na to papiera tylko info na twarz. Jeśli chcesz oficjalną wycenę, to za nią płacisz i dostajesz na papierze. Tak czy owak lepiej pójść do wiarygodnego miejsca, np. jakiegoś starego jubilera urzędującego od dziesięcioleci, nie jakiejś szemranej kanciapy.
  • Tyle tylko, że ja naprawdę nie mam pieniędzy. Zabawne, że trzeba je mieć, by coś sprzedać ;))
    Nic to, pozostanę przy książkach. Póki jeszcze mi nie odcięli netu...
  • nie trzeba miec piniedzy zeby sprzedac chyba ze na wysylke tej rzeczy ,chcesz sprzedac idziesz do jubilera pytasz co proponuje nie pasuje cena dziekujesz mowisz ze sie zastanowisz i wracasz do domku
  • Dokładnie tak. Nie wiem czy niejasno się wyraziłam. Znasz wagę, próbę i ewentualną cenę skupu. I robisz z tą wiedzą co chcesz, tyle, że dowodu na papierze nie masz.
    Dodam, że ta cena dla kogoś, kto chce od Ciebie kupić pierścionek jest bardzo atrakcyjna, wiec na przyklad robisz licytację na forum. Albo próbujesz na alledrogo, ale to już jakiś procent kosztuje na okoliczność sprzedania. Samo wystawienie to grosze.
  • A w ogóle to pokaż ten i sprobuj próbę samodzielnie odczytać.
  • @katia przyjdz do mnie w pon okolo 11
    Dasz radę?
  • Dam :)
    O ile trafię, bo zawsze tam błądzę ;))
  • Trafisz.102.to jestesmy umowione
  • ^ Tylko W-wa, tylko książki, tylko odbiór własny, tylko szybko - lada dzień wyłączą mi net :(
  • Jakby mi wyłączyli, kontakt do mnie mają, m.in. @Bridget, @Pompejanka i @Rogalikowa. Wprawdzie jednocześnie wyłączą mi stacjonarny, a komórkę mam zablokowaną, ale coś by się wymyśliło ;)
  • @Katia napisalam priv
  • jest jeszcze archaiczny list papierowy... gimbusy nie znajo :))

    priw napisałam
  • A podbiję sobie.
    Odbiór własny może być w Niespodziance, jeśli komuś nie chce się jechać do mnie na wieś ;))
  • edytowano czerwiec 2016
    1) bielizna pościelowa Malin Rund (poszwa i poszewka), nieotwarta http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80224925/ (na opakowaniu są podane nieco większe wymiary niż na stronie) 30zł

    2) bielizna pościelowa Palmlilja (poszwa i poszewka), nieotwarta http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30224777/ (j.w.) 50zł

    3) pantofle damskie rozmiar 44(!!!) Gabor - czarny nubuk, obcas 3,5 cm, b.zgrabne, ozdobione grubym łańcuszkiem, założone 2 razy 160zł

    4) klękosiad, używany (jasnodrewniano-granatowy) 30zł

    5) pucharki do lodów, 6 sztuk, brązowe szkło, nieużywane 20zł
  • Odstawiłam leki, ale jedzenia jeszcze nie ;))

    Może ktoś chce antenę satelitarną? 10zł.

    Półmisek Arum? 30.

  • No PRoszę... ;;)
  • Wiesz, jak zachęcić :D
    Podbiję.
  • @Katia
    jaki wymiar pościeli tej za 30 zł ???

    Jeśli możesz to daj foty butów, czy na szeroką stopę będą ok ???
  • edytowano lipiec 2016
    Poszwa 160x200 i dwie poszewki 70x80.

    Myślę, że tak, bo mam raczej szerokie. Fot nie posiadam :(

    Jeszcze:
    - "Dziennik miejskiego wikarego" Andrzej Madej OMI - 5zł
    - "Odpowiedzi na 101 pytań o katolicka naukę społeczną" Kenneth R. Himes OFM - 10 zł
    - "Rozeznawanie, czyli myślenie i działanie zgodnie z wolą Bożą" Gilles Jeanguenin - 15zł
    - "Żyć świadomie" ks.Jan Krokos - 10 zł
    - "Miłość do kwadratu. Poradnik dla nieprzystosowanych" Stanisław Morgalla SJ - 15zł
    - "Pozwólcie ogarnąć się miłości" Anna - 5zł
    - "Jeruzalem. Księga życia" - 15zł
    - "Nie pokój, lecz miecz. John Henry Newman" Felicity O'Brien - 15zł

    Przypominam, że tylko W-wa wchodzi w grę.

    Pośpiech wskazany, bo nie wiem, co mój spadkobiorca zrobi z tym wszystkim :P
  • edytowano lipiec 2016
    @Karolinka, a Ty jesteś w stolycy?
  • Sorry, że Was tak zamęczam :trollface: Ale sytuacja jest naprawdę podbramkowa :cold_sweat: 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.