[POZNAŃ] Warsztaty Śpiewu Liturgicznego

edytowano kwiecień 2016 w Polecamy
Już za niecałe 2 tygodnie kolejne warsztaty organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie u Dominikanów. Piękny czas, sama byłam już na nich 2 razy, w tym roku się niestety nie wybiorę, bo nie chcę tego robić mojej rodzinie dzielnie znoszącej liczne próby przed stadionem ;-) Ale z całego serca polecam zwłaszcza tym, którym bliska jest liturgiczna muzyka chóralna. @sylwia1974 ? @anulaczarnula ?

Informacje i zapisy tutaj: http://da.poznan.dominikanie.pl/warsztaty/

Komentarz

• O jeny czemu tak późno dajesz znać @aghi ? Warsztaty z całego serca polecam... Ja standardowo DYŻUR akurat w tym miesiącu mam, dokładnie w TEN weekend :((
  • edytowano kwiecień 2016
    No bo właśnie się też dopiero teraz dowiedziałam! :-( I to zupełnym przypadkiem, pocztą pantoflową, że Dominikanie w ogłoszeniach parafialnym podali, że szukają noclegów dla uczestników.
  • Może następnym razem... :-S
  • no ja też nie tym razem...mam terminy do czerwca dość intensywne...
    @aghi a w Czmońcu byłaś kiedyś na warsztatach ze śpiewu liturgicznego? też bywały :)
    a i warsztaty gospel mi się marzą...a na razie tylko moim dzieciom się udawało, a mi nie...

ale przyjdzie ten dzień!!!
    wiem, że @anulaczarnula jest zapisana do Dominikanów :)
  • chciałabym... ale jak pokazałam harmonogram J. to teraz rozmyśla czy dać mi przepustkę ;)
  • edytowano kwiecień 2016
    Hehe, @Wela, dawaj, dawaj, J. da radę, skoro M. dał w zeszłym roku (a jeszcze matka karmiąca byłam wtedy). Chociaż Wy to oboje moglibyście pójść. U nas nie ma tego dylematu ;-)

@sylwia1974 no właśnie jakoś mi te w Czmońcu nigdy terminowo nie pasowały. A na czterogłosowy śpiew ze śpiewnika sióstr bym się nie obraziła... ;-)
  • zgadza się, wybieram się:) Tylko, że akurat córka w sobotę wyjeżdża z Ulkami do Rzymu i muszę jakoś pogodzić.
  • @anulaczarnula , i jak było?
    @Wela, a Ty w końcu byłaś?
  • nie dotarłam... jakoś...
  • A to się musimy kobiety zorganizować na przyszły rok, o!
  • Dotarłam w piątek i niedzielę. Oczywiście podobało mi się i wzbudziło tęsknotę za śpiewem jeszcze mocniej.
    W Krakowie jest Szkoła Kantorów. Szkoda że nie w Poznaniu.
  • @anulaczarnula liczę na to, że się w Poznaniu śpiew liturgiczny może się rozkręcić, albowiem w ostatniej turze zmian personalnych do klasztoru poznańskiego trafił o. Tomasz Grabowski :-)
    http://www.liturgia.dominikanie.pl/tomasz_grabowski_op.html

Podziękowali 1anulaczarnula
  • ooooo @aghi to trzeba napisać do o. Grabowskiego, że jest nagląca potrzeba stworzenia Szkoły Kantorów w Poznaniu :)  A ja byłam w ten weekend w Czmońcu na Maryjnych Warsztatach Muzyczno-Liturgicznych. Znów z przygodami, bo na dwa dni przed wyjazdem Łucja dusiła się. Wyjazd stał pod znakiem zapytania, ostatecznie dojechałam na 8 rano w sobotę. Niesamowity czas śpiewu, modlitwy, adoracji (sama o północy w kaplicy.
  • Ha, @anulaczarnula ;ja w Czmońcu byłam tydzień przed Tobą... widziałam plakat warsztatów, ale tak tydzień w tydzień jeździć to przesada.... ;-)
    Ale moje starsze córki mają już oba tematy sesji mam z córkami zaliczone ;-), więc może następnym razem się skuszę na te warsztaty...
    Zdrówka dla Łucji!

• @aghi @anulaczarnula napiszcie coś więcej proszę o tych mamach i córkach 
  • @ola_g najwięcej na ten temat może Ci powiedzieć @sylwia1974, bo to jej autorski pomysł i prowadzenie :-)

A informacje na temat wydarzeń w Czmońcu można znaleźć tu:
    http://www.cfr.org.pl/

Widzę, że przyszłoroczne wydarzenia nie są jeszcze ujęte w grafiku, ale sesje dla mam z córkami są zazwyczaj w czerwcu i październiku (z podziałem wiekowym - szkoła podstawowa i gimnazjum&liceum). Sylwia pewnie zna szczegóły, napisz do niej, warto się już próbować zapisywać na ten przyszły rok, bo miejsca znikają szybko...
    Podziękowali 1ola_g
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.