Wrocławiu, jesteś gotowy na mój przyjazd?!

edytowano maj 2016 w Pomagajmy sobie
Tytuł celowo prowokacyjny:) proszę, poleccie miłe miejsce na 2 noclegi dla rodziny, będziemy z trójką dzieci, przejazdem z czeskich gór do Warszawy.Aby nie umordować siebie jękiami najmłodszego w podróży chcemy zrobić postój dwudniowy we Wroclawiu właśnie i zwiedzić ten piękny gród. Ja byłam w nim ostatnio daaawno temu, więc podpowiedzcie jeszcze co warto zwiedzić i vo trzeba zobaczyć koniecznie. Myślimy o zoo o afrykanarium. Noclegi chętnie w czystym hostelu, najlepiej w centrum,ze śniadaniem. Znacie coś wartego uwagi? Wdzięczna będę:)
«13456710

Komentarz

• Nie wiem jakie ceny byłam tam kiedyś na szkoleniu i było spoko.Samo centrum.
    http://www.ndwroclaw.com/

Tutaj bardziej młodzieżowo ale też centrum i ok.

http://www.hostelsilesius.pl/

Zoo, Panorama Racławicka, poszukiwania krasnoludków, Ostrów Tumski, muzeum Pana Tadeusza, jak jedziecie w stronę Czech to Zamek Książ.
  • Aaaa tu jeszcze w miarę blisko i niedrogo
    http://www.eholiday.pl/noclegi-lz7230.html
  • Do Zoo i afrykarium wchodzić w momencie otwarcia Zoo i nie w wekeend bo się umęczycie.Któryś dzień jest dla rodzin z dziećmi w b.korzystnej cenie.
  • A jak jedziecie w wakacje to też wynajmowane są bursy i akademiki - bardzo tanio ale bez śniadań za to z kuchenką.
  • @Elunia dzięki, ten Dom Notre Dame wygląda super,i muzeum z ogrodem na miejscu:) pokaże mężowi, niech przeanalizuje pod kątem lokalizacji. A te poszukiwania krasnoludków to co to?
  • Wrocław to miasto krasnoludków, ciągle wprowadzają się nowe :D .http://www.miejscadzieci.pl/trasy/spacer-szlakiem-krasnoludkow/

Nawet mamy Orkiestrę Krasnoludkową pod Forum Muzyki.Mapkę krasnoludkową dostaniesz w informacji turyst.Dla dzieci szukanie krasnoludków to wielka atrakcja.

• Jeszcze WenderEdu na Ostrowie Tumskim też należy do sióstr.Miejsce cudowne ale chyba bardzo podnieśli ceny.
  • @Milamama, kiedy będziecie we Wrocławiu?
    Dla szkolnych dzieci polecam Hydropolis. Młodszym też coś tam się spodoba, ale zwykle mają za duże tempo zwiedzania dla dorosłych, a tam warto coś poczytać i na dłużej zatrzymać się w pewnych miejscach.
  • Może nie na dwa dni ale świetna zabawa

http://niemapa.pl/wroclaw/

A najlepsza informacja turystyczna jest w BarzeBarbara

https://www.facebook.com/barbarakultura
  • Milamama - koniecznie noclegi u siostr Notre-dame, oplata za noclec to dobrowolna ofiara! Warunki super, dostępna kuchnia.
    Krasnale przereklamowane :)

Wieczirem warto się wybrać na bezplatny pokaz fontanny multimedialnej: www.wroclawskafontanna.pl
  • Muzeum Pana Tadeusza w Rynku polecam bardxo! Dla dzieci w każdym wieku.
  • Weśśśś no @Lila przereklamowane wszystkie moje przyjezdne dzieci kochają wrocławskie krasnale.
  • Kochane jesteście! Dzięki. Bogaty program a tu zaledwie dwa dni,hmm... To poproszę was o opinię, co KONIECZNIE trzeba zobaczyć, pamiętajcie- dwa dni:( będziemy 15-16 lipiec
  • edytowano maj 2016
    W rynku Slodkie Czary Mary - manufaktura słodyczy, dzieci same robią sobie cukierki/lizaki, panie świetnie tłumaczą co i jak i dlaczego cukier się zmienia w masę skarmelizowaną, super "lekcja". No i słodko :)

W zoo warto wybrac się na wycieczkę w porach karmienia zwierząt: o 12.00 chyba żółwie - pani prowadzi dla dzieci mini-lekcję o żółwiach, można je karmić, wejść do środka takiego ogródka gdzie one są. Ma le dzieci to uwielbiają!
    Później szybciutko do słoni - to samo, pokaz karmienia, trochę sztuczek tresury, no i do słoni się nie wchodzi... A na koniec o 13.30 chyba pokaz karmienia fok i uchatek. To dopiero pokaz!
  • Wiem, @Elunia, ale co z takimi krasnalami robic?
    ;)
  • No zoo to koniecznie! I afrykarium- to mąż nalega:) jakieś ciagoty ma facet:)
  • U mnie sąsiadka sobie obok wejścia krasnale wrocławskie postawiła ;))
  • No moje znajome dzieci przy okazji poruszania się po Wro.dostają "krasnalą mapkę" i śledzą, a potem czytają co to za krasnal i co robi.Fajne, nawet edukuje i dla dzieci zwiedzanie nie jest takie nudne.

Ja bym jeszcze poszła do Panoramy Racławickiej.Fontanna multimedialna tylko jek jest naprawdę ciemno bo w innym wypadku bez sensu.Jak będziecie w czerwcu to wszystkie seanse są za jasnego.
  • Ale w dwa dni to i zoo, i Muzeum Pana Tadeusza i fontannę i krasnale zaliczycie. Jeśli wam się uda zaklepać nocleg u Notre-Damek to macie 2 kroki do cudnego ogrodu botanicznego! Przy nim też warte obaczenia Muzeum Przyrodnicze z jedynym w Polsce (Europie?) kompletnym szkieletem wieloryba - płetwala.
  • jak chcecie u tych ntre damek to szybko pisz maila/dzwoń, nie znajdziesz lepszego "hostelu" w cenie jaka sama wyznaczysz bądź i nie.
  • dzięki, zaraz będę dzwonić. Szykuje się moc atrakcji:) dzieci już się cieszą:)
  • Ale fajne ,dzieki za watek i podpowiedzi ,wybierzemy sie i my w takim badz razie. ..swietny program,dzieki @Elunia i @Lila i krasnale brzmia fajnie :) i zrobienie sobie lizaka to wisienka na torcie ,fajowe :)
  • kurcze zachęciłyście mnie tym Wrocławiem ;) i chyba w Góry Stołowe przez Wrocław pojedziemy, idę lukać na te noclegi, tylko teraz nie wiem co lepsze zoo i afrykarium we Wrocławiu czy zoosafari w Czechach ;)
  • A ja jutro bede :-)
  • My też się do Wrocławia tej wiosny/lata wybieramy :) Uwielbiam Wrocław!
  • uJa - wrocławskie zoo jest drogie i zawsze mnóstwo ludzi
    A noclegów lepszych nie znajdziesz.
    Żałuję, że mamy taką dziuplę, przygarnęłabym was b.chętnie, nawet na podłodze nie ma miejsca na spanie :(
  • @uja afrykarium fajne ale tylko w dzień powszedni i wejść zaraz po otwarciu.Potem idziesz jeden za drugim w tłumie.Zoo safari prześwietne bo nie jest ci przykro, że zwierzęta więzione, widzisz je blisko, dla dzieci przeżycie.Czasami jednak zwierzęta się chowają i d..a zbita, nie zobaczysz , no i pogoda ważna. Ze 30 km od Zoo safari jest Adrspach - skalne miasto , dla mnie przecudne . Echh ja jestem fanką Dolnego Śląska, a okolice Kłodzka uwielbiam.
  • @Daga, szkoda ze wcześniej nie napisałaś.
  • @manna
    Nie pisalam, bo co jestem we Wro
    To czas mam napiety co do godziny

Jutro tez
    Potem jade do pracy na dwa dni pod Polkowice
  • Rozumiem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.