Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wrocławiu, jesteś gotowy na mój przyjazd?!

1356

Komentarz

  • Ok:) dosłownie nawet, bo przywrócona będzie od jutra kontrola na granicach, z Czech będziemy wracać,mam nadzieję, że sprawnie pójdzie:)
  • A gdzie polecacie iść na Mszę Św w niedzielę?
  • w sumie to teraz nie najgorszy czas dla nas na ospę, więc jak ma być to niech będzie teraz, pracy nie mam już dużo, wyjazdu też żadnego, więc jakoś przeżyjemy ;)
  • Na mszę to do Trzebnickiej bazyliki, gdzie są drzwi Miłosierdzia:)
  • O! Dzięki @Elzunia! Super! A Trzebnica to rozumiem osobne miasteczko? Czy dzielnica Wrocławia? Zresztą zaraz znajdę w intetnetach, tylko podaj proszę godz odprawiania Mszy
  • Od 6/30 do 12/30, moja ulubiona na 12/30 i wieczorna o 18/30 .
  • Dzięki. Nie wiem czy damy radę, sprawdziłam na mapie, może był trochę za daleko:( chociaż drzwi Miłosierdzia to nie lada gratka:) a ewentualnie kościół w centrum Wrocławia?
  • No właśnie widzę na mapie, ze kościołów dużo. Jutro doczytam, które z bramami Miłosierdzia, chociaż przecież szczecińska katedra tez z ta bramą, i ostatnio byliśmy:)
    Mamy hostel w centrum, na Świdnickiej, więc połączenia komunikacyjne dobre, do rynku, muzeum Pana Tadeusza 4minuty, Panorama Racławicka tez kilka minut spacerkiem:) fajnie:)
    Dzięki @Lila, zadzwonie, już z Wrocławia, i podobnie jak z @manna może uda się spontanicznie umówić:)
  • Jeeeej, jak tak czytam to coraz bardziej nie mogę się doczekać naszego wyjazdu.
    Wycieczka sobota-poniedziałek od 30,07. Na razie przygotowuję plan.
    Naplanowane mam tyle, że tygodnia by brakło:)
    Na sobotę zakwaterowanie -śpimy u sióstr. Miało być schronisko w DK ale wyczytałam na orgu, zadzwoniłam i jest ! Na pewno rynek, może muzeum PT, na pewno kolejkowo na Świebodzkim i może Panorama a wieczorem spacer po Ostrowie Tumskim.
    Niedziela Muzeum Narodowe na bilet z Panoramy, Muzeum Poczty - nd mają bezpłatne, może spacer z przewodnikiem i marzy mi się ogród Botaniczny.

    W poń. ZOO, może sky Tower i do domu.

    Najbardziej zapchana jest niedziela.
    Muzeum ma darmowy dzień, w ogrodzie botanicznym jest koncert z cyklu "Muzyka w ogrodzie" , mało tego, wyczytałam że w niedziele są spacery z przewodnikiem za free !

    Przewodnicy są dość drodzy, więc warto.
    I pytanie do miejscowych:
    Ponoć wyjście jest z przew. PTTK o 10 z rynku lub o 15 spod katedry ALE o 11 spod Fredry jest inny przewodnik z jakiegoś stowarzyszenia.
    CZY MIEJSCOWI COŚ O TYM WIEDZĄ?
    Będę dzwonić do PTTK ale o tym drugim to niewiele można znaleźć.
  • Padło pytanie o Mszę św. U nas niezmiennie Dominikanie na Pl. Dominikańskim - czyli kościół do którego chwiejnym ze szczęścia krokiem popędziłam dziękować za dwie kreski na teście i do którego w czasie ciąży wpadałam na różaniec za moje dziecko.
    ...A teraz przyprowadzę tam całą ekipę:)
  • 1998-2003
  • Sprawdziłam w PTTK, mają wakacyjną akcję z tymi darmowymi przewodnikami w weekendy. Muszę dopisać Muzeum Archidiecezjalne, fontanny a najlepiej jeszcze jeden dodatkowy dzień na to wszystko. No i bilety kupione więc odliczamy :) Ale będzie fajnie !
  • @birdy, tak układałam plan, żeby wykorzystać happy daysy gdzie się da. Oczywiście nie wszędzie ale zawsze coś. Nawet kochane PKP dało 30% za wcześniejszy zakup :)
  • To zależy, jakie relacje wiążą Cię z właścicielem mieszkania. Jak obcy to bym zostawiła za media. Jak swoi (znajomi, ktoś polecony przez przyjaciół, ktoś z forum) to za media nie, bo nieelegancko, ale coś na pamiątkę bym zostawiła po sobie. :)
    Jak sie wymieniacie mieszkaniami to za media bez sensu, bo tamci zużywają Twoją wodę a Ty ich. Wychodziliśmy na zero.
    Zostawiłabym po sobie po prostu porządek i zaopatrzoną lodówkę, żeby gospodarze mieli co jeść po powrocie. Jak nie abstynenci to jeszcze dobre wino :)
  • "Wychodzicie" miało być, nie "wychodziliśmy"
  • @Milamama

    chyba jeszcze @kluska jest z Wrocławia i w sumie ja też w chwili obecnej...wiec może jakieś spotkanie forumowe :-?
  • O! @Kobieta fajnie, że piszesz! Jestem za:) fajnie byłoby poznać od razu kilka zacnych wroclawianek- forumianek :D nie wiadomo, kiedy będzie następna okazja:)
  • @anulaczarnula

    jestem usprawiedliwiona, bo dopiero zjechałam z moją ferajną w rodzinne strony na wakacje :D
  • Hej, wroclawianki. Jestem w Waszym pięknym mieście:) niestety odwołuje spotkania, jedno dziecko z biegunką, drugie ze stanem podgorączkowym. Tragicznie póki co nie jest, ale chyba coś zarazliwe, bo trzecie dziecię i ja lekko chorowalismy w Pradze. Coś średnio udaje nam się ten wyjazd, jestem już zmęczona: ( i czemu tak trudno przejechać przez centrum, ja się pytam? B)
    Postaramy się jutro wybrać do Zoo, jeśli komuś się nie pogorszy:) dziś starsze dzieci były obejrzeć Panoramę Racławicka i muzeum Pana Tadeusza, są zachwycone, najstarszej baaardzo przypadło do gustu muzeum, jutro też się może wybierze, bo dziś była trochę późno i tylko godzinę mogła podziwiac.
    Do zobaczenia więc następnym razem :p
  • No takie to można mieć plany przy dzieciach:) żałuje bardzo, gdybyśmy byli dłużej, to chętnie sama bym wyskoczyła spotkać się z wami dziewczynami, e jakiejś knajpce, strasznie mi szkoda: ( 
    I widzę, że miałam jakieś zaćmienie umysłu, bo ze chłop planował tyyyle zwiedzać, rezerwowal, opłacał juz, to rozumiem. Ale że ja mu się dalam zwieść?!:) pośpiech, tłok itp z małym dzieckiem pfff... Dobrze, że chociaż chłodniej, bo w Pradze mieliśmy ponad 30 stopni, parno, wieczorami burze. Nic to, byle do września, dzieci pójdą do szkoły, mąż do pracy, wszystko wróci do normy i odpoczne:) :p
  • szkoda...
  • @Kobieta mnie też szkoda: ( chyba, że mialybyscie możliwość jutro wieczorkiem gdzieś w knajpce na Rynku przysiasc, to ja sama chętnie się urwe z hostelu 
  • @Milamama ;
    hm...wieczorkiem tzn. o ktorej? ja karmiaca wiec mi pasuje dopiero po ululaniu ssaka tj. po 21. wczesniej sie nie wyrobię. Łatwiej mi sie spotkac w ciagu dnia, mogę go podrzucic z resztą ferajny dziadkom, ale i tak musialabym się z nimi to ugadac. A może niedziela po poludniu?
  • W niedzielę po Mszy ok południa jedziemy dalej- Warszawa. Ale może właśnie przed południem? Na jakimś fajnym placu zabaw. Bo mam nadzieję, że do niedzieli wszyscy już wydobrzeja. Tylko że to trochę może być kiepska godzina dla gospodyń, co? 
  • nie dam rady przed poludniem, niestety.
  • Dzięki dziewczyny za podpowiedzi w kwestii Zoo. Byliśmy chwilę po otwarciu, do Afrykarium bez kolejek, względnie niewiele osób, ok południa kolejka była ogromna, dawno takiej nie widziałam. Wzorem @anulaczarnula chyba do centrum wrocilismy stateczkiem, trochę zwiedzieliśmy Ostrów Tumski- piękny! W Muzeum Przyrodniczym również byliśmy sami:) niestety w barze Miś o tej porze nie było już co wybierać, wyladowalismy w pizza hut- tam dopiero dzikie tłumy!:) podobnie na Starówce, ale cóż się dziwić- sobotnie słoneczne popołudnie:) wiele się tu dzieje:) jutro Msza Św i zmieniamy lokalizację- Warszawa. Dzięki raz jeszcze @ Jan_u :)
  • podepnę się tutaj, bo w końcu Wrocław :) szukam dobrego ortopedy dziecięcego we Wrocławiu
    @manna ? @ciapek ? @Lila ?

  • @Kobieta, u nas są dobrzy ortopedy np.dr.Łukaniec, nie wiem czy przyjmuje we Wrocku, ale Trzebnica blisko.
  • @Elżunia

    dzięki, ale ja z drugiej strony Wrocławia i poki co szukam we Wro
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.