Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielu biskupów jest zaślepionych owocami

1356710

Komentarz

• Jak? Patrząc na Chrystusa. Forma jest drugorzędna. Moze pomagać lub przeszkadzać, ale jednak jest drugorzędna.
  • @Silesia, do Polski (i Lublina) Drogę sprowadził ojciec Alfred Cholewiński. Jezuita, tak swoją drogą. Nieżyjący od 1988 roku.
  • To nie takie proste. Patrzenie z klęczek to co innego, niż patrzenie na siedząco.
  • Tak. Tak samo rożne, jak patrzenie niewolnika na pana i syna na ojca.

" nie otrzymalismy ducha niewolników, by znowu żyć w bojaźni, ale ducha przybrania za synów, w którym wołamy Abba, Ojcze"
    Podziękowali 1Nika76
  • A jednak to Król nad królami i Pan nad panami. Niewolnikami nie jesteśmy, ale poddanymi już tak.

Tak czy inaczej, mamy w tym punkcie pęknięcie.
  • oriori
    edytowano maj 2016
    :ar!
  • Oberwać
    Potocznie , można na różne sposoby w życiu
    Czasem o wiele bardziej niż klaps w dupsko
    A ten szczerze pisząc wielu tez by się przydał na otrzezwienie , co by nie musieki potem latami chodzic na różne leczenie i terapię czy składać życia do kupy przez wiele lat

Nie sądzę aby jedna osoba dosłownie biorąc dala rade dać po dupie klapsa 230-stu osobom
    No ktoś musiałby pomagać ;) ;) ;) :)) :D
  • oriori
    edytowano maj 2016
    8->
  • nie wiem jaki jest cel tego watku.. nie rozumiem na prawde.. czy ktos chce kogos przekonac.dowiedziec sie czegos..czy o co chodzi.. czy kolejny raz jatrzyc po prostu..
  • Ładny tekst o Bożym Ojcostwie:
    http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1850

Chyba jestem za głupi, aby być katolikiem, bo już nic z tych paradoksów nie kumam.
  • Widzę że zabawnie jest nie czytać że zrozumieniem. .. ..
  • Piękny tekst @tylkoMaciek.

Wczoraj nasz prezbiter powiedział, że za głupi jest, żeby zrozumieć tajemnicę Świętej Trójcy. To jak on, jezuita, jest za głupi, to nam też wolno :D
    Podziękowali 1Nika76
  • W czasie ostatnich wakacji miałam okazję poznać rodzinę, która właśnie odeszła z Neo, a przynajmniej matka tej rodziny była na Drodze od urodzenia, jej rodzice byli (są?) katechistami, ma kilkanaścioro rodzeństwa. W każdym razie na pewno zna Drogę na wylot. I ta właśnie rodzina dawała świadectwo, że niestety, ale w ich byłej wspólnocie nie ma katolickiej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Było to dla mnie dużym zaskoczeniem, ale uważam ich za bardzo wiarygodne źródło.

BTW, czy to prawda, że w Neo używa się specjalnego tabernakulum, gdzie oprócz miejsca na Najświętszy Sakrament znajduje się specjalna część na Pismo św?
  • Też o nich słyszałam :) :)
  • Wczoraj nasz prezbiter powiedział, że za głupi jest, żeby zrozumieć tajemnicę Świętej Trójcy

Gdyby powiedział, że rozumie to byłoby naprawdę niepokojące.
  • moze ich byla wspolnota byla wspolnota schizmayycka.. ciezko mi sie.czyta takie bzdury, kiedy wlasnie dzis wrocilismy z Ikomunii naszych neonskich chrzesniakow, tydzien po I Komuni dziecka przjaciolki teZ z naszej wspolnoty ktora rodzila dzien przed ta uroczystoscia i choc bardzo chciala na niej byc to dzielnie pisala mi ze dla Zosi tego dnia najwazniejszy jest Jezus Chrystus a nie mama i 2 tygodnie po I Komuni naszej Faustyny.. ale ja jestem w neokatechumenacie dopiero 12 lat. moze jeszcze mi nie powiedzieli ze tu sie nie wierzy w obecnosc Chrystusa w Komuni..
  • ale uważam ich za bardzo wiarygodne źródło.

Rozumiem, że bardziej wiarygodne od nas. ;)
  • Cart, ja nie twierdzę, że Ty osobiście nie wierzysz w Realną Obecność. Wasza rodzina jest jedną z wielu rodzin neońskich, które znam, szanuję cenię i którym nigdy bym nie zarzuciła braku katolickości ;-) Dlatego tak się zdziwiłam tym, co powiedzieli ci znajomi. Zresztą, z tego co oni opowiadali, to nie jest nigdzie jasno powiedziane w dokumentach Drogi i wiele osób, które przychodzą do Neo po normalnej parafialnej formacji może mieć prawidłowo ukształtowaną wiarę. Oni doszli do takiego wniosku po wielu latach - że pod tym (kluczowym) względem teologia Drogi jest niekatolicka.
  • Ale oczywiście to oni sami powinni brać udział w tej dyskusji, a nie ja, wybaczcie że się wtrąciłam. Napiszcie tylko co z tym podwójnym tabernakulum? Jest tak czy nie?
    Podziękowali 1Nika76
  • Czy to nie zabawne, że można zbudować apologię liturgii neokatechumenalnej w oparciu o artykuł ks. Stehlina i katechizm kard. Gasparriego (polecam punkty o Ofierze Mszy św. i sakramencie Eucharystii)?

A odnosząc się do komentarza Wandy - pytanie, czy rozmawiamy o rzeczywistych przekonaniach, czy o wierności posttrydenckiej i kontrreformacyjnej formie?
  • @Wanda, we mszy sprawowanej we wspólnocie neokatechumenalnej Tabernakulum nie ma. Chleb używany do konsekracji jest pieczony przed eucharystią i po konsekracji spożywany w całości. Nie ma potrzeby przechowywania go.

Tabernakulum jest natomiast w kaplicy Seminarium RM, ale nie zaglądałam do środka. ;)
  • tylkoMaciek - przyznam, że nie kumam o czym piszesz
  • Nie jesteś tym samotna, Wanda.
  • ani ja, ale ja juz nie oczekuje wyjasnien.
  • edytowano maj 2016
    Pracuję nad jednością Kościoła - w swojej głowie.

Kupiłem dziś na Jarmarku Dominikańskim książkę o duchowości bł. Piera Frassatiego. Frassati umarł w 1925 roku, więc jest absolutnie przedsoborowy. A jednocześnie będzie patronem ŚDM. Co z tego wynika?
  • Moze dlatego ze to.wyjatkowa postac i jest patronem.mlodziezy i studentow
    A moze dlatego ze zalozyl Stowarzyszenie Ciemnych Typow =))
  • Że Kościół przed soborem i po soborze to ten sam Kościół Chrystusowy?
  • Jak przynajmniej jak czytam Wasze wypowiedzi i lektury do jakich się odnosić oraz cytaty jakimi się przerzucać z różnych wysublimowanych bardzo trudnych w sumie tekstów i książek oraz przepisów
    Stwierdzam żem goopia i niedouczona jak cep w tym katolicyzmie
    Nawet nie jestem w stanie określić w którym miejscu sporu i nawalanki zgubiłam się w mej kompletnej nieznajomości szczegóła szczegółów :-?? #:-S #:-S #:-S
    Podziękowali 1Agmar
  • I ja pinkole
    Byłam w neo kiedyś
    alem nie dość , że niedouczona to i ślepa chyba
    Bo podwójnego tabernakulum tom nie widziała :-B 8-}
  • E tam glupia... prosta w odbiorze. Nie kumam polowy rozkmin ostatnio...zwalam.to na tarczyce ale obawiam sie ze jednak.nie wszysycy maja z nia problem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.