Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielu biskupów jest zaślepionych owocami

1457910

Komentarz

• moi harcerze klękają na kleszczach podczas polowych Eucharystii

:D
  • Nawet zanim weszłam we wątek zastanawiałam się którymi OWCAMI B-)
  • @Cart&;Pud
    skoro stoi, że neony mają uzywać ksiag Rytu Rzymskiego, to czemu tego nie robią. Czyrtałas kiedyś mszał? Bo ja na liturgii neonowej byłem i nie miała nic wspólnego z mszałem rzymskim ani starym ani nowym.
  • Tymi czarnymi. Jak oczy Jezusa. B-)
  • edytowano maj 2016
    Wiesz @Cart
    Ja co drugi tytuł czasem na forumie czytam inaczej niż napisane
    Bardzo często to literówki są
    I wychodzą śmieszne historie :D
  • @Malgorzata Bp Schneider nic nie ma przeciwko dużej ilości dzieci. zauważa tylko, że u protestantów ten owoc również jest widoczny. Co nie znaczy, ze protestantyzm jest OK. Analogia, w sumie prosta jak drut, ale widocznie niektórzy nawet takiej prostej analogii nie chcą zrozumieć.
  • Ale przecież nie ma Neo monopolu na wielodzietnych @Gregorius
    Co ten biskup się z choinki urwał??
  • edytowano maj 2016
    No nie, bo przeciez jedynym kryterium prawdy jest to, czy kapłan stoi przodem czy tyłem do ludu.
    Nie to, przeciez, ze rodziny sie nawracają, rodzą sie dzieci w rodzinach, które dają dzieciom podstawy wiary i oparcie w Kościele, nie to, ze małżeństwa sie godzą po wielu latach a te, które trwają na drodze praktycznie sie nie rozpadają, nie to, ze są liczne powołania misyjne, kapłańskie i zakonne. Nie to, ze odsetek ludzi przystepujacych do sakramentów (pokuty i pojednania oraz komunii) to praktyczne 100% No i na koniec nie to przeciez, ze rodzi sie w nich prawdziwa miłość do nieprzyjaciół. Nie, to nie są żadne widoczne dla biskupa kryteria prawdy.

Jak żyć ksieze biskupie, jak żyć?!
    Podziękowali 1sylwia1974
  • @Malgorzata ależ on nie mówi o monopolu na wielodzietność tylko o braku szacunku do Najświetszego tak widocznego u neonów
  • Skatechizować biskupa
    Niech wyjdzie ze swego Ur :D ;;)

@Cart podziękuj
  • Regularne sprzątanie parafialnego kościoła, wręczanie okolicznościowych kwiatów, ,,obstawa " drogi krzyżowej, adoracji, noszenie chorągwi i feretronów w czasie procesji, wszelkie rodzaje aktywności świeckich w Kościele - sięga w mojej parafii od 90 % - do nawet 100% neonów. A są jeszcze inne wspólnoty , choćby oaza. Inni pobożni parafianie.
    Jak jest coś do zrobienia, ksiądz ogłasza np żeby wierni zorganizowali brzózki na Zesłanie Ducha Św lub ołtarze na Boże Ciało, to na stówę będą to prawie wyłącznie neoni.
    No ale to też o niczym nie świadczy.Bo niby o czym ?
  • Ciekawa zbieznosc bo u nas podobnie...
  • a u nas nie,
    nie ma neonów to inni się mogą wykazać ;)

mspanc
  • Wiesz co ?? @Gregorius
    Wielu mogłoby się uczyć tego szacunku właśnie od Neonów
  • @Joanna macie nawrocona parafie to o neo nie potrzeba
  • @Ojejuju w naszej parafii takoz, ale to przecież o Niczym nie świadczy:)
    @Cart dzięki
    Nie wiem,gdzie byłeś Gregorius, na Mszy Św, także w neonskim rycie, korzysta się z ksiąg Rytu Rzymskiego. Niektóre części są śpiewane, wówczas używa się z nutami pomocniczych książeczek. Ostatnio mój osobisty mąż zamawiał dla wspólnoty Mszał Rzymski, ze złoconymi brzegami, piękny, mówię ci:)
  • my tez pikny mamy:) nasz ostariusz lubi take cudenka... a przy tym ma brata ksiedza liturgiste wiec ani o jote nic nie przekraczamy :)
  • edytowano maj 2016
    @osoby z Neokatechumenatu:
    czy możecie jakoś jasno napisać, o co chodzi z tym siedzeniem, że to takie ważne dla Waszej liturgii, że choć jest to w jakimś sensie zarzut flagowy pod adresem neonów to jednak z tego siedzenia się nie rezygnuje?

no i czy teraz nadal się siedzi? bo chyba kilka lat temu było jakieś zalecenie, żeby jednak stać, czy się mylę?
  • @Greg

Liturgia neo to jest NOM na dopalaczach. Naturalnie najfajniejszy jest znak pokoju.
  • Gregprius, w Neo używa się mszału rzymskiego.TYLKO! Coś Ci się mocno przewidziało.
  • W naszej DK obrabia wszelkie akcje :).
  • niech winni sie tlumacza.. flagowy? chyba z 20 gorszych zarzutow juz tu padlo z tym ze w obecnosc Chrystusa w Komunii nie wierzymy.. ja np. mam dosc tej retoryki i tego watku. i tlumaczenia sie ze nie jestem wielbladem prostestantem czy jehowita.. wysiadam
  • @apowojtek, ta pewnie odpowiedniej kongregacji watykańskiej też sie pomieszało, skoro słała listy upominające neonów. taki drobiazg
  • edytowano maj 2016
    @MAFJa
    nie ja stworzyłam ten wątek i nie ja się przez 6 stron w nim produkowałam, ale pod jego wpływem zaczęłam się zastanawiać i to pytanie mi się zrodziło
    nie chcę nikogo atakować
    mam przyjaciół w neo, byłam na Waszej liturgii, nie zarzucam braku wiary czy szacunku - wręcz przeciwnie, dlatego mnie to zastanawia

czy nie jest Wam jakoś tak niezręcznie trzymać Jezusa na rękach i jeszcze siedzieć?
    wnioskuję, że nie, ale dlaczego? jakoś musicie mieć to wytłumaczone, chciałabym to zrozumieć
  • Poza tym nie wywołałam Cię @MAFJa po imieniu, a osób z Neo jest tu więcej,
    nie chcesz lub nie umiesz odpowiedzieć, to nie szkodzi, może ktoś inny się podejmie.
    Nie wiem tylko, po co od razu taki ton [-(
  • no i wyszło @Joanna ześ awanturnica ;))
  • Czy tylko ja przewijając stronę czytam tytuł jako "wielu biskupów zaślepionych jest owcami"
    ?
  • Wydaje mi się, że neoni by mogli spożywać Ciało Pańskie w taki sposób, jak spożywają Krew. Czyli wstają, ksiądz lub szafarz wkłada im kawałek do ust i już. Argument o konieczności adoracji Ciała Pańskiego na rękach mnie nie przekonuje, bo jest to bardziej oczekiwanie, aż wszyscy otrzymają Komunię, gra głośna muzyka, a potem po "Oto Baranek Boży" wszyscy na raz zaczynają jeść.
  • Myślę, że ta jedna zmiana by zakończyła wszelkie kontrowersje związane z DN. Ale domyślam się, że musi być tak, jak jest. Właśnie po to, aby było inaczej :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.