Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kardiolodzy czekają na biegaczy

1246

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2016
    @malagala - są w filtrach szczególnie niebezpieczne składniki. Filtry przenikające się nazywają - np. Homosalate lub Ethylhexyl Methoxycinnamate.
    Alternatywa to rozsądne korzystanie ze słońca.
  • @Katarzyna dzięki! zajęłoby mi to godziny, by wczytać się w skład i wyłuskać tę informację (wszystkie te nazwy brzmią dla mnie tak samo :) )
    zastanawia mnie tylko, co z tym robić. Mydło, szampon i dezodorant można kupić bez tych różnych wspaniałych (chociaż jak piszesz innych) dodatków, są jakieś takie filtry? nie wiem, mineralne? Zaintrygowało mnie to, bo ja się polewam kremem z filtrem 50 w okresie wakacyjnym
  • Filtry mineralne się przynajmniej nie wchłaniają, więc już z samego tego powodu są mniej szkodliwe. Jednak mnie i tak nie przekonują. Zdecydowanie wolę rozsądnie dawkować słońce i nie smarować niczym. Choć wiem, że to stoi w opozycji do współczesnej wiedzy dermatologicznej.
  • Ja też uważam, że wychodzenie codziennie od wiosny na spacery powoli oswaja ze słońcem i filtry niepotrzebne. Dzieciom na pierwsze plażowania smaruje w godzinach południowych to co nagle odsłonięte i białe i ramiona. Ale u nas w rodzinie wszyscy mają ciemną karnację.
  • Często jestem w szpitalu ostatnio,zadziwiające jest to ze większość lekarzy jest otyłych.
  • @TecumSeh, a jak sobie wyobrażasz wprowadzanie lekarza w błąd? Przecież każdy lek ma obszerną dokumentację, a fałszowanie wyników badań to gruba sprawa i raczej łatwa do wykrycia.
  • Ja się odniosę do wypowiedzi Katarzyny a propos antykoncepcji hormonalnej. Mojej kuzynce na pytanie czy antykoncepcja nie zaszkodzi jej zdrowiu ginekolog odpowiedział - A jak by pani piecioro dzieci urodziła to by Pani nie zaszkodziło?
    Dla wielu lekarzy kolejna ciąża(w sensie trzecia i kolejna) to ruina dla organizmu, 100% zagrożenia życia. Jeśli więc wyobrażają sobie pięcioródkę jak wrak człowieka bez włosów i zębów to naturalne, że pacjetki chcą przed takim wyniszczeniem uchronić.
  • @Bagata - "fałszowanie wyników badań to gruba sprawa i raczej łatwa do wykrycia"
    =))
    Przepraszam za reakcję. Trochę siedzę w temacie. Nawet udało mi się zapobiec publikacji jednych zafałszowanych wyników badań skuteczności preparatu medycznego (przypadkiem tak się złożyło, że dostałam je do analizy i wykryłam fałszerstwo). Myślisz, że ktokolwiek za to odpowiedział?
  • Alternatywą dla chemicznych filtrow są olejki i ich naturalne filtry :)
    olejef
  • @Katarzyna, ale preparat medyczny to nie to samo, co lek. Nie wiem, do jakich celów miały posłużyć te badania skuteczności, ale ja mówię o badaniach niezbędnych do zarejestrowania produktu jako leku.
  • @Bagata - znasz temat "od środka", czy opierasz się jedynie na swojej intuicji i wierze w to, jak powinny takie badania wyglądać?
  • Na intuicji i wierze :)
  • Czasem dobrze jest wierzyć w to, że świat funkcjonuje tak, jak powinien...
  • wow, @hipolit dziękuję :) a orientujesz się może, czy to muszą być oleje tłoczone na zimno? po prostu mam się tym posmarować, czy muszę coś najpierw z tego ugotować? Teraz muszę zapamiętać: pestki malin, nasiona marchwi, kiełki pszenicy :)

    @Katarzyna dziękuję
  • @malamaga
    ja staram się kupować te tłoczone na zimno, są dostępne w sklepach typu "mydlarnia św. Franciszka" w necie też
    jako balsamu (na mokrą skórę) i jako olejku do opalania używam kokosowego, tłoczonego na zimno, nierafinowanego, kupuję w E.Leclerc sa dostępne w dziale ze zdrową żywnoscią ;)
  • @hipolit
    malagala ;)
    ok, ciekawie to wygląda; spróbuję w wakacje, chociaż na pewno nie kokosowego, bo jaśniutka jestem
    widziałam też je na zrobsobiekrem.pl, chociaż kiedyś kupiłam tam lanolinę i mi się zepsuła przed terminem ważności :/
  • przepraszam za bledny nick :\">
    ;)
  • bo czlowiek na diecie to mu się wsio z żarciem kojarzy :P
    image
  • Ja ostatnio jajka i jajka , boje się że mi wyrosną :))
  • @Katarzyna trzeba Cię sklonować i opatentować wersję kieszonkową :) Wczoraj rozważałam wyrzucenie podpasek, dziś medytuję nad opakowaniem z kremami z filtrem.
  • Tak, wkładki używane na codzień mogą szkodzić. Powodują wysuszenie śluzówki, brak wentylacji, infekcje.
  • edytowano czerwiec 2016
    Hm. A co za różnica - wkładka czy majtki? :-/
  • @Hipolit - dobrze pamiętam, że kiedyś polecałaś jakieś źródło olejku z nasion marchwi?
  • @KatarzynaMarta - siostro, przybij piątkę :D
  • @Katia
    Tak, gdzies wrzuciłam kiedys
    Nie pamietam juz gdzie :(
    A na nowym kompie nie mam wszystkich sklepie w zakładkach
  • Taka Katia ze nie potrzebujesz zapasowych majtek w mokre dni ;) jakkolwiek by to nie brzmialo :D
  • O matko, ale JAK ODSTAWIC wkladki nie zmieniajac 10x dziennie majtek??

    Probowalam kilka razy i zawsze przegrana wracalam do wkladek..
  • Dziewczyny załóżcie sobie damski wątek plizzzz
  • edytowano czerwiec 2016
    Mam nadzieję że nie zabiłem wątku
    3 dni temu wziąłem się za bieganie. Zagrałem mecza z 16 latkami - było ciężko. Wybrałem się też na samotny bieg - 18 minut biegu. Nie wiem ile, coś koło 2 kilometrów.

    Zakwasy jak nie wiem co. Dzisiaj, zakwasów już nie ma, trzeba znowu pobiegać bo wczoraj ważyłem o 1,5 kilograma więcej niż w dniu biegu. :-(

    "Szczęśliwa" zrobiła dobrą drożdżówkę no i pojawiły się truskawki pewnie dlatego te 2kg więcej.
  • Phy, zescie sie do offtopow nie przyzwyczaili jeszcze ;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.