Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kardiolodzy czekają na biegaczy

1235

Komentarz

  • Bieganie dla schudniecia kompletnie nie czuję. Jak @zbyszek chcesz ogólnej oceny stanu kondycji to znajdź w okolicy test Coopera lub sam sobie zrób. Dawno nie robilem, a też powinienem.
  • Phy, zescie sie do offtopow nie przyzwyczaili jeszcze

    =))
  • Wątek ocieka off topami :))
  • A tak poważniej to mam wrażenie, ze to ekosreko to to potrafi zawładnąć człowiekiem niczym wóda alkoholikiem.
  • No znajomy mi powiedział że w Europie zamiast Trójcy świętej jest Bio, Eko i natural.
  • U mnie na osiedlu panuje moda na bieganie z obciążeniem (nie wiem jak te opaski na nogi z piaskiem się nazywają) .To już chyba kolejny level....
    A6W najpierw było szalem teraz jest zabójcze dla kręgosłupa.Mam wrazenie że wszystko co jest na początku okrzykiwane super !extra! po ok roku ,dwóch staje się gwoździem do trumny.

    Bio,eko ,naturalne...z nazwy najczęściej ;) ostatnio na szkoleniu padło hasło "ta farba (do włosów) jest w pełni naturalna ,w skład wchodzą mieszanki pochodzenia naturalnego (....) " ale żeby owa naturalna farba zadziałała musisz ją zmieszac z odpowiednim roztworem (który obok natury nie leżał nawet)
  • niestety, jednym z czynników sprzyjających rakowi szyjki macicy, jest duża liczba porodów (kiedyś czytałam, że ten rak niemal nie występuje u kobiet żyjących w celibacie)
  • Soki owocowe rozpuszczają szkliwo:

    https://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-soki-owocowe-psuja-szkliwo

    ale naturalne jest zjedzenie całego owocu, więc wyciskanie soku nie jest takie naturalne.
  • @Malgorzata, znaczy się medium? ;)
  • A te w srodku dnia znow o seksie! Z Wami to nawet pocelibacic sie nie da ;)

    Elunia zgadzam sie w pelni z tym co piszesz.Jak pszczoly maja zapylac jak mucha nie siada...
  • Ja meza nie ma to jak ma byc dobry? :P
  • "Podstawową przyczyną zachorowań na raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, przenoszonego drogą płciową"

    Piszą natomiast, że brak higieny czy dieta uboga w witaminy to czynnik sprzyjający.
  • Taka, celibat moze i pomoże na raka szyjki macicy ale szkodzi na raka piersi. Nie ma recepty.
    Podziękowali 1jan_u
  • Statystycznie w grupie zakonnic rejestruje się znacznie wyzsza zapadalnosc na raka piersi. Pewno ma to związek z brakiem hormonów związanych z ciaza i karmieniem. A na szkodliwość antykoncepcji nie za bardzo się znam bo nie biorę.
  • Elunia, dziekuje. Moje matka umarla na raka szyjki. Zona jednego meza za ktorego wyszla w wieku 20 lat. Nie pila, palenie rzucila 20 lat przed zachorowaniem. Cytologie robila co trzy lata mimo ze zblizala sie do 70. Byla czysta i zywila sie zdrowo. Urodzila troje dzieci czyli ani duzo ani malo. I co wypadlo na nia. Najgorsze bylo ze jak sie dowiedziala o diagnozie to wstydzila sie mowic bo na to choruja albo puszczalskie albo zdradzane przez mezow. Ewentualnie brudasy
  • edytowano czerwiec 2016
    @Tola - Czy odróżniam wkładki od podpasek?

    Hm to bardzo osobiste pytanie.


  • O masz! Omijałam ten wątek bo nie biegam, a tu się okazuje, że kremy z filtrem są do bani :-??
    O my bladzi ja blada jak papier i bez filtra 50 nie mam co nad wodę wychodzić :( Ktoś już znalazł olej z pestek malin? Odkąd poparzył mnie olejek pomarańczowy unikam takich wynalazków, ktoś próbował na własnej skórze?

    I żeby nie było, że nie w temacie, to myślę o tym, żeby zacząć biegać :D
  • A mi się przy stosowaniu olejków i tak robią przebarwienia skóry. Też jestem naturalnie blada, a znam tyle osób z rakiem skóry, że używam filtrów - w lecie na słońce zawsze, w zimie na słońcu również. Przy słabym nasłonecznieniu staram się używać naturalnych metod, ale jak jest środek lata, lipiec, a ja zamierzam spędzić na słońcu jakiś czas to się nie zastanawiam (chociaż staram się w kosmetykach unikać dziwnych składników i raczej stawiam na prostotę, lubię naturalną pielęgnację itp.). Jeśli ktoś ma naprawdę wrażliwą, bladą skórę, pełną piegów, ze skłonnością do przebarwień to może warto rozważyć czy od czasu do czasu nie użyć tego złego kremu z filtrem.

    I zawsze warto nosić kapelusz, a do biegania czapeczkę :)

    @Hope miałam podobną historię z olejkiem pomarańczowym - wlałam sobie do wanny "dla zapachu" - z 5 kropli na całą wannę. Byłam cała żywo czerwona aż do pięknie odcinającej się białej szyi, którą razem z głową trzymałam nad wodą... dzisiaj mi się to wydaje śmieszne, ale wtedy nie było ani trochę ;)
  • @stephanos - miałam taką samą przygodę z olejkiem sosnowym.
  • Mi mąż sprezentował mi na urodziny olejek z pestek malin do twarzy. Bardzo dobrze się spisuje. Olejek. Mąż też :)
  • Coz ja dzis widze ..biegną dwie panie slusznej postury, dresy, nowe adidaski do biegania bo świecą biela a raczkach co trzymaja? Epapierosa!
  • Co chcesz - zdrowe przecież
  • słyszałam o tym, przykre... znajomi którzy biegli mijali tego pana gdy wnosili do go karetki. taki duży wysiłek nie jest dla każdego, trzeba naprawdę dużo trenować, regularnie robić kontrolne badania. ciekawa jestem w jakim wieku był biegacz i jaki miał staż biegowy.
  • Ten filmik z półprzytomną biegaczką, okropne, przerażające, a godność człowieka ???
  • Biegaczka, profesjonalna zresztą, po prostu przeciążyła organizm i swoje granice. Przykro patrzeć, ale co ma do tego godność? Przecież pijana na ulicy nie leżała, tylko wyczerpana.
  • Nie chciała pomocy bo kasa jej przepadnie, no nie wiem jak dla mnie ostre przegięcie
  • No niekoniecznie mogło chodzić o kasę, pewnie było jej ciężko odpuścić tuż przed metą, sportowa rywalizacja itd ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.