Toruń , ggdzie warto z dziećmi.

Wybieramy się do Torunia na weekend. Z dwoje czka, młodsza polroczna. Wiec wiele atrakcji odpada  (planetarium). Interesują nas  jakieś fajne miejsca, mogą być mniej popularne. Chętnie też przyjmę rady, gdzie warto pójść na obiad.
«13

Komentarz

• Dom legend tornskich, żywe muzeum piernika, nam się bardzo podobały ;).

Obiad koniecznie Manekin, klasyk, ale niekoniecznie ten na Starówce ;) tam tłoczno zawsze. I przy strowce jest świetna pierogarnia.;)
  • Pierogarnia stary młyn się chyba nazywa.
    Nie wiem, czy jeszcze jest, ale restauracja Prowansja miała pyszne kisz (jakkolwiek to się pisze po francusku) <3
  • hmm z mniej popularnych miejsc to nieopodal kosciola redemptorystow i radia maryja jest taki parczek przyszpitalny w ktorym krazy wiele ciezarnych.. wszystkie sie zmieniaja a jedna nie... :-) wiec zapraszam.. a dla takich maluchow to nie wiem co siem nadaje.. spacer po starowce, rzeczywiscie jakes pierogi albo manekin albo metropolis -fajne jedzenie (na gagarina jest mniej oblegany manekin i troche tanszy mimo ze.jedna siec.. i blisko do szpitala ;) ) jest piernikowe miasteczko -taki plac zabaw na starowce, w ktorym dzieci tez moga sie pluskac ale konieczne sa klapki bo sie inaczej wywalaja.. fajnie jest na bulwarze teraz.. plac zabaw tez.. no i pierniki.. ceny zrobili ze wstyd ale paczke serduszek w czekoladzie z marmolada albo po kostce piernikowej na wage trzasprobowac.. normalnie bym zaprosila na tak frykasy szczegolnie zes ten sam rocznik ;) ale okolicznosci sa jakie sa..
  • Pierniki polecam z Pierniczka na Żeglarskiej. Te na wagę, drogie, ale pyszne, naszym zdaniem duzo lepsze niż te z popularnej sieci rozwozacej pierniki na całą Pl;)
  • Zoo, muzeum etnograficzne, park na Bydgoskim- tu rezyduje ja, hehe.
  • A na obiad oberża na ul. Rabianskiej, obok muzeum piernika.
  • no jo... zoo fajne i muzeum etno. i niedroge..
  • ja uwazam ze kopernik mimo calego zarzadzania ktore wpienia wszystkich od lat dobre robi.. polecam kkkostke piernikowa z marmolada..
  • i lody u lenkiewicza
  • Ten plac jest fajny! Sam spacer po Starówce fajny. Zoo, male, ale z malymi dziećmi ok.
    Pierniki na wagę pyszne! Takie pyszne, ze potem mialam cala noc problemy gastryczne, z obzarstwa oczywiście!
  • Lody to ja polecam naturalne na Podmurnej na starowce. Beza Krówka się to nazywa. Pyszne, smaki dzieciństwa,Lenkiewiczowi tylko wielkością ustępują 
  • Lenkiewicz nas nie zachwycił wcale... Lody dobre ale szału nie ma;)
  • edytowano sierpień 2016
    Park dinozaurów w solcu Kujawskim. Niecale pół godziny pociągiem
    40 %zniżki na kartę.
    25%zniżki przy zakupie przez Internet
    Do 4 lat za darmo

Dinozaury, super plac zabaw.kolejki itp
     Dobrze przemyslany teren z mnóstwem atrakcji i miejsca do siedzenia

• W Bydgoszczy na Starówce, lody od Sowy  <3

Miodowe  <3

Nie mogę się doczekać kiedy będę w Bydgoszczy :). A to całkiem blisko od Torunia.
  • ale ale.. lody sowy to i w toruniu sa.. nie trza do bydgoszczy..
  • lenkiewicz nie zachwyca mnie.. drogie wielkie i albo sie stoi w kolejce pol godziny albo przy koperniku w troche krotszej ale bez wyboru dobrych smakow..
  • @Mafja, ale wybor duzy? Bo tam to.sa takie smaki jak ich ciasta, plus te miodowe mniam.

W moim miasteczku tez jest Sowa, tez są lody, ale takie zwykle smaki.
  • Poza tym starówka w Bydgoszczy mniejsza, ale też urokliwa! Wyspa Młyńska - tam super plac zabaw, fontanna, dużo zieleni. Fara bydgoska piękna, kościół Klarysek (Wniebowzięcia NMP), nabrzeże Brdy, stary kanał bydgoski. Trochę terenów spacerowych się znajdzie ;)
  • edytowano sierpień 2016
    Dzięki dziewczyny :) coś wybierzemy, zwłaszcza, że będziemy króciutko. Chętnie bym Cię @MAFja odwiedziła, ale będziemy jeszcze z kuzynami i ich dzieciakami więc będzie zamieszanie. 
    @tymka ,mówisz, że warto do Bydgoszczy? Mamy niedaleko, ale jakoś nigdy nie pomyślałam, że tam tyle ciekawych miejsc.
    Sowę i manekina mam niedaleko u siebie, znam i lubię.
  • @MAFJa ale rzeczy dla Ciebie mogę wziąć, jakby miał kto odebrać...
  • Warto. Spacerowo się tam ładnie porobiło w ostatnich latach, naprawdę.
  • @Aga85 ;
    ja mogę dla MAFJa odbierać... a jakbyś miałą ochotę na to zoo np. albo nasz park, to bym może moje dzieci wybiegała w okolicy Waszych dzieci ;)
  • no wlasnie tak myslalam... moi maja biegac w niedziele po lodach i innych z okazji fa urodzin ale ktos by sie znalazl w odpowiedniej porze i miejscu mysle.. a do Bydgoszczy bym nie jechala :)
  • no wlasnie tak myslalam... moi maja biegac w niedziele po lodach i innych z okazji fa urodzin ale ktos by sie znalazl w odpowiedniej porze i miejscu mysle.. a do Bydgoszczy bym nie jechala :)
  • nie jest moze wielki wybor w sowie ale ja sie i tak nie moge zdecydowac :)
  • @AB, bardzo dziękuję za propozycje, ale, że jedziemy w większym gronie, to nie wiem jaki będzie jeszcze dokładny plan.  Ale rzeczy dla @MAFJa mogłabym podrzucić.
    Btw. A do zoo zapraszam do Gdańska (w którąś sobotę w miesiącu jest chyba za darmo dla wielo) jest naprawdę rewelacyjne. Chętnie oprowadze :)
    Podziękowali 1Agnieszka
  • Toruńska staówka wystarczy do spacerowania na cały dzień. I jak nie lubisz wątpliwych zapachów kanałów to lepsza  >:)
    Pączkarnia nowa na Szerokiej fenomenalna. Smak toffi... Świeże...
    Knajpa Chleb i Wino-dobre obiady,ale taniej do Manekina. Jeden jest na obrzeżach starówki-na Wysokiej.
    A do solca warto z dzieciakami do lat4? Nie będą się bały? Ostatnio myśleliśmy o tym nawet.
  • wow na prawde za darmo? to duza ulga bo tam drogo.. u nas to zoo tanie i male ale tez fajne.. a do bydgoszczy po toruniu na serio nie wiem czy jest sens.. spacerowych terenow w toruniu potad.. bo i starowka z multum zabytkow jak sie chce(koscioly NMP, katedra Janow, Krzywa wieza, ratusz- to tylko najwazniejsze) z piernikowym miasteczkiem i bulwar nad wisla z placem zabaw i park z placami zabaw dla wiekszych i mniejszych i zoo i ten etnografik.. to wszystko spacery.. na powietrzu w ladnej scenerii ..
  • moim się w Solcu b.podobało. Większą atrakcją były karuzele niż dinozaury ;) jest sporo dla mniejszych dzieci- i karuzelki, kolejki, dmuchany zamek, piłki do skakania, fajny plac zabaw
  • Toruń to kierunek turystyczny wszystkich wycieczek, Bydgoszcz raczej dla koneserów;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.