Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent Duda oszustem!

1356711

Komentarz

  • edytowano sierpień 2016
    @apolonia ;
    a o rezerwie obowiązkowej słyszałaś? Na tym polega kredytowanie, że bank kredytując udziela środków, które nia mają pokrycia w depozytach. ;)
  • apolonia niestety z lekami jest tak, że w większości mają dołączaną ulotkę z caaaaaaaaaaaałą listą skutków ubocznych i często uważa się, że skoro jest ulotka no odpowiedzialność producentów i lekarzy się kończy - niestety
  • ja nie mam glowy do takich rzeczy, mimo scislego umyslu zdecydowanie, a glupsza od przecietnego obywatela sie nie czuje.. a nie bylanym w stanie na tyle studiowac zeby wiedziec. a co do przekladania odpowiedzialnosci na zlotowkowiczow to moim zdaniem takie samo straszenie i szczucie ludzi na ludzi jak przy 500+ i podatku bankowym jak to kazdego dotknie kosztem np. drogiego prowadzenia konta.. no normalnie juz 700 zl miesiecznie placimy za prowadzenie konta i karty.. i tak frankowicze cos tam zysku dadza bankom i tak.. bo kredyt jest kredyt a na przewalutowanie po kursie z dnia zaciagniecia nikt nie pojdzie..to pewne.. wiec i tak czysty zysk.. tylko moze mniejszy niz zamierzyli sobie to oszukancy.
  • Pomogę Ci Ojejuju ;)

     Rozumiem, że masz kredyt we frankach? 
    A sam go brałeś, czy ktoś cię zmusił?
    ------------------- 
    Sorry, @Spioch, ale jesteś już zjedzony przez socjalistyczne myślenie. To Ty brałeś kredyt. Nikt Cię nie zmusił. Gdyby przelicznik był dla Ciebie korzystny - zakładałbyś wątek? Pisał do prokuratury? Protestował?
    Nie.
    Siedziałbyś cicho i cieszył się, że zrobiłeś w bambuko kogoś innego. Ale to oni zrobili Ciebie, więc płaczesz i szukasz winnych.
    Żenuła.
    ------------------
    Sytuacja brania kredytu, jakiegokolwiek kredytu, nie jest porównywalna z kradzieżą krowy. Ten przykład też jest dowodem na Twoje populistyczne myślenie.
    Aż się prosi napisać: a co z tymi, którzy krowy nie mieli? Należy im dać, bo to niesprawiedliwe, żeby nie było im co kraść
    ----------------
    No jasne.
    Podpisanie kredytu jest Twoim wyborem. Kradzież krowy - nie.
    Jeśli już musisz pierdoły pisać, to przynajmniej używaj logiki. Będzie mniej idiotycznie.
    --------------
    @apolonia, wyraźnie pijesz do mnie.  smiley
    Ale mylisz się we wszystkim, co piszesz.
    Tak, wszystko wraca. Do mnie wróciło, do Ciebie też wróci.



    We wszystkich swoich wypowiedziach w tym wątku użyłam raz słowa "cieszyć się" i dwóch emotek. Jak na mnie to rzeczywiście cieniutko :smiley:
     I trzeba dużo złej woli, żeby wyciągnąć z tego takie wnioski, @apolonia. Ale udało Ci się.
    Mój brat ma kredyt we frankach. Jest w czarnej dupie i długo jeszcze będzie. I jest pierwszą osobą, która mówi, że sam sobie jest winny, bo powinien był słuchać intuicji a nie doradców bankowych.



  • Gdyby bank wypłacił franki to kapitał by nie rósł, ale kredytobiorcy dostali polskie złote- np 200 tyś, a teraz bank twierdzi, że są mu winni franki, które w przeliczeniu na pln dają 300 tys zł.
  • Czy istniala mozliwosc przewalutowania kredytu na PLN w dowolnym momencie? Chocby po kursie z danego dnia przewalutowania?
  • edytowano sierpień 2016
    CZyli oszukany jest sam sobie winny i nie powiniec ponieść kary oszust(co mówił o ryzyku max 20 % i zapewnial o najstabilniejszej walucie świata nie mówiąc o tym że kredytów takich nie było w polskim prawie bankowym do 2011r!) ale ten co dał się nabrać Cart. Super logika, katolicka bardzo.
  • no wlasnie chyba nie z tego co wiem.. to ja nie wiem Elunia moze jednak jestem glupsza bo dla mnie w tych kredytach i bankach nie ma nic oczywistego.. i kto mi cos powie ze swoimi argumentami w to uwierze..szczegolnie jak powie przekonywujaco.. i bardzo sie ciesze ze dzis nie jestem w czarnwj dupie tylko mam splacony kredyt i moge brac nastepny.. ale nie ma w tym ani kropelki mojej czy M blyskotliwosci i zapobiegliwosci tylko.. dobrze trafilismy..
  • @apolonia, a tak szczerze: uwierzylas w ryzyko max 20% przez 30 lat? Dla mnie to jak wrozenie z fusow
  • Mój  mąż wziął  taki kredyt psuedofrankowy, po ślubie rozmawialiśmy o przewalutowaniu tylko nie było nas stać bo po sprzedaży mieszkania musielibysmy dopłacić ponad 100 tys jeszcze, frank był wtedy po 3,20 (a kredyt wziety kiedy było po 2,2) Prawda jest taka, że odkad był wziety tj w 2007 r tylko i wyłącznie rósł...
  • apolonia, a co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?!
    Pani w sklepie kosmetycznym zapewnia Cię, że po użyciu kremu będziesz piękna. Wierzysz jej? Odnosisz to do chrześcijaństwa?

    No i pokaż mi w końcu, gdzie ja się CIESZĘ. Żonglujesz słowami, obrażasz ludzi, nie umiesz się przyznać do błędu. Czemu swojej postawy nie odnosisz do chrześcijaństwa?

  • Ty naprawde głupia jestes Elunia(a sama mnie tak kiedyś nazwałas) Bank nie pożyczył franków tylko kwotę w złotówkach indeksowana do franka, a zgodnie z art 69 prawa bankowego mamy oddać tą pożyczoną kwotę plus marża plus odestki, czyli ta którą dostalismy fizycznie na konto w pln.
  • @mysikrolica nie wiem jak było po 2009,ale przed można było przewalutować się na złotówki i w drugą stronę,myśmy rozważali.
  • Ja nie uwierzyłam, bo wzielam kredyt w pln, ale Komisja nadzoru fiansowego nakazywała brac pod uwagę takie ryzyko włąsnie+/- 20 %
  • Ciekawa jestem Cart@Pud, uważasz, że państwo nie powinno zrestrukturyzować tych kredytów (tak jak w Hiszpanii np czy Chorwacji) i zmusić banki by stosowały prawo i odebrały to co pozyczyly z marza i osetkami zamiast np 3 krotnosci pozyczonej kwoty z marza i odsetkami? Czy uważasz, że brat powinien zostać z tym niesplacanym kredytem?
  • Pardąsik - ja nie konkretnie o kredytach,czy frankach,ale jak ktos w takim kontekście powołuje sie na 'racje JKM', to pusty smiech! 

    Akurat JKM to by powiedział (i to pewnie dosłownie),ze jak jestes/byłeś kretynem,czy debilem i brałeś cis na co Cie nie stac,to teraz  mierz sie znkonsekwencjami,nawet za cenę wyładowania z rodzina pod mostem.

    On ludźmi gardzi i nie zamierza im pomagać. A konsekwencje uważa, za dobre dla doboru genetycznego w przyszłości.  
  • Ja w moim złotówkowym kredycie tez mam zapis że przez 5 lat za wczesniejsza splate czy przewalutowanie musialabym placic jakas prowizję kosmiczną.
  • apolonia powiedział(a):
    Straszne jest to że propaganda lobby bankowego działa- widziały gały co brały to ich wielki sukces. Nie ważne że to był przekręt stulecia,że nie było żadnych franków (w świetle polskiego prawa walutą kredytu jest waluta która fizycznie dostał kredytobiorca czyli PLN) niezgodne z prawem(do prawa bankowego wprowadzono pojecie kredytów indeksowanych, waloryzowanych i denominowanych w walucie obcej dopiero w 2011 r- wszystkie wczesniejsze były nielegalne), nieważne że w umowach były klauzule abuzywne, że banki sami ustałaly sobie kurs waluty. Jestescie sami sobie winni debilni frajerzy, którzy połasili się na 2-3 pokojowe mieszkania zamiast wynajomować czy mieszkać z rodzicami. Naiwniacy co zamiast emigrować chceli tu żyć i całe życie zapieprzać na swoje mieszkania niech teraz wieszają się, chorują, załamują, niech biorą 3 etat by złodziej dalej miał najwieksze nielegalne zyski z polskiej kolonii-ku radości rozważnych, pobożnych katolików, neonów którzy dostali w spadku swoje mieszkania. To jest dopiero  żenuła... Ale spoko - wszystko wraca.
    Dobre
  • edytowano sierpień 2016
    Kupno kremu to nie jest zakup mieszkania na kredyt hipoteczny, chyba widzisz roznice...Dlaczego sugerujesz, że ktoś by się cieszyl że innych zrobil w babmuko, takie myslenie mowi duzo o tym kto tak pisze. Kazdy sądzi po sobie. Pewnie, że cieszyłabym się gdyby frank spadl ale  dlatego że mogę się pozbyć balastu, a nie że inni mają gorzej. litości... Typowe myślenie Kalego i żeby sąsiadom zdechła krowa zamiast mi się ocieliła... I pytałam-czy uważasz, że brat powinien zostać z tym niesplacanym dlugiem? Bo był naiwny i zaufał bankowi-istytucji dziłajacej na zlecenie i pod nadzorem państwa?Tego mu życzysz? Ci nabrani na polisolokaty też sa sobie wiini bo dali się oszukać, tylko po cholerę nam to państwo  które utrzymujemy a które pozwala okradać ludzi w biały dzień...
  • Poza tym co to za żonglerka i przerzucanie winy na kredytobiorców. Duda obiecał coś? Obiecał. Teraz zrobił coś co nie tylko nie pomoże uwikłanym w ten przekret ale jeszcze  zalegalizuje bezprawie i uniemozliwi dochodzenie prawa w sądzie. Oszukał ludzi. I to jest fakt.
  • Chabrowa, ale tu tez widać wyższosc JKM -on jest szczery. Nie obiecuje czegoś czego nie zamierza robić. Widzisz to?
  • @apolonia ale sam kredyt, tak na chlopski rozum jest oszustwem. Pozyczasz wirtualne pieniądze, których faktycznie nie ma, a oddajesz prawdziwe z nawiązką!!
    Co do franków, to pamiętam, że ja nawet żałowałam, że my nie możemy wziąć, natomiast moi rodzice, którzy przeżyli inflacje, deflacje absolutnie odradzali. Właśnie dlatego, że kurs przez lata spłacania kredytu może się 10 razy zmienić! I nikt nie bedzie się szczypał, że w zasadzie dawali złotówki i nie powinni na tym zarabiać.
    Fakt pozostaje faktem, że wiele osób zostało wprowadzonych w błąd i to jest świnstwo

  • "widać wyższosc JKM -on jest szczery. Nie obiecuje czegoś czego nie zamierza robić"

    Bo też niczego nie robi, poza znajdowaniem coraz młodszych żon.
  • edytowano sierpień 2016
    Tak, kreacja pieniadza i długu to najwieksze zło, przyczyna wszystkich wojen. Ale kwestia skali, w Niemczech pożyczasz 100%  masz oddac 130 % i to jest ok, w Polsce oddajesz 200-250 % a w przypadku tych kredytow pseudofrankowych to może i jakieś 500%...
  • @apolonia - jeżeli chodzi  o  polisolokatę z wpłaconych 20 000 zł dostałam 5 000 zł . . . Zerwałam umowę , poniosłam konsekwencje. Wiem ze to inna skala.  . . . .
    Choć jeżeli chodzi  o franki- chciałam wziąć ten kredyt ale Mąż odradził.  Myślę ze powinno się przeliczyć te kredyty tak jakby brało się je w złotówkach. . .  Myślę ze tak byłoby uczciwie.  
  • edytowano sierpień 2016
    Nie znam się, ale wrzucę Wam fajny obrazek w temacie - dla oddechu ;)


  • Pola i powinnaś otrzymać swoje 15 tyś, w sprawie polisolokat miala chyba byc powolana komisja śledcza. Bank operowal twoimi pieniedzmy, zarabial i pozniej cie okradl. Fakt, że jestesmy kolonią, wyzsykiwaną przez korporacje, z czegoś wynika.. My się na to godzimy...A tych co walczą o sprawiedliwosc sprowadza się do debili, którzy sa winni ze dali się oszukać. Daliśmy sobie wmówić że zyjemy w dzunglii, a nie państwie prawa, no to żyjemy.
    @joachm ja też uważam że przeliczenie po kursie +20 % to najlepsze, sprawiedliwe i najprostsze rozwiazanie. I tzw frankowcy zaplaciliby w rezultacie sporo wiecej od zlotowkowiczow wiec i ci powinni być ukontentowani;)
  • Czy uważam, ze moj brat powinien zostać z kredytem? 
    Moje zdanie sie nie liczy.
    On sam powiedział, ze to wprawdzie wysoka cena za mądrość życiową, ale nie ma takiej ceny, której za mądrość nie warto by było zapłacić ;)
  • edytowano sierpień 2016
    Fakt pozostaje faktem, że wiele osób zostało wprowadzonych w błąd i to jest świnstwo
    --------------------
    W życiu nie wzięlibyśmy kredytu na budowę domu. Woleliśmy 30 lat temu wyprowadzić się ze stolicy i zamieszkać na zapadłej (wtedy) wsi bez telefonu i bez samochodu.
  • plus odestki dla banku za kase trzymano na innych lokatach dla banku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.