Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Laryngolog. .. balon do dmuchania nosem - opinie

Córka ma płyn w uszach i zalecenie dmuchania nosem.
Czy jest tu ktoś komu to pomogło rozwiązać problem i uniknąć wycinania 3 migdała? 
«1

Komentarz

  • u nas nie bylo tematu migdala, ale balonik wyleczyl czterolatka z niedosluchu. w ciagu tygodnia.
  • Niedosluch byl z powodu plynu w uszach wlasnie, pojawil sie po infekcji i trwal pare tygodni.
  • edytowano sierpień 2016
    Ojej... to super
    A ja się martwię ze to pic na wodę 


    Nawet w aptece nie mają jednoznacznego zdania
  • Lekarka powiedziała ze jest niedosluch i płyn i że wycięcie migdała (którego nie widać gołym okiem) rozwiąże problem na 95%
  • Nie, to jest rewelacyjne, do dzisiaj uzywamy przy katarze do wyrownania cisnienia w uszach.
  • Też używaliśmy balonika OtoVent i pomógł mocno przy skłonności do gromadzenia się płynu za błoną bębenkową u dwóch synów.
  • U nas to samo. Zocha niedoslyszala po zapaleniu ucha, tydzień dmuchania i ze zdziwieniem stwierdziła, ze bardzo głośno teraz mówi:D
  • Baloniki plus usunięcie migdałów plus oczyszczenie kanałów ( ponoć miał garść ropy ) w wieku 4 lat usunęło głęboki niedosłuch, było to 18 lat temu i od tamtego czasu Mateusz funkcjonuje na 100%.
    K
  • Dobra. Przekonaliscie mnie. ... kupię :)
  • @Nika76 - kluczowa jest ta końcówka do dmuchania. Same balony można potem dokupić normalne, tańsze, bo te markowe są zupełnie bez sensu drogie. A końcówka wielorazowa, to można jej używać do końca świata.
  • A te balony to gdzie dokupujecie?
    Koleżanka ma końcówkę do oddania
  • Katarzyna, jesteś pewna z balonami? Bo nasza laryngolog mówiła coś o konkretnej wielkości i ciśnieniu przy dmuchaniu. Że nawet te 'firmowe' można dmuchać do ilus tam razy tylko, bo potem efektywnosc ćwiczeń spada drastycznie. Rok temu to było i nie pamietam szczegółów, ale fakt - nowy komplet coś ponad 50zl kosztował... 
  • A skąd ten płyn w uszach ?u mnie była niedrożna trąbka słuchowa.
  • Sorki, (źle zrozumiałam) my nie mieliśmy żadnego balonika tylko go "robiliśmy" przez wypychanie powietrza uszami przy zatkanym nosie... a to podejrzewam zupełnie co innego...
    K
  • @Dorotak - bajanie! Każde kolejne dmuchane wymaga mniejszego ciśnienia. Musiałyby być jednorazowe te baloniki, żeby jakiś standard utrzymać.
    @Nika76 - małe baloniki w markecie kupuję. Tzw. wodne.
  • Bywał czasem taki balonik nie do nadmuchania dla mnie nawet (nosem) to trza było mu pomóc. Można się na takim było zniechęcić, no ale większość była "dmuchalna". Ogolnie polecam. Plyn się bierze z wysięku limfy  na skutek podcisnienia. Stąd nazwa wysiękowe zap. ucha.
  • Bardzo Wam dziękuję! !!!
  • Ten balonik laryngologiczny wyleczył uszy naszego synka, miał nawracające zapalenie ucha, nierówne ciśnienie w uszach i balon pomógł :) .
  • Ja tez bardzo polecam te balony na niedosłuch .. Córka ćwiczy już kilka tygodni i nawet polubiła .., na początku bardzo bolały ja uszy .. Ale jakoś udało sie ja przekonać , tez stwierdziła coś w rodzaju ze głośno mówimy ..
  • edytowano wrzesień 2016
    Kupiłam i zaczęłam stosować. ....

    Mam mieszane uczucia.

    Zademonstrowalam córce jak się dmucha. Raz. Strzelilo mi w uszach.


    Córka dmuchala 3 razy dziennie i rozbolała ja głowa. .. stan podgoraczkowy miała w nocy
    Wit C i probiotyki ja wyleczyly. ...

    Mnie od dwóch dni cmi w uszach i zatykają mi się. ....
  • U nas dopiero usunięcie 3 migdała,który i tak u  starszych zanika, rozwiązało sprawę płynu w uszach na dobre. Od 9 lat nie ma problemów.
  • Mnie martwi to co się stało. ... 
  • Nie można dmuchać jak katar jest.
  • Nie mieliśmy kataru
  • U nas na początku też tak było,po konsultacji z lekarzem-dmuchać dalej aż się wyrówna ciśnienie.Pomogło, do dzisiaj spokój.
  • ..... o rany.... ciekawe


    Mnie się już dawno nic z uszami nie działo a teraz, po tym jednym nadmuchu,  ciągle mi tam strzela, zatyka się.  Zaczęło boleć w okolicach szczęki 
  • Mnie też pyknęło za pierwszym razem, ale dmuchnęłam od razu drugi raz i przeszło. Nic mnie potem nie bolało.
    Podziękowali 1Nika76
  • Juz myślałam że Wit C dala rade.... a znowu byliśmy po antybiotyk bo ucho szalało. ....
    Bactrim dostała.  Oba uszy czerwone w środku

    Leczenie trwa kilka dni a wczoraj znowu bolało ja ucho.....

    Kiedy wrócić do tego otoventu? 
  • Zapalenie ucha często jest wirusowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.