Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Święta Moniko módl się za nami!

edytowano sierpień 2016 w Arkan Noego


Dziś św. MONIKI, co "stworzyła" wielkiego AUGUSTYNA

Siła bezgranicznej miłości i...CIERPLIWOŚCI....

WZÓR Macierzyństwa DUCHOWEGO!

...

Św. Augustyn, jej syn, który w wieku dziewiętnastu lat jako
student w Kartaginie stracił wiarę, napisał w swoich „Wyznaniach”: "Wyciągnąłeś z wysoka swą rękę i wydobyłeś moją duszę z tych gęstych ciemności, ponieważ moja matka, Twoja wierna, płakała nade mną bardziej niż opłakują matki fizyczną śmierć swoich dzieci...a przecież ta wdowa czysta, pobożna, skromna, jedna z Twoich umiłowanych, już bardziej odważna z powodu nadziei, ale przez to nie mniej skłonna do płaczu, nie przestawała wylewać łez przed Tobą we wszystkich godzinach modlitwy".

Po nawróceniu powiedział z wdzięcznością: "Moja święta matka, służebnica Twoja, nigdy mnie nie opuściła. Ona zrodziła mnie w ciele do życia doczesnego i w sercu do życia wiecznego. To, czym się stałem i w jaki sposób, zawdzięczam mojej Matce!"

Podczas swoich dyskusji filozoficznych, św. Augustyn chciał mieć zawsze przy sobie swą matkę; ona słuchała uważnie, czasem interweniowała z delikatną oceną lub, ku zdziwieniu obecnych ekspertów, odpowiadała na otwarte kwestie.

Nic więc dziwnego, że św. Augustyn uważał się za jej ‘ucznia w filozofii’!

[sw. Augustyn, Wyznania, III, 11]


http://zmniejszacz.pl/zdjecie/478/5954389_14064098_10207298372286470_119988520929841786_n.jpg

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.