Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co zrobić z bananów?

Mamy masę bananów, które zalegają w lodówce i niezbyt apetycznie wyglądają. Można je wyrzucić, albo przerobić na? Na co?

Komentarz

  • ciasto typu chlebek bananowy, 
    przepuści przez maszynkę do mielenia z mrożonymi owocami - będą "lody"
    kiedyś Savia podawała też przepis na batoniki z wykorzystaniem bananów, więcej pomysłów nie mam, nie lubię bananów :)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Na lody :smiley:
    Pokroić, zamrozić i zmiksować.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Przesmażyć i wykorzystać jako substancję słodzącą
    Podziękowali 2DaddyPig MonikaN
  • lody, lody są pyszne!
    Podziękowali 1DaddyPig
  • wkroić w plasterki do ciasta naleśnikowego, sporo - pyszne naleśniki wychodzą (tylko trzeba je smażyć ciut grubsze, nie jak pergamin)

    dorzucić jakieś kiwi, maliny czy coś, zmiksować i koktajl

    Podziękowali 2DaddyPig Klarcia
  • Chlebek bananowy doskonale się mrozi. W razie nagłego najazdu gości jak znalazł. Jest fajny przepis na moje wypieki. Zmiksowac z rozgotowana kasza jaglana - powstanie pyszny budyn. Dodać do placków z jabłkami (pół na pół), takich na kefirze.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Nigdy tego nie zrozumiem, jak można mieć za dużo bananów ;)

  • A jak już wszystko to zrobicie a bananów jeszcze zostanie (niemożliwe! ;) ) to dokupić trochę brzoskwiń albo moreli i przesmażyć wszystko razem na dżem. Bez dodatku cukru. Kolor mało ma zachęcający, ale smak! Niebo w gębie :)

    Też myślałam, że nie ma takiej ilości bananów, których nie bylibyśmy w stanie zjeść, ale okazało się, że jest ;)
    Dostaliśmy w zeszłym roku skrzynkę bananów. Taką sklepową, w której banany leżą w dwóch warstwach. Na pewno powyżej 10 kg. I nie dało się. No, po czterech dniach nie wchodziły... ;)
    Z tego, co zostało zrobiłam właśnie dżem.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • U nas racuchy z bananami zamiast jabłek są hitem ;) 
    Podziękowali 2DaddyPig tymka
  • edytowano wrzesień 2016
    Dokupić marakuje  i zrobic najlepszy na świecie koktajl <3 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Ciastka owsiano bananowe 
    5 bananów rozgnieść widelcem , dodać namoczone wcześniej płatki owsiane ( 2 szklanki ) , żurawinę , dodać trochę miodu jak ktoś lubi słodkie . Wymieszać i na papier nakładać łyżką . Piec 20 minut w 180 stopniach . Zdrowe i dobre 
    Podziękowali 3Agnieszka5 DaddyPig Klarcia
  • @Quintana ja dodaję jeszcze do tego szklankę nasion słonecznika i łyżkę oleju kokosowego. Te ciastka są też dobre bez bananów, płatki zalewam wrzątkiem w miseczce , jak namokną wszystko mieszam. Pychota.
    Podziękowali 1Quintana
  • Ja do ciastek bananowo-owsianych dodałam ostatnio oprócz żurawiny gorzką czekoladę pokrojoną w drobną kostkę, wyszły pyszne! :)
    Podziękowali 2Quintana Klarcia
  • Ja się nauczyłam w Carlsbergu robić z bananów mleko bananowe. Miksuje się banany z mlekiem i już - nawet nie trzeba nic dodawać, z lodówki smakuje super.
  • Milk shake bananowy:
    zmiksować kosti lodu (wodnego) mleko, banany

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.