Z Lechem Wałęsą coraz gorzej się dzieje

edytowano wrzesień 2016 w Polityka
Już mu chyba totalnie pod deklem wali.

Na swoim profilu (FB) dnia 25 sierpnia napisał:

https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/1145689065477237

"Żądam by odpowiedzialni w Państwie Polskim wymusili na urzędnikach Państwa by wykonywali prawomocne wyroki sądowe, dotyczy to wichrzycieli Wyszkowskiego i Cenckiewicza.

Odpowiedzialni w państwie mają coś wymuszać na urzędnikach? A może jeszcze na Sądzie Okręgowym w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy, który prawomocnym wyrokiem oddalił zażalenie przeciw Krzysztofowi Wyszkowskiemu - proces jaki wytoczył Lech Wałęsa ww za nazwanie go współpracownikiem SB o pseudonimie „Bolek”.

Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak - Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku  na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko - Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia - powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie. Kosztami procesu sąd obciążył Lecha Wałęsę.

Wczoraj kolejny wpis:

" Panie prezydencie Duda.
Pan przysięgał, że będzie Pan stał na straży prawa dopowiadając Tak Mi Dopomóż BÓG. Rzekomo Pan jest prawnikiem.

Wzywam, więc Pana albo Pan mnie przeprosi publicznie za publiczne obrażania ze złamaniem Prawa albo oddam Pana pod Sąd międzynarodowy.
(...)  Powołuje się Pan na książkę Cenckiewicza. "

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=337705749953367&id=100011418345144

Coś mi umknęło - kiedy to PAD, powołując się na opracowanie Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, nazwał Lecha Wałęsę agentem?

Komentarz

• Zaczęłam czytać książkę Cenckiewicza i początek-o matce Wałęsy jest bardzo niesmaczny... Rozumiem,że Lech z roli wybawcy nie może już wyjść,ale też nie dziwię się,że jest wściekły na autora.
    Podziękowali 2Klarcia Nika76
  • Hmmm muszę w końcu przeczytać książkę Cenckiewicza - widzę, że ta publikacja robi sporo zamieszania

• Uważam ze dobrze byłoby się za Niego pomodlić. Rozpędził się. ...

Nie dziwię mu się ze się wnerwił... ale za mocno to emocjonalne. Za mało przemyślane 
    Za bardzo się miota.

Prosty człowiek i chyba uczciwy. Mnie go szkoda
  • Prosty chyba też nie bardzo, raczej prostacki.
  • Ja tam go nie znam. W głowie mu nie siedzę. 

Może jego zachowania bywały prostackie ale ja tego nie widziałam na własne oczy.
  • Każda jego wypowiedź jest na to dowodem @Nika76.
    Podziękowali 2draconessa Klarcia
  • Bez wątpienia mniej czytałam jego wypowiedzi i mniej o nim wiem niż Wy

Ale "nikt z nas w jego głowie nie siedzi i w jego butach nie chodził" żeby go osądzać.
    Tyle w temacie
  • @Nika76 - Wałęsa to były prezydent, osoba publiczna, możliwe, że jeden z najbardziej znanych Polaków za granicą. Ciężko czegokolwiek o nim nie wiedzieć. Czynnie działa w polityce, wypowiada się na tematy bieżące. Są poważne wątpliwości co do mniej chwalebnych momentów z jego życia. Jak najbardziej można i powinno się go krytykować i osądzać, bo jego decyzje miały i ich konsekwencje nadal mają wpływ na nasze życie. Gdyby uczciwie się przyznał i rozliczył, nie byłoby tego niesmaku, że przypuszczany jest atak na "legendę Solidarności". Tym bardziej, że sam Solidarności nie tworzył, a wielu innych zasłużonych nie opływa w dostatki. Nic nie wiem o książce wspominanej tutaj i w sumie grzebanie w jego osobistym życiu mało mnie obchodzi.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.