Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1202123252628

Komentarz

  • Aneczka08 powiedział(a):
    Zdecydowanie 60. Jestem b zadowolona z Candy z 3 szuflada
    Candy ma dobrą cenę na tle bosha. Nawet z dokupiona 5 letnia gwarancja. Moim.zdaniem najlepiej kupić coś w dobrej cenie z gwarancją na 5 lat.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Nam Bosch w ciągu pierwszego roku psul się 3 razy. Przestał, jak nie włączamy zalecanego programu Eco tylko lecimy gorącym skróconym.
    Podziękowali 2Aneczka08 wielorybek
  • Nam i Siemens i Bosh padł, bo to ta sama fabryka ponoc robi. Moze nie sa zle te zmywarki, ale jednak Miele najlepsze, bardzo dobrze domywa syf wszelaki.
  • koleżanka z 7 dzieci ma dwie zmywarki

    nasz Bosch ma już 14 lat i w tym czasie w zasadzie nie było z nim problemów, teraz dopiero podobno (my tam teraz nie mieszkamy) b. głośno chodzi i trzeba będzie wymienić
  • Miele suszarka nam padła, jak była na gwarancji. Obecna służy, choć mocno już po gwarancji. I niech służy jak najdłużej.
    Odkurzacz Miele się połamał. Jakiś słaby plastik czy coś. I na koniec spalił. 
    Coś przereklamowane to Miele. Pralki już bałam się kupić, jak Bosh się nam zepsuł, więc mamy jakiś Blomberg. Bo była to największa pralka jaka mieli na już.
  • A, to moze szczescie/ nieszczęście akurat, zobaczymy ile pożyje (z pol roku mamy). 
  • My już raczej w markę nie będziemy iść. Kupiliśmy pralkę Electrolux super hiper, cicha, inwerterowy silnik, plyciutka i po 2,5r łożyska padły,  a że klejona to nie opłacało się naprawić. Teraz wspieramy polski przemysł i mamy Amice. Zobaczymy jak długo pociągnie. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Nieważna marka, ważna gwarancja na.5 lat. Naprawdę warto dokupić. 
    Podziękowali 1blaekie
  • Dlatego n pralka padła w 6 roku działania bo za dużo pralismy
  • No to mam zmywarkę i teraz mam pytanie odnośnie chemii. Możecie polecić jakąś. Najlepiej nie bardzo 'chemiczna'
    Czy jako sól może być zwykła sól a jako nablyszczacz ocet? 
  • edytowano styczeń 2020
    nabłyszczacz ocet jak najbardziej albo bez nabłyszczacza, sól ze sklepu (znaczy do zmywarek nop w5 z Lidla) , uzupełniam co 2 mce albo rzadziej.
    Tabletki W5 z Lidla 60 szt za 19 zł i dzielę ja na pół (jak się dociśnie to się łamią). Tylko te jednofazowe uzywam a nie iles w jednym, bo myślę, że mniej chemii.

    I gratulacje na nowej drodze życia ze zmywarką ;-) szybko się do niej przyzwyczaisz, zobaczysz:-)
    Podziękowali 1blaekie
  • soli kuchennej bym nie dawała chyba, znaczy nie próbowałam, ta z lidla jest w takich grubych granulkach (ok 7mm myślę) i fajnie się ja sypie przez to
    Podziękowali 1blaekie
  • @blaekie my używamy zwykłej soli. Siemens chodził na niej 11 lat i padł ( ale raczej nie od soli ;) . Teraz mamy zmywarke boscha 3 lata i dalej działa. 
  • Tez polecam gwarancje 5 lat dokupić, suszarke 2x naprawialismy w tym czasie, w tym raz pompa ciepła padła, a jeszcze ze dwa lata zostały, zmywarkę raz
    ..
  • TawTaw
    edytowano marzec 2020
    szczurzysko powiedział(a):
    Miele suszarka nam padła, jak była na gwarancji. Obecna służy, choć mocno już po gwarancji. I niech służy jak najdłużej.
    Odkurzacz Miele się połamał. Jakiś słaby plastik czy coś. I na koniec spalił. 
    Coś przereklamowane to Miele. Pralki już bałam się kupić, jak Bosh się nam zepsuł, więc mamy jakiś Blomberg. Bo była to największa pralka jaka mieli na już.
    Ale patrzysz sie na marke czy na przedzial cenowy. Nam wlsnie pada Miele Meteor 1100s (produkowana w latach 1990- 1993) po babci. 
    Jak wchodze na olx to miele zaczyna sie od 1000zl a jak na lokalnego dostawce z aktualnym towarem to ceny od 750E. Wiec sie zastanawiam czy to te same Miele. 

    Zobacze jeszcze moze cos w pompie bo raz wiruje raz nie.
  • Potrzebuje pomocy z pralką.
    Któraś dziewczyna pisała,że jej mąż jest czarodziejem od pralek...
    Bosh maxx 161600.
    Pasek ma nowy,szczotki też a nie daje rady kręcić bębnem.
    Jak ma suchy wsad to idzie,ale jak pobierze wodę to koniec,nie daje rady bębna przekręcić.
    W innych pralkach jest to ponoć wina kondensatora rozruchowego,
    ale ten model akurat czegoś takiego nie ma w sobie :s
    Bardzo proszę o pomoc,może ktoś ma pomysł????
    Ta pralka jest jak moja najlepsza psiapsióła,nie chcę nowej

  • Jako bratnia dusza od prania powiadam ci wątku: up!
    Podziękowali 2kasha formatka
  • Podbije własny wątek. @KASHA udało się bosha maxx reanimowac? Nasz też nie kręci ale spodziewaliśmy się tego... od 2 lat.. co prawda moment najgorszy z możliwych se wybrała ale trudno. Co się teraz kupuje.. brał ktoś beko? Ostatnio? Jakieś nowe silniki z parą trochę się boję.ale mieli ta promocja zawsze że 5letnia gwarancja gratis na wybrane modele.... bosha? Raczej wyższej półki nie tykamy mimo że raty będą na pewno. 
  • Nam się dzisiaj popsuła lodowka i zamówiliśmy nową marki Amica. My kiedyś mieliśmy Amice i szybko się popsuła, czy ktoś z was ma lodówkę tej marki? 
  • I przy okazji zapytam się o pralkę - czy kto z was miał tak że pralka prała tylko na jednym programie w połowie przestawała i woda zostawała w szufladkach na proszek? 
  • WAN2427SPL taka pierwsza z brzegu Bosch 7 kg..miał ktoś?

  • WAN2406EPL   albo ta... tańsza trochę... nie wiem czym się różni;-) poza cena. 

  • @MAFJa niestety nie-silnik padł.
    Ale nie ma tego złego,moja nowa "psióła" ma większy bęben i w porównaniu z poprzedniczką jest cichuteńka.
    Też bosh,ten https://www.ceneo.pl/50727530 akurat był w promocji.


  • paulaarose powiedział(a):
    Nam się dzisiaj popsuła lodowka i zamówiliśmy nową marki Amica. My kiedyś mieliśmy Amice i szybko się popsuła, czy ktoś z was ma lodówkę tej marki? 

    @paulaarose miałam pralkę tej firmy ,a moja koleżanka piekarnik.
    I u niej i u mnie po 2 latach sprzęty padły.
    Mam nadzieję ,że ich lodówki są lepszej jakości.
  • @kasha ja też mam taką nadzieję, mieliśmy brać tańszą jakiejś marki haier ale tata wybral Amicę. Tamtą starą lodowke mieliśmy 10 czy 11 lat temu posłużyła chwilę i padła. Beko trzymała 10 lat i nagle skończył się jej żywot. 
  • edytowano czerwiec 2020
    Albo taka siemens

    WM14N06EPL

    Starzeje się... kiedyś siedziałam z kajecikiem i wszystko spisywalam porównywalam. Teraz jeny nie mam siły na takie działania... 

    Generalnie z tego co czytam, wazne by miała wymienne łożyska (bosch wan wae wlk wlg wlt) tylko mnie interesuje,7-8 kg wsadu, blokadę dzieciowa  i antytylkowa ;-) bo u nas tak wasko ze sie wylacza tylkiem czesto, ew. Opcje dolozenia  dla zapominalskich... duzo obrotow dla mnie miec nie musi bo i tak suszarke mamy a dla mnie wielkiej roznicy nie ma czy 1000 czy 1400.. może się mylę..  
  • MAFJa  ja patrzę na wsad (7kg), wirowanie na i gabaryty bo mamy malutką łazienkę. Po czym biorę najprostszy model, bez bajerów. Tak dwa lata temu kupiłam Boscha za jakieś śmieszne pieniądze ( jak na pralkę patrząc) bo trafił się w promocji. 
  • kasha powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Nam się dzisiaj popsuła lodowka i zamówiliśmy nową marki Amica. My kiedyś mieliśmy Amice i szybko się popsuła, czy ktoś z was ma lodówkę tej marki? 

    @paulaarose miałam pralkę tej firmy ,a moja koleżanka piekarnik.
    I u niej i u mnie po 2 latach sprzęty padły.
    Mam nadzieję ,że ich lodówki są lepszej jakości.
    My mamy pralkę Amica 11 lat. Raz coś było do wymiany...
  • Aga85 powiedział(a):
    kasha powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Nam się dzisiaj popsuła lodowka i zamówiliśmy nową marki Amica. My kiedyś mieliśmy Amice i szybko się popsuła, czy ktoś z was ma lodówkę tej marki? 

    @paulaarose miałam pralkę tej firmy ,a moja koleżanka piekarnik.
    I u niej i u mnie po 2 latach sprzęty padły.
    Mam nadzieję ,że ich lodówki są lepszej jakości.
    My mamy pralkę Amica 11 lat. Raz coś było do wymiany...

    To dobrze, może u nas to była kwestia słabszego modelu... 
  • @MAFJa ta pralka Siemens WM14N06EPL to masz model
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.