Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

12224262728

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2020
    MAFJa powiedział(a):
    (...)duzo obrotow dla mnie miec nie musi bo i tak suszarke mamy a dla mnie wielkiej roznicy nie ma czy 1000 czy 1400.. może się mylę..  
    Mylisz się. :mrgreen:  Jak odwirujesz na wysokich obrotach to suszarka pożre mniej prądu. Bosh chyba niezły, Miele drogie. Mamy Bloomberga 11 kg. Weź coś dużego, pranie wyjdzie taniej, nawet 12 kg ma sens, mniej roboty.
    Bosch WAXH8E90PL ? (10 kg) Zależy ile możesz wydać.
  • Wydać jak najmniej.. jednak chciałabym by te łożyska wymienne były A Was ni ma
  • im mniej elektroniki tym lepiej, my teraz wzięliśmy bez tych wyświetlaczy itp
  • Z tego co elunia mówiła po gabarytach i cenie to ta . 8 kg 1200 obrotów... bez wyświetlacza to ja nie widzę 
  • swoją drogą my musimy mieć ładowaną od góry a to zawęża wybór ( m.in nie ma takich pralko suszarek a chętnie bym wzięła). Pojemności też nie są za wielkie - teraz 6 kg.

    ale z drugiej strony taka pojemność nam wystarcza. Idą ze 3-max 4  pralki w tygodniu zwykle dość załadowane. Nie licząc pościeli i koców. Więc jakbym miała taką 10 kg albo i 8 to nie wiem, półpusta by chodziła.
  • Ja też tak miałam do czasu aż trojaczki doszły do momentu odpowiedniego... teraz 2 dziennie mogą iść spoko.. 
  • Ja bym też wzięła od góry bo minilazienka ale jednak doświadczenie mam z taka bardzo źle i nie. 
  • @MAFJa przemyśl czy nie możesz mieć pralki w innym pomieszczeniu skoro łazienka mała. Kotłownia (jesli piec gazowy, niebrudzący) mi się sprawdza rewelacyjnie.  Mieszkałam tez w domu z pralką w zabudowie kuchennej - też fajne rozwiazanie. Niektórzy mają w piwnicy. Nie musi być w łazience
  • @MAFJa my mamy od dwoch lat Bosch Vario Perfect Seria 4, 8 kg. Sprawuje sie swietnie. Wczesniej tez mielismy Boscha. Piore duzo i czesto. 
    Podziękowali 2kasha MAFJa
  • @MAFJa opisałam się dużo, wszystko wyjaśniłam, a komentarz ucięło po pierwszym zdaniu :s generalnie jak dla mnie super, od dwóch lat pierzemy praktycznie codziennie, a bardzo często kilka pytań idzie. Jak dla mnie cicha, czasami zastanawiał się czy już włączyłam :D i można dorzucić ubrania w trakcie prania, jakoś specjalnie nie pod tym kątem kupowałam, ale korzystam z tej opcji bardzo często ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • My przenieśliśmy pralki do garażu. W końcu nie widzę prania. 
    @paulaarose mamy lodówkę Amica jako drugą, z outletu. 6 lat. Słabo chłodzi w porównaniu z boschem, ale działa.
  • edytowano czerwiec 2020
    Na allegro duże sklepy z agd sprzedają z "raty za zero".
    Ja podobnie jak ktoś pisał szukam modelu,opinie i ceny na cenao a potem kupuję ten model na allegro.
    Męczyłam się że zmywarką whirlpoola aż padła i kupiłam najtańszą boscha z 10 letnią gwarancją. Jestem bardzo zadowolona. Jakość niebo a ziemia.

    Teraz czekam aż mi pralka whirlpoola padnie i skończy się moja męka z tym gratem... Szkoda pieniędzy żeby wymienić jak chodzi ale dużo z nią mam problemów. Także odradzam wszelkie amiki,whirlpoole itp.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Też bym zwracała uwagę na wielkość wsadu,jak największą...
  • @Skatarzyna to dobrze aby działała to najważniejsze 
  • edytowano czerwiec 2020
    @MAFJa, teraz sa pralki z silnikiem inwenterowym. I w tych podobno łozyska nie padają. My kupilismy grundiga. Z silnikiem invenerowym i 7 kg wsadu obroty 1600. Na razie dwa lata chodzi wiec dosc krotka ale wytrzymal garsc duzych gwozdzi co synek po kieszeniach nosil.  Pol roku sie obijaly gdzies miedzy filtrem a pompą.I zalanie programatora kapustą kiszoną.
    A dalam za nią okolo 1000 zl. Tylko udalo mi sie w outlecie kupic bo miala wgniecenie z tylu na obudowie.
    Na allegro sa powystawowe.
    Podziękowali 1NC500
  • @Rejczel bratnia duszo od prania (i nie tylko ) mamy takie same pralki.


    @Dorota 1600 to chyba prawie suche się wyjmuje?
    Nie niszczy ciuchów?

    Podziękowali 1Rejczel
  • Nie niszczy. Mozna ustawic na mniej, jesli delikatne. Wlasciwie w programach delikatnych jest blokada i nie mozna dac 1600. Tyle daje na bawelnę. Czyli jakies 80 procent prania. Te 7 kg to u mnie idealnie bo suszarkę mam na 9 kg i te 2 kg to jest akurat caly wsad i nie wychodzi pogniecione.
    Podziękowali 1kasha
  • Przemysliwalam wszystko.. pierwotnie chciałam i pralkę i suszarkę do piwnicy ... ale "na razie" wyszla pralka tam gdzie byla czyli w lazience na parterze, a suszarka w malym pokoju na parterze twz..ale że szafy są na piętrze to pranie sie pietrzy oczywiscie tam gdxie suszarka, i tam sa bierzace stosy chlopakow, z wynoszeniem dziewczyn nie nadazam do gory tez.. generalnie slabo... nie wyobrazam sobie tego wszystkiego miec w piwnicy jeszcze tam brudy znosic... i potem stosy nosic na pietro znow.. wiekszosc sie myje na tym parterze, ale dziewczyny maja pelno brudow wiecznie u siebie w pokoju i przed ( na pietrze.) Jednak dom parterowy to ideał... ;-) ja teraz na prawdę wchodzę jak muszę A normalnie latalam tam i spowrotem..  najgorzej się w dzień wnosi zbuntowanego Nikodema..  pralka zamowiona bedzie we wtorek.. mam nadzieję że wejdzie na miejsce tego bosch maxx 7 co mamy.. nie wierzyłam oczywiście bo ta mi się duża wydawała A teraz się boję 
  • 55cm.. ta miała 52 ..dopchne najwyżej... bałam się że 60 jak zmierzyłam że 52 ma stara... A i tak nie jest wygodnie... może jakieś przemeblowanie przy remoncie 
  • Pralnia w piwnicy tez jest fajna....
  • Pralnia i suszarnia w piwnicy najlepsza. Mialam tak niestety tylko przez kilka miesiecy.  Caly bajzel na dole. Kosze na brudy mogą byc u gory. Segregujesz na gorze. Niesiesz do pralni. Suszysz. Suche wyjmujesz . Segreguszesz przy suszarce . do segregowania swietnie sprawdzają sie pudelka/ kartony po warzywach . a jak nie chcesz od razu segregowac to bajzel masz na dole a nie w pokojach.
  • Ja już też bez pralki.
  • edytowano czerwiec 2020
    Mamy wykupiona 5 letnią pełną ochronę. Jak długo czaja się od zgłoszenia szkody?
  • To i tak nie na dziś decyzja.najpierw by trzeba poremontowac dol bo ram syf.. .. jutro ma przyjść pralka przed drzwi raczej bo reszty nie wykupilismy bo wniesienie 50 zdjęcie osłonka 50 podłączenie 100.przygotowanie do prania też coś i kele tego.. . powariowali.. 
  • @MAFJa jeżeli mogę zapytać, jaką kupiliście?
  • Taka... była w promocji i za 1299
    https://www.neonet.pl/pralki/bosch-wan-2427kpl.html?___store=neonet&utm_source=Ceneo&utm_medium=referral_bid&utm_campaign=Duże AGD&utm_content=Pralki&utm_term=314619&fsp=1&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=spo&utm_campaign=Ceneo
    Podziękowali 1NC500
  •  No to bedzie nas trzy z taka sama pralka: @kasha, Ty i ja :)
    Podziękowali 1kasha
  • Widzisz nawet mi umknęło..  gwarancji nie dokupowalismy. Łożyska wymienne jak co A nigdy usterek żadnych nie miałam w pierwszym czasie... fajnie cieszę się..  mam nadzieję że m ogarnie wniesienie i podłączenie tego potwora... no i zabawka dla mnie... 1200 nie wiem czy nie za mało na dzisiejsze czasy ;-) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.