Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

12223252728

Komentarz

  • Cos ty, wystarczajaco. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Moja wygląda identycznie ale ma 6e zamiast 7k w symbolu. Ciekawe czy faktycznie czymś poza symbolem się różni bo ze zdjęcia niczym. Baaaardzo ją lubię - kilka lat już grzecznie pierze i się nie buntuje nawet jak druty ze stanika jej wrzucić ;) I oby tak zostało (tj. druty lepiej, żeby nie zostawały).
  • I po co nam było przedłużanie gwarancji. Dopiero za tydzień przyjedzie ktoś z serwisu do tej pralki. I jeszcze będą mieli 2 tygodnie na naprawę lub wymianę. Także mogę być 3 tygodnie bez pralki. 
  • My jak korzystaliśmy kiedyś z przedłużonej to za 2 dni przszli
  • Dzisiaj dzwonił, że będzie za tydzień. Dostałam też maila, że cały proces może potrwać do 7 lipca.
  • A u nas śmiga nowa... jedno co to wyglądem nie jest piękna... te drzwiczki.. Ale też ja nie jestem specjalnie na takie rzeczy cięta... praktyczny człowiek z3 mnie... pauzuje i dokładam..  bez czekania... cis pięknego... A jak cicho chodzi.. 
  • Co w drzwiczkach Ci sie nie podoba @MAFJa? Uważam, że są całkiem całkiem, o ile wypowiadanie się o urodzie pralki ma w ogóle jakikolwiek sens.
    Podziękowali 1MAFJa
  •  Moje sa cale biale, bez tej szarej obramowki. Powiem Wam lepszy numer: kilka miesiecy temu moja mlodsza corka chciala wyciagnac cos z szafy zaluzjowej ktora mamy nad pralka. Nie namyslajac sie wiele wspiela sie na uchylone drzwi pralki i siegla do szafy. I oberwala drzwi. No tragedia. Na szczescie moj maz potrafi naprawic wszystko a nawet jeszcze wiecej i zadrutowal to, zlutowal i co tam jeszcze, ja sie nie znam. Najwazniejsze, ze pralka uratowana. Dzieci maja kosmiczne pomysly... :o
  • Moja stawała na rękach na rączce od nowego piekarnika, od 10 lat mamy piekarnik z urwaną rączką. Mąż przyklejał ale zawsze się oberwala od wysokiej temperatury. Jakoś dajemy radę,  
  • Dzieci są niesamowite..  A u nas ciągle jeszcze nowe... strach się bać... te drzwiczki są kanciaste matowo  srebrne. A co gorsza programator jest srebrny jak psu.. na wielkanoc sie swieci... wiec jest taki kontrast.. wolałabym białe..  drzwiczki. Ale to tylko pralka ;-) 
  • Też mam takie drzwiczki i mi się podobają, chyba nawet bardziej niż  białe. A że stoi w kotłowni nie w salonie to w sumie obojetne mi jak się świeci.
  • Jak Cie beda bardzo te drzwiczki wkurzac - zawsze mozna urwac ;) Mamy to obcykane.
  • Ja raz usiadłem przez nieuwagę. Strzeliły jak zapałka.
  • Pralka bez drzwiczek to jednak...nie to samo ;)
  • @Zuzapola ja sobie probuje wyobrazic to staniecie na rekach na raczce od piekarnika...ale...nie moge :D Jest to jeszcze bardziej abstrakcyjne niz staniecie na drzwiczkach pralki.
  • @Rejczel to była taka okrągła odstajaca  rączka, drążek przypominała,  córka złapała z podskoku i w górę.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ma ktoś pralko-suszarkę hoover? Polecacie?
  • Mialam kiedys pralke hoover. Nie polecam. Naprawiana na gwarancji po czym zaraz po gwarancji znowu sie zepsula. Programator.
  • Nasz ariston po 9 latach już łożyskiem stuka głośno więc magluję net co by tu przygarnąć. Bęben klejony wiec sie za naprawy nie zabierzemy. Mieliśmy dotychczas 7 kg i 1000 obrotów i absolutnie mało to już na piątkę. Kolejne 10 lat to wyzwanie, wieksze dzieci wieksze ciuchy. Oscyluję przy 9 kg i 1400/1200 obrotów, bosch WAN lub siemens lub lg. 
    @Rejczel @MAFJa @kasha ; jak wasz bosch sie sprawuje, czy  w tych 8 kg faktycznie mozna zrobic duze pranie? Otwór podobno nie za duży,  wygodny? Mam na oku siemensa (ta sama rodzina)co ma 8 kg i 1400 obrotów i cena jak wasz.  Tak sie zastanawiam czy juz 9 kg ładowności to jest znaczna różnica. Niektórzy twierdzą w opiniach, że nie do końca. 10 kg to na pewno widac różnicę. A ta automatyka wagowa? Jak sie naładuje za dużo to po prostu wydłuży sobie sama ten cykl..?

  • Automatyka wzgowa informuje, że za dużo prania, żeby na tym programie dobrze uprać . Jak mało przekraczam, to puszczam jako bardzo brudne j jakoś idzie. Na bawelnie te 8 kg to ciężko przekroczyć,  trzeba by dobić prania na maksa. Ale na mieszane i syntetyki jest krótsze pranie i mniejsza optymalna  waga prania.  
    Podziękowali 1Pipijo
  • Tak mnie ariston przyzwyczaił do wolności w wyborach temperatury i wirowania, przy mixach i krotkich cyklach zmieniał tylko wirowanie na 800. Dziś czujniczki czujki same mi rozprawią by moje pranie było cudownie czyste. 9 lat temu kupiliśmy tą pralko-suszarkę bo taka była potrzeba, dziś suszarki nie chcem ale wolności i mniej wilgoci po praniu  także spodziewam się po pralce o 1400 obrotach, że mi w tym pomoże a nie do końca widzę.
    Okej, robie nieraz, że rzeczy po praniu odwirowane w 800 puszczam potem ponownie na same wirowanie w 1000. Tak można bez problemu i w nowych robić??
  • @MAFJa ;
    @Rejczel ?
    macie wiecej dzieci ode mnie, wystarcza te 8 kg Wam? 

  • edytowano wrzesień 2020
    @Pipijo mam 8 kg Boscha. Ustawienia tempreatury i wirowania są bardzo elastyczne poza tymi dedykowanymi. Niestety nominalne 8kg to tylko dla długiego prania (bawełna). Pozostałe programy piszczą przy zbyt dużym ładunku, ale też  da sie puścić i pierze ok. Fakt faktem, że nigdy nie zdarzyło mi się przy żadnej pralce zważyć prania więc nie wiem ile ładowałam do wcześniejszej a ile teraz.
    Otwór Boscha bardzo wygodny. Też czytalam, że za mały ale to bzdura. Kołdry itp wchodzą bez najmniejszego problemu.
    Samo odwirowanie też można puścić. 
    Podziękowali 2Pipijo Skatarzyna
  • Suszarka potrzebna na cito. Znajomy męża proponuje Beco (z rabatem, bo tam pracuje). Pozostałe Beco, które od niego braliśmy 8 lat temu na chodzie (zmywarka, lodówka, kuchenka). Tylko pralka coś różnie (piorę w workach bo szarpie ubrania). Ja mam chrapję na Elektroluxa, ale opinie tylko z sieci. Może sponsorowane? Podpowiedzcie proszę!
  • @Pipijo dopiero dzisiaj zauwazylam, ze mnie w tym watku wolalas. Czy to jeszcze aktualne? Pewnie juz kupiliscie pralke... Tak czy inaczej - z naszego Boscha jestem bardzo zadowolona. Piore duzo i czesto, jak nie puszcze przynajmniej jednej betoniary dziennie - to mnie trafia :) Duzo sie zmiesci do srodka ale ja nigdy nie pakuje na maksa, zeby nie obciazac niepotrzebnie lozysk, poza tym rzeczy sa mniej pogniecione, jak nie sa upchane tak na wcisk.
    Jesli chodzi o obroty i temperature prania to mozna sobie spokojnie to poustawiac za pomoca klikania, wybieram sobie obroty 1200, 1400 wydaje mi sie za duzo, zanadto wytluczone to pranie.
  • @Ursa my mamy suszarkę elektroluxa. Ok. Zadowolona jestem. Już nie pamiętam ile ją mamy , ze 4 lata? W ubiegłym roku trzeba było drzwiczki wymienić ,ale jak podejrzewam to efekt że ktoś się na nich próbowała huśtać heh Mąż zamówił w necie i wymienił. 
    Podziękowali 1Ursa
  • Jeszcze nie @Rejczel i dzięki za wrażenia.  Wyje nam teraz tak głośno, jak na hali produkcyjnej przy maszynach. A kołdra king size by do boscha spokojnie weszła??
    Kiedyś w anglii miałam na chacie taką co miała 1600 obrotów - to dopiero był magiel;) Hm, i może dla dłuższej żywotności łożysk to 1200 byłoby wystarczające... Dziś mam inne kryteria wyboru niż dawniej i to cud, że ariston mimo takiej intensywnosci tyle wytrzymał. 
    Jeszcze mysle momentami o samsungu czy lg, w domu rodzinnym maja samsunga i poki to roczniak to nic z nim sie nie dzieje. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mamy suszarke elektroluksa na gwarancji przedluzonej do 5l. Raz padla pompa ciepła, raz dzieciaki pojemnik uszkodziły  a raz pasek poszedł.Naprawy ok aczkolwiek ostatnia dopiero po miesiącu od zgloszenia szkody. Podobno to psujny sprzęt, ogólnie. Suszy w miarę ok. Brałabym cokolwiek o większej ładowności najlepiej i przedłużoną gwarancję. 
    Podziękowali 1Ursa
  • Rejczel powiedział(a):
    @Pipijo dopiero dzisiaj zauwazylam, ze mnie w tym watku wolalas. Czy to jeszcze aktualne? Pewnie juz kupiliscie pralke... Tak czy inaczej - z naszego Boscha jestem bardzo zadowolona. Piore duzo i czesto, jak nie puszcze przynajmniej jednej betoniary dziennie - to mnie trafia :) Duzo sie zmiesci do srodka ale ja nigdy nie pakuje na maksa, zeby nie obciazac niepotrzebnie lozysk, poza tym rzeczy sa mniej pogniecione, jak nie sa upchane tak na wcisk.
    Jesli chodzi o obroty i temperature prania to mozna sobie spokojnie to poustawiac za pomoca klikania, wybieram sobie obroty 1200, 1400 wydaje mi sie za duzo, zanadto wytluczone to pranie.

    @Pipijo jak @Rejczel, dopiero dziś zauważyłam Twój wpis.
    W przeciwieństwie do Rejczel ja pakuję niestety na maksa.
    I z tego względu wirowanie polecam na 1000 albo i 800,
    bo napakowane na maksa przy wirowaniu 1200 jest świetnie wywirowane,
    ale i wygniecione.
    Kochałam poprzedniego bosha ,ale ten -jestem zdrajczynią-jest fenomenalny.
    Co prawda wali po oczach czasem prania-przy poprzednim żyłam w ułudzie,
    że moje prania trwają krócej,bo nie miałam wyświetlacza czasu.
    Ale dzięki temu odważyłam się na krótkie prania-30 min. ,
    co przy takim praniu tylko dla odświeżenia jest jak najbardziej ok.

    Do tego bęben pralki mam wrażenie jest jakoś tak osadzony/wyważony,
    że czy napakuję na maksa,czy wrzucę coś mniejszego ,nie ma problemu ani z praniem,ani z wirowaniem.
    W poprzedniej bywało,że musiała sobie "poukładać" zbyt różnorodne pranie.

    Podziękowali 1Pipijo
  • Polecacie mop parowy? Jaki? Jest duża rożnica między mopem parowym a zwyklym?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.