jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1246725

Komentarz

• Do naszej amiki przychodził jakiś majster, znajomy ojca (mąż jakiejś nauczycielki ze szkoły). Polecił nam pralkę, którą jeszcze da radę naprawiać-nie jest posklejana. Bez programatora.
    Podziękowali 1Dorota
  • tzn.nowa amike kupowaliscie? czesci rzeczywiscie tanie, ale ja wole 5 lat gwarancji producenta i mala cene..ta beko nam sie nie psula...szczegolnie ze amiki po przejrzeniu forow psuja sie czesto razem z whirpoolami i  innymi...

ale te lodowki mnie przerosly...od jakiej kwoty mozna spotkac to no frost?
  • Lg mamy. Amika stara i się psuła,a ta nowa jest rozkręcalna-na śruby a nie klej.
    Podziękowali 2madzikg MAFJa
  • @MAFJa, jeśli macie więcej miejsca w kuchni to dla takiej rodziny celuj oddzielnie w duuużą lodówkę i oddzielną zamrażalkę. Odżyłam jak kilka lat temu kupiliśmy te sprzęty oddzielnie (lodówka coś około 180-190 cm z 3 bardzo przydatnymi szufladami z temp. zero stopni) - wreszcie mieści się nam wszystko przed świętami :)
    Co do pralki nie pamiętam jakie mam zużycie wody ale i tak praktycznie zawsze włączam dodatkowe płukanie - 2 alergików w domu. Suszarka powinna być trochę większa od wsadu pralki - ubrania mniej się gniotą. Nie wiem jak sprawuje się pralko-suszarka, (mam osobno) ale słyszałam opinie, że najlepiej jeśli te dwa sprzęty są oddzielne (mniejsze zużycie energii i lepszy efekt suszenia). Praktyczne jest ustawienie ich w słupku - sprawdza się w przypadku mniejszych łazienek np. w bloku.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Pytanie czy bez problemu można łączyć modele
  • Pewnie wszystko zalezy od gabarytow- u mnie stoja na takim specjalnym laczniku. Pewnie trzeba by bylo sprawdzic do czego taki lacznik pasuje, na pewno nie jest tak ze tylko i wylacznie do okreslonego modelu.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • U nas dwa sprzęty by się nie zmieściły bo nad pralką kaloryfer. Stąd mamy 2w1, bałam się właśnie mitu niedosuszania - zdarza się to b rzadko, tylko wtedy, kiedy na programie suszenia jest przeładowana grubymi rzeczami (grube prześcieradło ostatnio)
  • u nas sadze ze pralka do piwnicy pojdzie a z czasem dojdzie suszarka jak bedzie za co.. natomiast lodowke troche sie boje bez zamrazarki bo tez nie wiem kiedy udaloby sie zamrazarke.. kuchnia nie jest bardzo duza aale mam nadzieje ze uda sie otworzyc.. ale zamrazarke raczej tez widze w piwnicy czy gdzies tam.. niekoniecznie w kuchni..
  • @MAFJa
    Lodówka Samsung (z zamrażarką) 5,5 lat
    Pralka LG 6 kg, ten sam wiek.
    Zmywarka ręczna, wiek.... :D
    Jak do tej pory awaryjność 0.
    Powodzenia :*
    Podziękowali 1MAFJa
  • Najpierw kupiliśmy chlodziarke do kuchni. A dopiero długo potem zamrażarkę.
    Bez problemu przetrwalismy... no ale co istotne to bylo w czasach DINKSowych.
  • lg sa fajne i polecane ale ni ma promocji.. macie z no frostem!
  • troche sie boje czy przetrwalibysmy bez zamrazarnika zadnego akurat ten czas.. czas okoloporodowy, pokarm, obiady na pewno nieregularnie gotowane..
    Podziękowali 1wiesia
  • i co z nodelami nikt nic nie podpowie z tych? te lodowki bez zMrazarek nie maja jakichs pronocyjnych egzemplarzy w zwiazku z tym sa raczej drogie..chyba ze sama lodowka bez no frost.. moze nawet lepiej bo wtedy elektroniki nie maja..
  • @MAFJa duzo bedziesz mrozic,?
  • no ja mam zawsze trzeszczacy w szwach zamrazarnik i zakusy na swinie ze wsi.. bo juz na te sklepowe patrzec nie moge.. dzis caly dzien grzebie w tych lodowkach.. mam 20 przebranych... bez zamrazarki to glownie gorenje bez no frost ale zakladam ze ta funkcja raczej przy zamrazarce sie przydaje.. a z tych innych to glownie rozne bosche i samsungi no frost.. duuzo duzych z szufladami na mieso iryby.. i jakies pojedyncze lg diagnozowalne komorka i gorenje i jako full tania opcja beko.. ale w lodowkach nie jest to marka az tak polecana jak w pralkach i nie ma tej gwarancji 5 lat wiec ostroznie podchodze..
  • Bo uzywka zamrazarka do piwnicy jak swinki chcesz miec
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dla świnki itp. mamy skrzyniową używkę w garażu - bardzo zacna! 
    Podziękowali 2MAFJa hipolit
  • Dokladnie
    Podziękowali 1MAFJa
  • tez myslalam ze uzywke zamrazarke.. ale jak ona w garazu to do kuchni pewno lepiej brac i tak z zamrazarnikiem malym zeby nie latac po wszystko czy niekoniecznie? wolalabym zeby byla z 1-2 szuflady zamrazarnikowe na rzecz wiekszej lodowki ale tak to nie ma..generalnie max ok. 220 litrow chlodziarki plus 70-90 zanrazarki. a w jednodrzwiowych lodowkach tych gorenjach to jednak ponad 300 l dobrze.. sa takie lodowki z malymi zamrazarnikami u gory ale czesc chlodziarkowa tez nie jest duza w nich.. na pewno nie wieksza niz w tych duzych chloziarkozamrazarkach a raczej mniejsza.. to bez sensu..
  • @MAFja, to są fajne rozwiazania. Moja teściowa ma pralnie w piwnicy. Zamrazarke tez, taką dużą, ale na codzień używa tej lodówkowej.

• czyli brac raczej jakas tania (ok.1500) jak najwieksza chlodziarko zamrazarke? zmieszcza mi sie zakupy na tydzien w niej ?;-)
  • edytowano wrzesień 2016
    U mnie, w zabudowie na 180 cm, lodowko-zamrazarka (3 szuflady) mieszczą się. Dodatkow dzięki zabudowie mam szafkę do samego sufitu na sprzety AGD :).
  • Na co dzień, to nam wystarczają szuflady zamraż. w kuchni, ale oddzielnie niż lodówka. Ta wielka skrzynia, to "z okazji" ;) czyli większe świętowanie czy wędzenie albo właśnie świnka jakaś. 
  • zabudowy my nie..
  • Mafja, ale jak masz miejsce, to wez lodowko-zamrazarka na 180 cm i do piwnicy zamrazarke.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • ja nawet nam na 2m znalexione jakies.. to tak chyba zrobie.. zamrazarke wtedy nie musze od razu co tez jest ulga.
    Podziękowali 1MonikaN
  • No pewnie, że nie musisz wszystkiego od razu :) i nie wszystko musi być nowe -
    ja chyba nie mam już żadnego z dużego agd z czasów jak wprowadziliśmy się tu, a mieszkamy 7 lat. 
    Kuchnię zrobiliśmy chyba po 2. latach, a tak miałam różne używane sprzęty tymczasowo i też dało radę, ale my się sprowadziliśmy na goły beton i wykańczaliśmy po kawałku. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • u nas te kuchnie nie sa zle chyba generalnie.. dlatego dziwilam sie ze babka zadnej lodowki nie zostawia ani pralki bo i kuchnie i lazienki mamy lacznie z domkiem gospodarczym 3. z reszta te pralki beko to goly 1000..
  • A side by side ? One mają b.duży zamrażalnik z funkcią przełączenia na zawykłą chłodziarkę. Drożej ale może na początek nie kupować zamrażarki tylko wielką lodówę z wielkim zamrażalnikiem? Podobno nawet za 2500 można już kupić.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.