Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1679111228

Komentarz

  • Agnieszka88 powiedział(a):
    Nam akurat amica zmywarka działa całkiem nieźle, tylko boczek od dołu rdzewieje, a mamy ją jakoś 2 lata? może krócej, więc nie wiem czy drugi raz bym się na nią zdecydowała. Z drugiej strony znajomi przeżywają aktualnie katastrofę domowego agd marki niezawodny bosh, tuż po przedłużonej 5-letniej gwarancji. Najpierw padła lodówka, teraz dogorywa droga zmywarka, a wspominali że i pralka zaczyna przeciekać. Sama jeszcze nie widziałam, żeby agd się na kogoś tak uwzięło w jednym czasie...
    To ma swoja nazwę:prawo serii :) ;) i niestety zdarza się częściej niż się wydaje.
    Myślę że ma to związek z tym,że zwykle sprzęty typu pralka,zmywarka,lodówka kupuje się mniej więcej w tym samym czasie.A że każdy sprzęt się zużywa to niestety bywa tak, że wszystko prawie naraz pada.
    O boshu nie mówię ,że jest niezawodny,bo tak jak wszędzie wypuszczają czasem serie sprzętów bardziej awaryjnych.Jednak mi się udało trafić na kilka sprzętów od nich ,które od kilku dobrych lat (np.pralka ponad 11) działają bezawaryjnie.
  • @kasha dodałabym do tego jeszcze marketowe serie, czasem niestety niektórzy właściciele niedużych sklepów agd rtv sprzedają w normalnej cenie modele tansze z marketowych promocji (najczęściej zaoszczędzano na elementach konstrukcyjnych)

  • maz chce jutro zamowic kuchenke. ja nie mam jak szukac i preferencji specjalnych. wiem ze chcialabym zeby byla gazowa z elwktrycznym piekarnikiem. zeby miala wylacznik gazu w przyp. zalania. nie wiem co jeszcze winna miec. 4 palniki pewnie. jakies gabaryty? blacha w zestawie to standart? amica czy bosch? prosze napiszcie w miare konkrrtnie bo nie mam czasu szukac-powinnam spac od 17 minut ;-) bede wdzieczna za konkrety.
  • czyli obieg powietrza? ta fkcja z wiatraczkiem?
  • @MaFJa, w ub. roku zmieniałam 18 letnią kuchenkę na nową. 
    Mamy Amicę, zaraz znajdę model. 
    Ma wszystko o czym piszesz. Bardzo dobrze nam się współpracuje. :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • funkcja nie fikcja - bierz z wiatraczkiem!
    Podziękowali 1MAFJa
  • Przed zakupem sprawdz/dopytaj  czy piekarnik piecze w każdym rodzaju blaszki/naczyń.Są typy
    (min.niektóre amica),które pieką tylko w ciemnych naczyniach.Trochę przykro jest wstawić np. obiad w jasnym naczyniu do zapiekania i wyjąć surowy,a dopiero w od serwisanta dowiedzieć się czemu tak.
    Podziękowali 1MAFJa
  • kasha powiedział(a):
    Przed zakupem sprawdz/dopytaj  czy piekarnik piecze w każdym rodzaju blaszki/naczyń.Są typy
    (min.niektóre amica),które pieką tylko w ciemnych naczyniach.Trochę przykro jest wstawić np. obiad w jasnym naczyniu do zapiekania i wyjąć surowy,a dopiero w od serwisanta dowiedzieć się czemu tak.
    Serio? kolor naczynia ma jakiś wpływ na piekarnik? aż tak trzeba się pilnować....
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano październik 2016
    Brałabym Amicę. Wiernie służą, zdarza sie, że po kilku latach przepali sie grzałka, ale można takową kupic za circa 20zeta, łatwo samemu wymienić i hula. Serwis Boscha cenowo to praktycznie zakup nowej kuchenki. Można wykupić dodatkowe ubezp. na 5 lat, ale to znacznie podwyzsza koszt i tak juz drozszej kuchenki. Bosch NIE JEST bezawaryjny, ma tylko lepszy marketing szeptany. Z każdej marki bywają egzemplarze mniej i bardziej udane, czy raczej takie, w których zaplanowane przez producenta usterki nie wystąpiły. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • a czy rozmiary sa rozne? warto brac wiekszy?
  • edytowano październik 2016
    Z grubsza sa 50 i 60cm. Wez 60, bo na 50 dwa duze garnki kolo siebie trudno postawic. I w piekarniku wiecej miejsca, wiec w poprzek można blache włożyc, albo obok siebie wiecej.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Sa tez znacznie szersze, ale i wieeele droższe. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • ee bez przesady.. i tak nie mam czasu gotowac.. bedzie potrzeba to sie druga dokupi za 600 zl ;-) z tymi ciemnymi jasnymi naczyniami jakas masakra.. ktos jeszcze sie nacial? qatpie by to w opisie bylo
  • dzieki. wyslalam wskazania mam nadzieje ze cos zdecyduje.
  • panstwo kochani model konkretny jakis takiej amiki 60tki z zegarkiem co wylacza itp do wszystkich rodzajow naczyn wolnostojacej moze ktos rzucic?@kowalka?
  • Bambidu powiedział(a):
    Brałabym Amicę. Wiernie służą, zdarza sie, że po kilku latach przepali sie grzałka, ale można takową kupic za circa 20zeta, łatwo samemu wymienić i hula. Serwis Boscha cenowo to praktycznie zakup nowej kuchenki. Można wykupić dodatkowe ubezp. na 5 lat, ale to znacznie podwyzsza koszt i tak juz drozszej kuchenki. Bosch NIE JEST bezawaryjny, ma tylko lepszy marketing szeptany. Z każdej marki bywają egzemplarze mniej i bardziej udane, czy raczej takie, w których zaplanowane przez producenta usterki nie wystąpiły. 
    Chciałam zwrócić uwagę na jedną rzecz, tzw gwarancja przedłużona. Koszt przedłużenia to jest to co liczy sobie sprzedawca za wejście na stronę producenta i wpisanie danych, można to zrobić samemu (to taka wiedza z własnego doświadczenia - tzn mąż pracował w sklepie )
    Podziękowali 2malagala MAFJa
  • edytowano październik 2016
    Moja amica piecze swietnie we wszystkim co wstawisz, te cuda z kolorami naczyn to pierwsze slysze. Moze jakis nowy wynalazek? Moja ma 18 lat i wciaz mozna dokupic do niej grzalki. Wiem, bo w zeszlym roku zaszla taka potrzeba i sie zdziwilam jakie to proste. :-)
    Nowa tez kupie amice, chociaz bosch mi chodzil po glowie przez te internety. Ale maz z glowy wybili (nie dosłownie jakby co... ;-) )
    Podziękowali 1madzikg
  • Moja mikrofala ma 22 lata. Kto da wiecej?
    Fakt, że używana tylko do podgrzania, czyli ok. 0,5-2 min najcześciej. (Ja tez jeszcze zyję po tych 22 latach użytkowania i jak na razie skutków użytkowania nie odczuwam)
  • Aaa, jeszcze czyszczenie katalityczne piekarnika sobie cenię. Ani razu nie musiałam go czyscic przez te 18 lat! Tylko czasem wymieść albo wyjac cos co spadło i się przypalilo. Ewentualnie odkurzaczem wciagnac drobiazgi z dna. Tylko moj piekarnik i boki i dół ma tym wyłożony. Teraz jak szukalam to tylko scianki maja. Nie rozumiem dlaczego. Dla mnie dół ważniejszy.
  • @Bambidu, moja mama ma starszą - jeden z pierwszych modeli, które się pojawiy na rynku. Tylko pożółkła ze starości. Mikrofalówka znaczy.
  • Beko kuchenkę mamy 60cm, od prawie roku, nic złego się nie dzieje, służy nam dobrze.
    Taką https://www.morele.net/kuchnia-gazowo-elektryczna-beko-csm-62321-dx-721920/
    Drzwiczki się jednak trochę nagrzewają, nie jest tak że są zimne.

  • Procz czyszczenia katalitycznego, teleskopow, z blokadą na otwarcie drzwi + manipulacje przyciskami bym brała.
    Konkretów brak bo mamy 5-6 letniego Siemensa.
  • Nasza lodówka bosh (pełne 20 lat) nadal sprawna, tylko drzwi oberwane. :)
    Maszynka do miesa zelmer tez 20 letnia :)
  • @MAFJa, ja mam podobną do Amiki z 1.linka, tylko białą. (na srebrze wszystko widać).
    Numeru modelu nie znajdę, ale "na oko" ma to samo. 
  • I w mojej rodzinie jest mikrofalówka, która ma dobrze ponad 2 dekady :) Już szaro-żółta, ale wciąż działa... pralkę 18letnią około wymienialiśmy z powodu remontu :)
    A nowe sprzęty, co chwilę coś, jak się nie zepsuje, to się zatka, jak się nie zatka, to pęknie, jak nie pęknie, to się przegrzeje... 
  • http://www.euro.com.pl/kuchnie/amica-57ge3-33hzptadpaqw.bhtml

    nasza podobna do tej, tylko ma w piekarniku "teleskopów" ino drabinki.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ach! Przypomniało mi sie, ze w moim rodzinnym domu jest opiekacz, ktory był kupiony jeszcze za czasów mojego ojca (ojciec nie zyje od ponad 26 lat). I jest uzywany na codzien
     Wygladem straszy, ale działa :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.