Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przecięty język u malego dziecka pilne porada!

edytowano wrzesień 2016 w Pomagajmy sobie
mój 11 miesięczy synek upadł nieszcześliwie i przeciął sobie język, przecięcie "w literę L". Krwawiło już przestało. Co podać przeciwbólowo-paracetamol nie zadziałał i czy konieczna wizyta u lekarza?

Komentarz

  • Ale przeciął, to znaczy tak na wylot? Czy tylko nacięcie jest na języku, krew się leje, ale język w jednym kawałku?


  • Jeśli krwawienie ustało to wydaje mi się że wystarczy że będziesz obserwować czy prawidłowo się goi. Możesz mu psiknąć Tantum Verde trochę mu znieczuli.
  • na wylot chyba nie ale cierpi biedaczek....
  • No chyba że to przecięcie jest głębokie i wymaga szycia :(
    Podziękowali 1awia
  • dzieki spróbuje tantum....
  • Szycie języka - kiepska sprawa. Na pewno trzeba w ogólnym znieczuleniu u takiego maluch. A najprawdopodobniej zaraz jak się wybudzi, będzie tak długi językiem gmerał, aż sobie szwy zdejmie. Reasumując, jeśli tylko nie będzie takiej konieczności, to szycie odradzam. Jak młodzieniec lubi, to można mu podawać zamrożone owoce do ssania - zmniejszą obrzęk i bolesność, a przy tym dość przyjemne. Można też takie owoce zmielić z bananem przez maszynkę i będą fajne domowe lody.
    Z metod bardziej akademickich, można smarować jakimś żelem stomatologicznym (np. sachol), ale to tylko na chwilę, bo zaraz sobie zliże wszystko.
    Podziękowali 1Nika76
  • edytowano wrzesień 2016
    @Katarzyna ...no właśnie próbowałam z zimną kaszką (taką bardziej wodnistą) ale wszystko wypluwa....jest głodny i płacze ale jak próbuje coś podać to jest jeszcze gorzej. Ale wysyłam syna po mrożone owoce.....a mogą być też zwykłe lody?
  • Może taka kaszka mu tam gdzieś włazi w tę ranę i drażni, może spróbować zamrozić np. wodę z sokiem owocowym, np jabłkowym i to podać? Są takie foremki do robienia lodów na patyku. Z takich lodów wodnych żadne farfocle nie będą go drażnić.
    Podziękowali 1awia
  • @awia - ja bym własnemu dziecku tak małemu zwykłych lodów nie dała - jak koniecznie chcesz, to zacznij od przeczytania składu.
    Podziękowali 1awia
  • ok dziękuję!
  • Sok jest kwaśny i będzie go szczypac .. lepiej mleczne cos
  • Wrzesień 2016  :o
  • U nas tydzien temu Józek wywrócił sie na lodzie, skończyło sie 7mioma szwami na języku. Rozcięcie na wylot, jakieś 2cm długo..
  • oj, biedulek! jak się goi?
  • Dobrze się goi. Szwy się trzymają, a Józek je wszystko, pije i gada bez przerwy :)
    Najtrudniejsze było dla niego 3 dni w szpitalu, bo musiał zostac sam, my byliśmy tylko w odwiedziny.
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.