Dobre książki dla dzieci

1356

Komentarz

• OlaOdPawla powiedział(a):
    R. Jędraszewskiej uwielbiamy Kurę Adelę, śmieszne i oryginalne. Teraz czytamy Cecylkę Knedelek, też fajne, z morałem, ale Kura u nas rządzi ;-)
    @OlaOdPawla ta Kura Adela jest Joanny Krzyżanek, sprawdzilam wlasnie. No chyba, ze to jakas inna Kura B) Ale mowisz, ze fajna? Jajeczna? Strasznie lubimy sie pohihrac przy czytaniu:-)
  • Zamówiłam Tupcia Chrupcia i Maksa, Albert by się też nadał - dzięki.
    Misia Marysia ma takie mz średnie ilustracje, a Mama Mu fajna, tylko obrazki niezgodne z trescią. Fajnie że można wygooglać te książki w necie :)
    Bardzo dziękuję!
  • Dlaczego uważasz , że obrazki nie są zgodne z treścią? Chyba z ciekawości po przyjściu do domu sprawdzę.
  • A racja  @Rejczel, Jędraszewskiej czytamy Siedmiu wspaniałych, bardzo polecamy! To są takie przerobione bajki, np. o dobrym wilku i trzech świniach - akwizytorach, które wcisnęły mu kredyt na nowy dom;-)

Kura jest super świetna, ale to dla młodszaków, tak od 3-4 lat, choć moja 5-latka też bardzo lubi. 
    My czytamy teraz Jak Kura Adela zrobiła umywalkę.
  • @manna mam jedna Mame Mu na rowerze, przez dluzszy czas jest na dole ten sam obrazek pasacych sie krow... a w tresci duzo sie dzieje.
    Chodzi o taka potrzebe mlodszych dzieci by ilustracje pokazywaly to co treść.
    Jak juz wciagna sie w czytelnictwo to tresc pewnie robi się wazniejsza.
  • A, to jest taka książka z paroma opowiadaniami? Zobacz sobie np. Mama mu sprzata.
    Podziękowali 1wiesia
  • O faktycznie @manna, mam pecha że akurat tę mamy (prezent ślubny sprzed 11 lat ;-) ) bo ten tytuł co Ty podałaś ma 30stron, a ten nasz 128! No to nie dziwota, że nudzą obrazkami ;) Czyli Mama Mu też super na zaś - dziękuję!
  • Te pojedyncze Mamy Mu mają duże, bardzo adekwatne do treści obrazki. Mama mu na rowerze i Mama Mu na drzewie to zbiory opowiadań, w nich ilustracji jest mało.
    Podziękowali 1wiesia
  • u nas w bibliotece nie ma ani jednej mamy mu ;/
    muszę w końcu kupić skoro tak polecacie:)
  • Musisz ;-)
  • I Pana Bruma przy okazji. Tez jest fajny!

My ostatnio wypozyczylismy Animalium, Inwentarz ptaków i chlopcy mocno zachwyceni. Chcieliby takie dostac na urodziny 

Dla mnie Inwentarz super, Animalium trochę zbyt mroczne.
  • Ja mam podobne jak Ty odczucia, co do Inwentarza i Animalium. Zdecydowanie Animalium (i Botanicum też) dla starszych. A z Inwentarzy jest teraz jeszcze z ptakami i czaję się na niego bardzo (pozostałe mamy już w domu) - chce nawet mamie mojej kupić, bo lubi i książki i ptaki i piękne ilustracje :)
  • Piękną książkę czytamy teraz: Edith Nesbit "Pociągi jadą do taty". Dzieci chciały jako kolejną tej autorki po "Pięcioro dzieci i coś", które im się podobało bardzo, ale mnie znudziła niesamowicie. A ta nawet mnie wciągnęła.
  • Dla jakiego wieku te pociagi? Zastanawiam sie, czy naszego 6,5 latka by wciagnelo. 
  • Słucha 6.5-latka oraz prawie 9-latek. Raczej dla starszego niż młodszego.
  • Ostatnio odkryłam Mizielińskich

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/153460/mapy-obrazkowa-podroz-po-ladach-morzach-i-kulturach-swiata

Mapy oraz Pod ziemią, pod wodą są genialne. DO.M.E.K jakoś mniej nas zachwycił, chociaż sam pomysł jest b. dobry.

• A z tych mizielinskich nada sie coś dla dziecka kimunijnijego?
  • Zalezy od dziecka, ale Mapy plus Mapownik to bardzo dobry zestaw prezentowy. Moi lubia wszyscy.
    Podziękowali 1Lome
  • Mnie Mizielinscy mecza, nie moge na to patrzec, za duuzo
    Podziękowali 3Monira aqq kluska
  • Nie lubię ich kreski. 
    Podziękowali 3MonikaN aqq Madika
  • Na szczęście dzieci uwielbiają :). Moim zdaniem dla dziecka komunijnego to już zbyt dziecinne.
    Podziękowali 1Joannna
  • Nie wszystkie, moje nie lubią. 
    Podziękowali 1Madika
  • Zależy w jakim wieku dziecko, nasz Maciek miał 8 i był uszczęśliwiony.

• Szukam czegos do nauki czytania dla siedmiolatka. Typowo chlopiecego. Zaparl sie i nie chce czytać. Czytanki go nudza.
    Podziękowali 1Monika73
  • U nas podziałała "Biblia komiks" na to chłopakowe czytanie.
    Ta: http://wydawnictwom.pl/pismo-swiete/1459-biblia-komiks-9788380210431.html

Plus Historia pp. Szarków, ta: http://czytam.pl/k,ks_176445,Kocham-Polske-Elementarz-dla-dzieci-Szarkowie-Joanna-i-Jaroslaw-google.html?gclid=CIK1rfLw8tMCFYyRGwodWZIFWQ

Po dwie strony na historię, plus na koniec 3 pytania sprawdzające. 
    Bardzo lubili sami czytać.
    k.

Podziękowali 2edytam Joannna
  • Komiksy dla 8latka ? 

Nie czyta jeszcze zupełnie płynnie, prawie i chyba dlatego że jeszcze sprawia mu to trudność nie sięga z chęcią po książki ale zainteresował się komiksami i polecił żebym mu kupiła bo on ma zamiar je czytać ;-)

Znacie jakieś fajne? Tytusa mamy jednego. 

Kajko i Kokosz? Fajne to? Nigdy nie miałam w ręku.
  • edytowano czerwiec 2017
    @annabe ;

przefajne są przygody Antka Srebrnego - "Wojenna Odyseja Antka Srebrnego" się to nazywa,
    wyd.IPN
    naprawdę rewelacja, poszukaj na allegro

mój Antek lubi też Tintina
    Podziękowali 2Wanda annabe
  • edytowano czerwiec 2017
    Hania powiedział(a):
    Ja mam podobne jak Ty odczucia, co do Inwentarza i Animalium. Zdecydowanie Animalium (i Botanicum też) dla starszych. A z Inwentarzy jest teraz jeszcze z ptakami i czaję się na niego bardzo (pozostałe mamy już w domu) - chce nawet mamie mojej kupić, bo lubi i książki i ptaki i piękne ilustracje :)
    Piękne ilustracje ptaków ma jeszcze książka  52 tygodnie. Animalium uwielbia moja 3latka :)
  • Kajko i Kokosz oraz Nerwosolek super!!!
    Podziękowali 1annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.