Przyjmę z wdzięcznością - 2

2456738

Komentarz

• to to, ale produkt niedostępny. Dzięki!
  • no właśnie zauważyłam. Ale przez moment byłam z siebie dumna ze mi sie udało znalesc. hehe
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ubrania dla szczuplej dziewczynki 122/128-134, spodnice, sukienki, bluzki z długim rękawem, legginsy/ spodnie dresowe...
  • I dla dość szczuplej 2,5 latki, 92-98 spodnie regulowane w pasie albo z szerokim sciagaczem.
  • @Bea 45 - pumy-cm 29,5- za małe?
  • Tu chyba odpowiednie miejsce
    moja była uczennica zaangażowała sie w pomoc jakiejs bidulce w ciąży, która jest całkiem sama i bez wsparcia
    ciuszki już jakieś zebrała

co jeszcze powinno sie znaleźć w wyprawce, by nie było tego za dużo a było przydatne?

• Pieluchy jednorazowe, duzo, najwiecej w rozmiarze 2 i 3. Pieluszki tetrowe do podkladania, wycierania itp, ze 20. Kocyk, rozek do zawijania noworodka. Kosmetyki dla niemowlat ( np babydream z rossmana, niedrogie i dobre). Masc z lanolina na tylas mlodego i piersi mamine, np bepanthen. Podklady poporodowe bella dla matki, 10 paczek. Koszule do szpitala z opcja karmienia, czyli rozpinane. Fotelik/wozek/lozeczko z grubszych sprzetow. 
    Podziękowali 2kociara Bea
  • Jakies zabaweczki typu karuzelka nad lozeczko, dziecku to mniej potrzebne, ale dla matki wazne. 
    Podziękowali 1kociara
  • I bardzo dobrze byloby dolaczyc jakas dorzeczna broszure o karmieniu piersia, herbatke laktacyjna dac itp - karmienie piersia poza wszystkimi innymi zaletami jest tez po prostu tanie, mleko modyfikowane kosztuje naprawde sporo. Warto dziewczyne wspierac w tym kierunku. Moze @Katarzyna by polecila dobra publikacje? 
    Podziękowali 1kociara
  • Jeszcze wanienka, choc ja nie lubie, ale wiekszosc rodzicow uzywa.
    Podziękowali 2kociara Bea
  • edytowano sierpień 2017
    wanienka jest przereklamowana, poszła w odstawkę po 2 dziecku. mam na zbyciu.

edit dopisek @kociara wanienkę oddam jakby była potrzebna
    Podziękowali 1kociara
  • proszek do prania super delikatny albo płyn
    pościel do łóżeczka
    Podziękowali 1kociara
  • Nie powinno zabraknąć kocyka :) i takie fajne ręczniki z kapturkiem. 
    Paczka pieluchy jednorazowych newborn o ile nie dostaja w szpitalu.
    Podziękowali 1kociara
  • Bardzo Wam dziękuję
    Sytuacja jest bardziej niż skomplikowana, do tego będę potrzebowac dla niej jakiejś porady prawnej...pomocy instytucji...tatuś to nie jest dobry człowiek :(
    echhhhhh
  • Może dom samotnej matki ?
  • Może się starać o alimenty jeszcze przed urodzeniem dziecka:

Art. 142. Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione, matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.

Podziękowali 1Bea
  • Elunia powiedział(a):
    Może się starać o alimenty jeszcze przed urodzeniem dziecka:

Art. 142. Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione, matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.

Wiem, tylko problem w tym, czy jest sens uznawac ojca, bo potem przez 18 lat się nie uwolni od niego :(  
    ale to już sama musi podjąć decyzję
  • Będzie musiała uznać bo nawet 500+ nie dostanie ani świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Może uznać i ograniczyć prawa.
  • @Elunia dostanie te 500+ wystarczy podać że ojciec nieznany , i w tedy nie trzeba starać się o alimenty itd 
    Jest rodzinne dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka  i te 500 też są na 100 procent 
    Podziękowali 2Bea apolonia
  • Nawet po zmianie w tych przepisach 
  • @kociara zadzwoncie do ks.Tomka
    numer na dole strony:
    http://dlazycia.info/nasze-akcje/
    Oni bardzo pomagają matkom w kryzysowych sytuacjach w różnych aspektach.
  • Jakby co, mogę oddać tetrowe pieluchy, ręczniki, kocyki, koszule do karmienia tez (jeśli rozmiar byłby ok)
  • Może ma ktoś do sprzedania tanio,  chustę tkana?  
  • uJa- ja mogę Ci wysłać taką, co ją mam od @Haku; ;

Nie ma ktoś orządnej, wyjściwow-biurowej spódnicy za kolano dla babki 38/40, 170cm wysokiej(znaczy mnie :P). Bo mam nic niestety, a potrzebę tak :/ jeszcze jakieś koszule by mi się przydały... Może ktoś schudł, wygrał w totka albo z innego powodu zmienia garderobę? ;)
    Podziękowali 1uJa
  • @AB ja w workach cos powinnam miec. Po poniedzialku sie odezwe. I cos na Twoja chudzinke dziewczynkę tez cos poszukam.
    Podziękowali 1AB
  • dzięki!
  • matka6 powiedział(a):
    @Bea 45 - pumy-cm 29,5- za małe?
    noga wróci 8-9 wrzesnia. Zmierzę i zadzwonię. Może być?
    Podziękowali 1matka6
  • @AB mam, zadzwoń do mnie to se telefonicznie wybierzesz :wink: 
    Podziękowali 1AB
  • buty 36 dla  NIkoli pilnie potrzebne. Zdeptała wszystko. Wszystko
  • Bea, mam adidaski beżowe z błękitnymi wstawkami ale nie mam do nich sznurówek.
    Podziękowali 1Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.