Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Białoruś

Od 26 października br. Polacy będą mogli bez wizy udać się do Grodna i okolicznych terenów przy białoruskiej części Kanału Augustowskiego.
Dekret uprawnia do 5 dni pobytu na terenie Białorusi tylko na podstawie paszportu. Na razie ruch bezwizowy został wprowadzony do końca 2017 r., ale jeśli się sprawdzi, Białoruś nie wyklucza jego przedłużenia. 
Białoruski wiceminister sportu i turystyki Michaił Partnoj ujawnia też plany dotyczące nowych zasad wjazdu na Białoruś. Zgodnie z nimi, obywatele 80 krajów świata, którzy przylatywaliby na lotnisko w Mińsku, mogliby przebywać na Białorusi do 5 dni bez wizy. Polityk przekonuje też, że dokument w tej sprawie zostanie zatwierdzony jeszcze w tym roku. 
Całość:
http://turystyka.wp.pl/kat,1036545,title,Bialorus-Polacy-zwiedza-caly-kraj-bez-wizy,wid,18539661,wiadomosc.html?ticaid=117f1d&_ticrsn=3
Podziękowali 2Hope mamutek

Komentarz

 • :-) Chętnie. W końcu sąsiedzi i Polaków sporo.
 • Tiaaa.. ale co nas przetrzepia na granicy to nasze... Mam psiapsiole ze studiów, Polkę mieszkająca na Białorusi. Oj dość się nasłuchałam, podziękuję...
 • Mnie nigdy nie "trzepali". Byłam masę razy.
 • Nie kazali Ci czytac notatek ze studiów na głos? Albo nie otwierali Twojej pracy licencjackiej na kompie i nie wyszukiwali w niej słów kluczy? Brrr...
 • Nie wiem co tam się działo z Twoją koleżanką i czym podpadła celnikom, ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że najczęściej sprawdzane są osoby, które mieszkają w strefie przygranicznej i wożą kilka razy w tygodniu spirytus i benzynę na handel.
  Polski turysta, który wygląda jak turysta, zachowuje się jak turysta, jedzie z normalnym bagażem, nie ma w paszporcie masy pieczątek świadczących o dużej aktywności w przekraczaniu granicy, śmiało może kierować się do tego pięknego, spokojnego, bezpiecznego kraju.
  Podałam propozycję dla osób, które mają ochotę odwiedzić naszych wschodnich sąsiadów, a do tej pory wizja wyrabiania wizy skutecznie je od tego odstraszała. Znam takich osób sporo.
  Inne polskie granice wciąż pozostają otwarte. Można wybrać się do innego kraju i polecić albo odradzić wizytę z własnego doświadczenia.
  Podziękowali 1Dorotak
 • Moi szefostwo jeżdżą raz do roku na Białoruś prowadzić tam szkołę rodzenia. Mieszkają pod Warszawą. Zawsze jakieś przejścia z celnikami mają :(
  Podziękowali 1Dorotak
 • To widocznie miałam do tej pory szczęście  :D
  Czego i Wam wszystkim życzę w każdym aspekcie! :)

  No, ale jak już się przekroczy granicę, to dalej jest fajnie. Pyszne jedzenie, czyste ulice, ciekawe zabytki, piękna przyroda...
 • Ja bym chciał pojechać na Białoruś. Nawet paszport w tym celu wyrobiłem.
 • Służę poradą, jak coś :)
  Podziękowali 1Maciek_bs
 • Juz od dawna mam zaplanowane, zeby pojechac do Grodna, jak tylko zniosa wizy. 
 • No to jeszcze gratka dla fanów sportu - letnie europejskie igrzyska olimpijskie odbędą się w 2019 roku w Mińsku:
  http://wiadomosci.com/igrzyska-europejskie-2019-odbeda-sie-w-minsku/
 • Tam są podobno cudne bagna pełne ptaków... Jak moja córka się dowie, to nie odpuści
 • Od dnia 26 października 2016 roku będzie możliwe odwiedzenie Parku rekreacyjno-turystycznego «Kanał Augustowski» w ciągu maksymalnie 5 dni bez wizy.

  Dla przekroczenia granicy Republiki Białoruś obcokrajowiec ma posiadać:

  - ważny paszport lub inny dokument, uprawiający do przekroczenia granicy;

  - dokument uprawiający do zwiedzania Parku «Kanał Augustowski», wydany przez białoruskie biuro podroży, świadczące usługi turystyczne na terenie Parku «Kanał Augustowski»;

  ubezpieczenie medyczne;

  srodki płatnicze.

  Przekroczenie granicy państwowej Republiki Bialoruś ze strony Rzeczypospolitej Polski bez wiz będzie możliwe wyłącznie w przejściach granicznych «Lesnaja-Rudavka» oraz «Bruzgi-Kuznica Bialostocka».

  Park «Kanał Augustowski» obejmuje m.Grodno i tereny Gożskiego, Kopciewskiego, Odelskiego, Podłabieńskiego oraz Sopockinskiego selskich sowietów Grodzieńskiego rejonu.


  Szczegóły:

  http://poland.mfa.gov.by/pl/embassy/news/da6034a0b1d015ae.html


  Podziękowali 1Maciek_bs
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.