Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sikający i(i nie tylko) kot!!

Nasz (do tej pory) w miarę dobrze wychowany kot, od niedawna zaczął sikać i robić kupy w różnych dziwnych miejscach- na dywanie, za łózkiem i nie wiadomo gdzie jeszcze. Mąż jest już zdesperowany i chce kota wyrzucić:( Kot ma kuwetę, a nawet dwie. Wkładaliśmy go do niej, po przyłapaniu na sikaniu, ale bez efektu.
 Obecnie jest zamknięty w łazience, bo sytuacja robi się nieprzyjemna, zwłaszcza, że córcia jest na etapie podłogowym...

Komentarz

  • Kot nie jest tu niczemu winien.
    Moim zdaniem trzeba zrobić mu badania moczu o krwi. Jeśli wszystko jest oki to moim zdaniem znaczy to tyle, że raczkuje dziecko jest dla kota pewnym nowym osobnikiem na jego terenie.  On oznacza go i mówi w ten sposób, że teren należy do niego. 
    Inna opcja to taka, że raczkujacy maluch stresuje kota i kot dodaje sobie odwagi zapachami własnego urobku. W ten sposób się uspokaja 
    Wkładanie kota do kuwety niewiele da. Raczej ewentualnie może przestawić te kuwety.

  • Dzięki
    przestawie kuwetę, zobaczymy, czy to coś zmieni, bo z niemowlakiem nic nie zrobię...
  • W tym zalinkowanym artykule kobieta radzi żeby czasem nie przestawiać kotu kuwety :wink: 
  • "Jeśli koty sikają w to samo miejsce – może rozważylibyście spisanie fotela na straty – niech sikają na niego póki muszą, niż miałyby niszczyć inne meble."

    I to jest słuszna koncepcja.
  • olgal powiedział(a):
    W tym zalinkowanym artykule kobieta radzi żeby czasem nie przestawiać kotu kuwety :wink: 
    To zależy. 
    Jeśli kuweta stoi w miejscu niekoniecznie odpowiadającym kotu to przestawienie w miejsce np bardziej ustronne, z lepszym dojściem itp może poskutkować.  
  • Właśnie sika w różne, czasem zupełnie niespodziewane:( sikał juz na szafie,  na dywanach, pod łóżkiem, za kanapa, na poduszki na kanapie, pod stołem. Teraz siedzi zamknięty w łazience 
  • http://allegro.pl/febreze-odswiezacz-przeciw-zapachom-zwierzat-500ml-i5195940090.html
    ten spray rewelacyjnie niweluje zapach kociego moczu czy kupy, sprawdzony przy naszych 5 kotach
  • edytowano październik 2016
    Mój po trzech przypadkach wyleciał na banicję.
  • Jak to? Przecież za kłopoty z kotem jest odpowiedzialny właściciel.
  • Nasz tez juz jest krok od zsylki, ale szkoda mi, bo lubię zwierzaka.
    Dziewczyny tez są przywiązane,  a poza tym to nie bardzo mamy komu oddać.
    @tylkoMaciek,  w alternatywne jest oddanie niemowlaka;)
  • @Aga85 jak długo trwa to kocie załatwienie się po domu?
  • Tak kolo miesiąca @Karolinka
  • Mamy podobny problem z kotem. Masz kot jest "podwórkowcem" - tam ma posłanie, kuwetę. Moje dzieci wpuszczają go do domu i nasza kotka jak tylko wejdzie do domu od razu szuka miejsca na załatwienie się....  czy ona "znaczy" terem ....kupami.....???? Wcześniej załatwiła się na pościel córki, prałam 2 razy i nadal śmierdzi czy są jakieś magiczne metody , czy mam pościel już do wyrzucenia?
  • Mój kot tak robił, gdy chciał wyjść na dwór a my go nie wypuszczaliśmy
    po trzech takich razach moja mama się zdenerwowała i go wyrzuciła - od tego momentu kot stał się tzw. "kotem wychodzącym" i problemy się skończyły.

    Może temu kotu faktycznie przeszkadza raczkujące dziecko? może ktoś by go przechował przez kilka miesięcy dopóki dziecko nie zacznie chodzić? to chyba łatwiej przyjąć kota na kilka miesięcy niż na zawsze
  • @Sylaba dawalismy do prania, bo u nas kołdra nie wchodziła do pralki, inne rzeczy piore na 90stopni 
  • @Joanna zastanawiamy się nad wypuszczenie, tylko raz, że kot jes nieobyty (całe życie w domu), dwa, że kiepska pogoda na zaczynanie
  • Obecnie piorę koc, pościel i poduszkę syna.... nasz cudowny koteczek ... co nas....ł nam w kwiateczek
  • @Sylaba  boraks jest dobry na neutralizowanie przykrych zapachów,działa tez odkażająco.Dosypuje się z pół szklanki boraksu do zwykłego prania z proszkiem czy płynem.
    Podziękowali 1Sylaba
  • @Aga85 kot najprawdopodobniej czuje się zagrożony przez raczkujące niemowlę. Ja bym przeczekała i ewentualnie wysterylizowała kota.
  • Można też spróbować sody oczyszczonej albo najpierw przepłukać 3 razy w płynie do higieny intymnej (koniecznie taki z bakteriami kwasu mlekowego).
    Nie wiem czemu ale dopiero po 3 płukaniu (za każdym razem nowa woda z płynem) niechciane zapachy odpuszczają.
  • Zacznij od badan

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.