Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje DK 2017

2456715

Komentarz

  • Porszewice znam. Byliśmy na ignacjańskich.
    @Aneczka08 i Inni bardzo Wam dziękuję za tyle wiadomości....
    Dziękujemy.
  • @Hania dziękuję
    @Hope dziękuję
  • U nas szalala grypa bostonska i rotawirua hlehlehle. Nie bylo łatwo.

    Zresztą nikt nie obiecywał, ze bedzie :).
  • My jak raz byliśmy na II st. ONŻ w Nałęczowie to nikt, dosłownie nikt nie chorował. Ani dorośli ani dzieci. A rekolekcje były mocne i nic nie przeszkadzało. To chyba ten mikroklimat tam. Warunki spoko, choć my akurat mieszkaliśmy w starym domu i mieliśmy wspólną łazienkę na chyba 4 pokoje, dało radę. W nowym domu pokoje z łazienkami.
    Tylko, że tam nie wiem czy inna diecezja niż warsz-praska robi. A u nas rekolekcje się szybko rozchodzą w ramach diecezji, bo mamy bardzo prężny DK. Rzadko kiedy coś trafia na stronę krajową. Ale jakbyście trafili na reko organizowane przez naszą diecezję, to można brać w ciemno, organizują w domach gdzie raczej większość pokojów z łazienkami. Wiecie - warszawka ma wymagania ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • My niedługo jedziemy 3 raz, ale pierwszy raz z warszafką hłe hłe, to sobie porównam.

    Radomska @Emilia_K ;) i legnicka wypadły nad wyraz dobrze.

    A Radomska, to nas tak kulinarnie dopieszczała, że chyba nigdzie tak nie karmią, mmmm :).

    Podziękowali 2Pompejanka AgaMaria
  • My to chyba pojedziemy na rekolekcje, jak wszystkie dzieci wyrosną. Jak pomyślę o rekolekcjach z naszą brygadą, z której co najmniej trójka wczepiona jest w moją spódnicę i jeszcze do tego jakieś choroby, to słabo to widzę. No i jeszcze zwierzaki musiałabym gdzieś upchnąć  na dwa tygodnie... na razie niemożliwe, niestety :( Kiedyś jeździliśmy, jak dzieci mniej było, my młodsi i zwierzyńca też nie było. Byliśmy m.in. w Bystrej i w Ciężkowicach.
  • Podpinam :-)
  • Macie jakieś opinie nt. Nadola jako miejsca rekolekcyjnego?
    diecezja gdańska Iza i Marek Pszczoła
  • My polecamy Brenną i Wisłę "Idyllę"- oba ośrodki diecezji katowickiej, na bardzo przyzwoitym poziomie :).
    No i Olsztyn o którym pisała @Aneczka08 - ale tam nie pokoje, tylko apartamenty są :).
    Podziękowali 2Aneczka08 mamababcia
  • Nadole jest położone ciekawie geograficznie i bardzo blisko Bałtyku. Natomiast jako baza noclegowa nie jest porywające.
  • @Emilia_K Czy możesz dać namiary na ten Nałęczów?
  • Albo na jakieś inne organizowane przez Warszawkę, w dobrych ośrodkach typu pokoje z łazienkami.  :) ;)
  • Albo na jakieś rekolekcje organizowane przez diecezję warszawsko-praską niekoniecznie tylko w Nałęczowie.
  • Ale ten Olsztyn, to który Olsztyn, że tak się wyrażę, ten mazurski jest, czy ten na Jurze krakowko-częstochowskij?
  • no właśnie odkąd tam jeździmy to juz nas pouczyli, że Olsztyn nie jest Mazurski tylko Warmiński :-)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ktoś się wybiera na orar teraz w styczniu?
  • A czy orary w styczniu to znaczy dogrzane czy niedogrzane pomieszczenia?
  • My bylismy w listopadzie, bylo cieplutko w pomieszczeniach.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @AgaMaria nasze są na tej stronie: http://wpraga.oaza.pl/domowy-kosciol/dk-rekolekcje
    tylko nie wiem jak wygląda przyjęcie ludzi spoza diecezji, bo u nas DK bardzo duży i zwykle jest komplet chętnych. Już teraz na niektóre letnie rekolekcje zapisy na rezerwową.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano styczeń 2017
    @Emilia_K wielkie dzięki!!!!!!!
    Pisałaś o Nałęczowie...
    Jaka tam jest baza noclegowa?
  • Wysłałam zgłoszenie, korzystając z twojego linku, @Emilia_K . Wcześniej pytałam, czy przyjmą nas z innej Diecezji. Nie było problemu. Tylko my chyba do Białobrzegów.
  • Białobrzegi są b fajne
    Podziękowali 2mamababcia AgaMaria
  • Mam nadzieję.
  • my mieliśmy domek 2 pokoje i 2 łazienki, ośrodek jest wypasiony, jedyny mankament to ciasna stołówka a nas było b. dużo. Nie ma dyżurów sprzątających też - tzn u nas nie było.
    Podziękowali 1mamababcia
  • My jesteśmy sami. Wymagań wielkich nie mamy, choć liczę na owoce duchowe. Dyżury łączą wspólnotę i dają okazję do bycia razem i poznawania siebie.

    Dawno nie byliśmy na rekolekcjach razem i cieszę się bardzo, choć nie ukrywam, że mam i nutę niepokoju.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @mamababcia jedzcie do Olsztyna na jedynkę, tam są dyżury, świetni prowadzący wspolnota zwykle bardzo mocna no i my będziemy:-)

    my w Białobrzegach byliśmy tylko 5 dni na ORDŻ wiec z tą wspolnotą to w ogole cięzko.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano styczeń 2017
    Termin sierpniowy bardziej mi odpowiada, niestety. W lipcu są też Smolany.
    Tak naprawdę chcieliśmy jechać na dwójkę, ale terminów późnych na dwójkę nie znalazłam.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • no i stało się - właśnie zapisaliśmy się na rekolekcje w Rycerce Górnej :-)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.