Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje DK 2017

1356715

Komentarz

  • my w tym roku na ORAR II w II połowie sierpnia (diecezja warszawska)
    Podziękowali 2madzikg AgaMaria
  • A był ktoś może w miejscowości Kniewo? Organizujà tam jedynke w sierpniu i zastanawiamy si e nad wyjzdem...
  • Ooooo:):) a gzie mój listek? :)
  • @- BasiaN- Kniewo mówisz:) My tam jedziemy:)


  • My ciężko myślimy. Byliście tam może lub znacie rekolekcje z tej diecezji ?bo my z kaliskiej (Ostrów Wlkp)
    Podziękowali 1Gloria
  • Super by było pojechaćz jakimiś bratniki duszami :)
    Podziękowali 1Gloria
  • Bratnimi miałam na myśli
  • Gloria to bardzo siostrzana dusza. Przynajmniej z jej wpisów tak wnioskuję.
    Podziękowali 2Gloria palusia
  • A może ktoś jedzie na III stopień do Nałęczowa? A może ktoś był w poprzednich latach?
  • Dostalismy sie na OR II w Bialogorze.
  • my jedziemy w końcu na "Radość zobowiązań" do Olsztyna z diecezją elbląską :). Ktoś może miał do czynienia ? :)
  • Zapisaliśmy się dziś do Smolan na OR I, czas rozpocząć gruntowną formację,  przełamać przeciwności na każdym froncie, musi się udać!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ktoś się wybiera do Sandomierza w lipcu?
  • zapominajka powiedział(a):
    Dostalismy sie na OR II w Bialogorze.
    Z Jurewiczami?
  • Byliśmy w Smolanach rok temu
  • MonikaN powiedział(a):
    zapominajka powiedział(a):
    Dostalismy sie na OR II w Bialogorze.
    Z Jurewiczami?
    Tak juz drugi raz jedziemy z nimi
  • zapominajka powiedział(a):
    MonikaN powiedział(a):
    zapominajka powiedział(a):
    Dostalismy sie na OR II w Bialogorze.
    Z Jurewiczami?
    Tak juz drugi raz jedziemy z nimi
    A to wiesz, że fajni są :). My z nimi tez bylismy i bardzo nam pasowali.
  • Zapisaliśmy się do Kniewa. Jeszcze tylko urlopy muskmy na ten tetmin potwierdzic..jak zwykle wszystko od końca..:) nie wiem czy my to ogarniemy....od pierwszego do ostatniego dnia urlopu na wyjeździe...Panie Boże tylko Ty możesz nam pomóc to zorganizować..




    Podziękowali 2Gloria AgaMaria
  • My na ORAR II z warszawską od 14.08
    Podziękowali 1AgaMaria
  • To super! Fajnie będzie poznać kogoś z forum na rekolekcjach. A z diecezją owszem byliśmy, bo to nasza :) Ale fajnie! Jakie warunki nie wiem, bo tam jeszcze nie byliśmy, ale u nas w diecezji zawsze starają się o to, by czasu wolnego było dużo. Tylko pogoda i morzeeeee
    Podziękowali 1AgaMaria
  • oooo to super!:) bo u nas w diecezji to czasu dla rodziny mało (za to duuużo dla ducha :) ). Mężowi udało się wykopać jakieś opinie o ośrodku. podbno to nowy i ładny obiekt no i jedzenie dobre :)
  • A był ktoś może w Krajniku Górnym na rekolekcjach?
    Zastanawiam się jakie tam mają tak naprawdę warunki....
    Mało informacji wyciągam z sieci na temat Krajnika.
  • Przepraszam za uwagę. Czy naprawdę na rekolekcje potrzebne są jakieś szczególne warunki zewnętrzne?
  • edytowano luty 2017
    @mamababcia zasadniczo nie ma to większego znaczenia... ale, jak się jedzie rodziną z dziećmi na 2 tyg, to wiesz fajnie jest jak jest łazienka w pokoju, albo możliwość skorzystania z pralki (no trochę to luksus wiem ale coraz częściej jest to możliwe). U nas w tym roku było małżeństwo z 3 mc bliźniakami 2,5 i 4 latkiem - no prania mieli full, a prać ręcznie no cienko trochę. W zimnie ma znaczenie czy wszystko jest w jednym budynku bo kiedyś byliśmy w takim co kaplica w innym, stołówka w innym a sala zabaw dla dzieci jeszcze w innym, więc przebieranie kilkorga małych dzieci 6x dziennie jest uciążliwe mocno. A może to ja mam wygórowane wymagania;-)

    Poza tym po doświadczeniach naszych znajomych, którzy jadąc z dwójką dzieci na 2 tyg OR 2 st dostali w diecezji przemyskiej pokój z innym małżeństwem z dzieckiem to już zawsze będę pytać czy pokoje nie są łączone.,
  • mamababcia> szczególne warunki nie są potrzebne. Jednak byliśmy kiedyś na rekolekcjach w spartackich warunkach i nie wyobrażam sobie jechać w takie miejsce z dziećmi. Warunki nie są najważniejszą sprawą, ale jeśli jedziemy na ponad dwa tygodnie , to ważna jest ciepła bieżąca woda, choćby umywalka w pokoju i smaczna strawa :-)
  • 2 łazienki jedna prysznic druga wannaw obu kibelek oraz 1 WC z umywalka na 40 osób , pomieszczenie z 1 pralka i 3 miski, my mieliśmy 1 pokój na naszą 6 osób: 3 dzieci przedszkolne i 1 niemowlak 6 mcy, daliśmy radę, :) ludzie nie narzekali, ciekawe rozwowy w kolejce do toalety hihihi ;)
    Nigdy nie słyszałam o pokojach z łazienką, my mieliśmy mini balkon, 1 drzwiowa szafa , 2 półeczki , stoliczek i 1 fotel, 2 lozka i nasze turystyczne dla bobasa, ; każda rodzina miała 1 pokój, przaśnie było ale atmosfera dobra 

    Podziękowali 3mamababcia BasiaN AgaMaria
  • @Kasik chodzi o Krajnik w woj.zachodniopomorskim?
  • Najsłabiej wspominam posiłki uuuu słabe gar ziemniaków co dzień mięso z sosem i ogórek , na przemian z mielonym klipsem zapiekany no i kluski z twarogiem w piątek,  raczej sos z mięsem to był hehe,  herbata, chleb z kielbas ą i żółty ser i dżem to całe menu aha i jajko gotowane po 1 szt w piątek , 
    Rekolekcje 10 dniowe pn. Osiem błogosławieństw 
     w Świeciu  
  • Milamama powiedział(a):
    @Kasik chodzi o Krajnik w woj.zachodniopomorskim?
    tak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.