przytulamy.... - zadanie na Adwent :)

"PRZYTUL MAMĘ po raz trzeci.
Kochani, już po raz trzeci chcemy Wam zaproponować adwentową modlitwę w intencji naszych mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.
Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Startujemy więc dzisiaj i przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami naszych mam.
Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.

Zastanawiałam się jak możemy im pomóc? Bo jest też inny aspekt ich codziennego życia - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.
Trzy lata temu zadałam sobie pytanie, co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia. Święta Bożego Narodzenia to też święta rodzinne większość z nich spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.
Chciałam zaproponować Wam włączenie się do akcji „Przytul Mamę”. Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Chciałam Was prosić o codzienną modlitwę w intencji jednej konkretnej mamy, której imię poznacie. Modlitwę, może jakieś wyrzeczenie. Na zakończenie proszę byście na dzień Wigilii Bożego Narodzenia napisali do przydzielonej sobie mamy list, parę ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama, oraz byście przygotowali upominek dla jej dziecka. Najczęściej nie stać je na zrobienie prezentu dla swoich dzieci.
Proszę Was też, by tym prezentem dla dziecka nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego ale żeby to było nowe. Przez cały rok te dzieci korzystają z używanych ubrań, zabawek, którymi inni rodzice się z nimi dzielą.
Wystarczy napisać na adres mailowy dsm@csr.org.pl
Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy należy przesłać na adres Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej : ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.
Wiadomo nie każda mama ma jedno dziecko. Myślę sobie , że każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. One potrzebują więcej wsparcia."

Podziękowali 6nowa Basja jukaa babka4 Sonia Agmar

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.