Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dzieci same w autobusie od jakiego wieku??

Czy wiecie czy 11-latek może jechać autobusem sam z 7-latkiem? Z punktu widzenia matki która ich dobrze zna wiem, że mogą :) ale cz wg prawa???

Komentarz

  • A który z nich prowadzi?
  • :) jeszcze nie ustaliliśmy ;)
  • Chyba jednak żaden z nich nie może prowadzić. Jeżeli jednak oprócz dzieci jest kierowca, to być może można tu zastosować art. 43 ust. 1 pord.

    Art. 43. 
    1. Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • czyli może :) dziękuję
  • u mnie 11 latka wraca ze szkoły autobusem z 9-latkiem.
    Od przyszłego roku dołączy do nich 7-latka.
  • u nas to zwykły autobus, nie szkolny
  • Mieszkamy na jednym końcu miasta, szkoła na drugim (nie chodzą do rejonowej)
    Kawał drogi.
  • A swoją drogą, czy nie uważacie, że fakt, iż ktoś trzeci decyduje o takich sprawach, jest przejawem niewolnictwa?
    Podziękowali 3Katia Aneczka08 awia
  • Niewolnik uświadomiony budzi jeszcze nadzieję.
  • U nas ze szkoły jest 5min.drogi bez przechodzenia przez ulicę, bo mieszkamy po tej samej stronie drogi.
    Prawie nie ma ruchu,spokojna wieś.
    Mimo to kiedyś moja prawie 10-latka(był wrzesień,a w październiku ma urodziny wiec brakowało półtora miesiąca) nie mogła odebrac z zerówki młodszej siostry,która o tej samej porze kończyła zajęcia.
    Starsza przyszła ze szkoły sama i ktoś dorosły musiał iść po małą. Przepisy to przepisy... ;)
  • @Joanna i Bronisław
    Joanna i Bronisław powiedział(a):
    A swoją drogą, czy nie uważacie, że fakt, iż ktoś trzeci decyduje o takich sprawach, jest przejawem niewolnictwa?
    ...myślę tak nie od dziś :) ale dość słyszałam o kłopotach rodzin przez głupie nakazy/zakazy i wolałm sprawdzić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.