Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Złamany palec - HELP

Wczoraj w nocy syn miał nastawiany złamany mały palec u ręki.
Złamanie jest z przemieszczeniem.
Co dziwne, lekarz nie założył gipsu, tylko mocno obandażował łącząc palce ze sobą.
Powiedział, że tak się teraz robi.
Dzisiaj syna boli coraz bardziej cała dłoń. Czy tak może być?

Mieliśmy konsultować za 5-7 dni, ale chyba trzeba wcześniej.

Pytanie czy jechać do tego samego miejsca (byliśmy na Trojdena), czy lepiej od razu na Kopernika.
Tam chyba w W-wie najlepsi specjaliści?

Komentarz

  • Wszystko jedno gdzie, ale jak boli mocno, to bym pokazała lekarzowi.
  • Dzięki @Katarzyna, tak sądziłam, ze nie powinno juz mocno boleć. Ale nie mam doświadczenia ze złamaniami.
    Swoją drogą ciągle mnie do lekarzy wysyłasz ostatnio... ;)
  • Przepraszam...
    Jednakowoż mam poczucie (może niesłuszne), że dobrze robię ;)
    Ja kiedyś złamałam mały palec u ręki, z przemieszczeniem. Nastawianie przyjemne nie było, ale potem nic już nie bolało. Jak syn trzyletni połamał rękę, to lekarze nakazywali kontakt z nimi, gdyby bolało, puchło albo działo się coś niepokojącego.
    Podziękowali 1Inka
  • Mąż miał teraz mały palec połamany, nastawianie pod znieczuleniem i dwa miesiące w gipsie. Zrósł się tak sobie, jest krótszy, grubszy - pewno mu podrzucili cudzy palec :)
    Podziękowali 1Inka
  • Mój się ładnie zrósł. Nastawiany był na żywca. W sumie nie było do czego znieczulać - cała procedura trwała może 30 sekund łącznie z czynnościami przygotowawczymi - pielęgniarz mnie przytrzymał, a pan doktor za paluszek pociągnął. I po robocie - tylko gipsowanie zostało.
    Może zrosło się tak ładnie dlatego, że po 3 dniach sobie samowolnie  gips zdjęłam i zaczęłam ćwiczyć? Naczytałam się, że w krajach zagranicznych się od gipsu odchodzi i zakłada się tylko ruchome usztywnienia, które można codziennie zdejmować i ćwiczyć.
    Macając nie jestem w stanie wyczuć żadnej różnicy między tym paliczkiem, co był złamany, a analogicznym u palca w drugiej ręce. I palec wygląda całkiem jak mój - nie mam obaw, że mi cudzy podrzucili ;)
    Podziękowali 2Joanna36 Inka
  • edytowano listopad 2016
    @Inka, mam bardzo doświadczenia ze szpitalem ortopedycznym w Otwocku. Nie wiem jednak, czy cię przyjmą. Kiedyś miałam skręconą nogę. Wsadzili mi ją w gips w Międzylesiu, a potem pojechałam drugi raz, bo nie schło, a receptę na antyzakrzepowe leki dostałam pełnopłatną (bagatela 300 zł), ale nie mieli dyżuru. Pojechałam do Otwocka, a tam powiedzieli, że jak już byłam zaopatrzona na IP, to teraz tylko przychodnia mi zostaje. Na szczęście byłam z bratem, który był tam akurat na szkoleniu i mnie przyjęli.
    Także nie wiem, czy Was przyjmą w innym miejscu, ale może ja miałam pecha.
    edit: doświadczenie mam dobre, mimo tego zawirowania podczas przyjęcia. Z synem wcześniej poszło gładko.
     
    Podziękowali 1Inka
  • Na Trojdena jak corce zagipsowali obojczyk, to od razu lekarz powiedzial, ze gdyby cos zaczelo mocno bolec, reka puchnac itp.. to od razu do nich wracac. 
    Podziękowali 1Inka
  • Pojechaliśmy z synem na Kopernika. Początkowo nie chcieli go przyjąć i odsyłali tam, gdzie go składali, ale mąż przekonał lekarza, żeby tylko rzucił okiem na ten złamany palec. Rozcięli bandaże i okazało się, że palec jest cały siny :(
    Lekarz zaklął nieładnie i kazał natychmiast zrobić prześwietlenie. Tym sposobem syn został jednak przyjęty. Prześwietlenie wykazało, że palec nie jest złożony idealnie.
    Są jakieś odchylenia. Kazali mu poruszać palcem, a nawet w tym pomogli, co niezbyt się synowi podobało. Założyli gips i kazali przyjść w piątek rano na kontrolę na czczo. Z tego wnioskuję, że nie wykluczają ponownego nastawiania :(

    Wniosek nr. 1: w W-wie ze złamaniami dziecięcymi należy jechać na Kopernika.
    Wniosek nr. 2: jak @Katarzyna mówi, żeby pokazać lekarzowi, to pokazać!

  • @Inka - wolałabym się mylić, żebyście niepotrzebnie jechali i żeby się okazało, że z palcem wszystko OK.
    Mam nadzieję, że po tej interwencji będzie już dobrze i kolejne nie będą potrzebne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.