Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wieniec adwentowy

Jak, nie mając za grosz talentów plastycznych ani duszy artysty, zrobić wieniec adwentowy który ma być:

1.tani.
2. z rzeczy dostępnych w domu lub do kupienia powszechnie bez jeżdżenia do specjalistycznych sklepów, ew pasmanterię mam blisko i bazarek.
4. szybki do zrobienia (odpada malowanie lakierowanie klejenie, decoupage czy inne wymyślne techniki;-)
3 w miarę estetyczny.

Pomożecie? albo jakieś pomysły podrzucicie

Komentarz

  • W zeszłym roku miałam taki, co spełniał Twoje wymogi w większości. Na korkową okrągłą podkładkę pod gorące gary przykleiłam klejem na ciepło (z pistoletu, błyskawicznie schnie) 4 świeczki i kilka świerkowych gałązek wokół nich. Potem gałązki udekorowaliśmy małymi ozdobami choinkowymi (słomiane gwiazdki, styropianowe bombki pokryte brokatem, suszone plasterki pomarańczy) i pierniczkami. Wyglądało estetycznie i roboty było niewiele. I do ogarnięcia dla osoby plastycznie mało wyrobionej.
    Podziękowali 2Aneczka08 annabe
  • Mój pomysł:
    Kupiłam już pewnie 10 lat temu słomiany wieniec
    http://imged.pl/wianek-ze-slomy-podklad-pod-stroik-sloma-28cm-4-1796400.html

    Co roku mocuję do niego cienkim drucikiem wycięte z ogródka gałązki iglaków (tuja,świerk). Przewiązuję wstążką (czerwoną, złotą, koronkową; dookoła lub w jednym miejscu). Drucikiem lub klejem na gorąco można zamocować orzechy albo szyszki.

    Najtrudniejsze jest mocowanie świec. W wersji najprostrzej stawiam przy wieńcu 4 świece w świecznikach.

    Próbowałam przyklejać klejem na gorąco. Pare lat termu mąz wkręcił w ten wianek od dołu cztery śruby, tak,że wystają na górze. Na nie "nakręcam" grube świece.

    Jednego roku było nawet bez zielonych gałązek (tylko świece i wstążka) iteż było ładnie.


    Podziękowali 2Aneczka08 mysikrolica
  • Ja zrobilam z szyszek i ozdobek dostanych w kwiaciarni. Przyklejalam wikolem do kartonowego kolka. Podstawki pod swieczki z modeliny. Dziewiaty rok smiga:-)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ja chciałam w tym roku postawić 4 świeczki na kwadratowej tacy ( tylko tace muszę dokupić) i luźno na tacy gałązki jakies czy szyszki. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • nie znalazłam naszego, ale tego typu mamy, zawszeto samo, a w srodku co inne :)
    Podziękowali 2Aneczka08 Joanna36
  • My robimy tak - zwijam w kolo kilka galazek wierzbowych jako stelaż (gietkie sa i nie łamią się). Do tego przywiązuje gałęzie - świerkowe (leżały w ogromnej ilosci rok temu na Mlocinach tam, gdzie ogniska mozna palic) lub jałowca (ale jałowiec strasznie kłuje). Ozdabiamy złotymi małymi szyszkami, kilkoms malutkimi bombkami i złotymi prezencikami, ustawiamy na tekturze, do tego 4 swiece i jest. Gałązki są zielone właściwie so samych świąt.
  • Nawet w koszyczku mozna poukładać ładnie : 

    http://info.e-ogrody.pl/szukaj/ogrody/wieniec+adwentowy
    Podziękowali 3karolinak Mle Felicyta
  • Ależ prosty i ładny. I podoba mi się, że nie ma w nim ozdób i elementów bożonarodzeniowych, które moim zdaniem w adwencie nie mają racji bytu. Niestety wszechobecna komercja zupełnie wypaczyła nam wrażliwość w tym względzie. Dzięki za inspirację, @annabe.
    Podziękowali 3uJa Katia Milamama
  • @kulka, bardzo Ci dziękuję za pomysł ze śrubami :) Mam właśnie taki wieniec z siana czy słomy i co roku się męczę ze świecami, ostatecznie kładąc je do środka ozdobionego wieńca. A śruby są genialnym rozwiązaniem!
  • Dziewczyny ze słomianymi wieńcami, to czego Wam potrzeba jest tu:
    http://www.sklep.asflor.pl/podstawka-do-swiec-p-211.html

    My z innymi mamami co roku robimy takie właśnie wieńce w szkole - tzn. na słomiany wieniec nawijamy gałązki i przyozdabiamy różnościami. Rodzice to kupują i kwestię świec rozwiązują indywidualnie. Więc też miałam ten problem. Znajoma kwiaciarka mi poradziła, zakupiłam i to jest rewelacja :) będzie pani zadowolona
    ;)
    Podziękowali 2kulka mysikrolica
  • tylko trzeba się nauczyć te świece mocować, niestety często pękają
  • btw. dziś właśnie był dzień robienia wieńców i wyżyłam się artystycznie :)
  • edytowano listopad 2016
    W zeszłym roku mieliśmy na kwadratowej podstawce cztery świece różnej wysokości, jedna z rózową opaską (na trzecią niedzielę) i obok tego filcowe ptaszki z czerwonymi brzuszkami z Ikei, takie gile mniej więcej. Bardzo sympatyczne.
    W tym roku jest mega wypas, piękny wieniec od kwiato-stanów.

    Podziękowali 1E.milia
  • ja chwytam ten szpikulec (to jest taki cieniutki i twardy drut) kombinerkami i rozgrzewam nad gazem - taki ciepły wchodzi w świecę jak w masło 
    Podziękowali 3mysikrolica E.milia Basja
  • @Joanna, właśnie chciałam napisać, że trzeba go rozgrzać i powinno być ok :)

    dzięki za podpowiedź

  • edytowano listopad 2016
    @Skatarzyna gdzie taki fajny czarny metalowy świecznik do wieńca można kupić? Edit: A widzę nazwę sklepu na zdjęciu.
  • Tegoroczny wieniec - chwalę żonę :-).


    p.s taki mocno pogrzebowy z kolorami ;-)
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Ja używam do wbicia świeczek dwóch drucików florystycznych wtedy mi prościej stoja
  • Ja nie umiem wkleic zdjecia a mam bardzo surowy bardziej stroik niz wieniec.surowy dlatego zeby dzieci nie miały co wyskubywac bo zeszloroczny bardziej stroiny zostal rozłożony na czesci pierwsze  :#
    Podziękowali 2annabe Felicyta
  • Ja nie mam wieńca (prócz tego na drzwiach wejściowych), tylko świecznik adwentowy wykuty przez mojego męża. Też nie potrafię wstawić zdjęcia,a myślę,że spodobałby się @Joanna36 .
    Podziękowali 1Joanna36
  • @asiao znaczy ze masz stroik nordic style ;)
    Podziękowali 1asiao
  • Dokładnie tak.4swieczki I gałązki  :D
    Podziękowali 1annabe
  • nasz nawet gałązek nie ma, tylko swieczki a i tak utrzymać płomień do końca modlitwy to wyzwanie, Kajtek uwielbia zdmuchiwać!
    Podziękowali 1annabe
  • No to jak u mnie styl skandynawski. I tez zapalamy kilkakrotnie..
    Podziękowali 2Skatarzyna babka4
  • Minimalizm po krakowsku - krążek z grubego zielonego filcu , na nim cztery biale świece przewiązane wstazkami. Trzy fioletowe jedna różowa. Pani sprzedająca na osiedlu gałązki w tym roku sobie odpuscila- musieliśmy improwizować
  • To nie wieniec ale nie chce mi sie z tel szukać watku inspiracji świątecznych.. nasz pomysł na warsztaty dla naszych 2klasistow- na kiermasz szkolny 

    http://zmniejszacz.pl/galeria/58482a7345504/bez-nazwy
    Podziękowali 2Joannna kowalka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.