Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ŚWIEŻE choinki - Warszawa i okolice

No właśnie, gdzie? Od kilku lat kupujemy jodły w punktach przedświątecznych sprzedaży. Niestety po kilku dniach od przyniesienia do domu klaputnieją... Chcielibyśmy taką naprawdę świeżo wyciętą. Ktoś może wie, gdzie można taką dostać? Nie musi być jodła, może być świerk (chociaż jodły są chyba trwalsze).
@jan_u, Ty chyba kiedyś pisałeś o jakiejś szkółce?

Komentarz

  • A nie macie w pobliżu jakiegoś leśnictwa? U nas można się nawet umówić i sobie w lesie wybrać 
  • Zapraszam do nas. U nas na wsi jest gospodarstwo z choinkami. Idzie webiera sie i pan wycina lub może wykopać do donicy.
    Tylko do Warszawy troche daleko.
  • edytowano grudzień 2016
    @beabea jest fajna szkółka w Radzyminie. Na pamięć to wydaje mi się, że ul. Nowa 107, ale sprawdzę. Mieli też stronę drzewaikrzewy.pl. Mozna z dziećmi wyciąć. Właściciel wielodzietny i na hasło Radio Warszawa przekazuje chyba 20 zł od sztuki na radio. Piotr Sawicki bodaj się nazywa.
    Edit: sprawdziłem stronę. Reszta się zgadza.
    Podziękowali 1beabea
  • edytowano grudzień 2016
    Dziwne, my tez jodly kupujemy, w tych punktach przedświątecznych, nie sprawdzone wcale. Zawsze stały nam ze 3 tyg.

    i własnie zawsze braliśmy jodle bo świerk sie sypie. 
    A podlewacie ja? 
  • a od kiedy stawiacia choinkę i generalnie stroicie dom na święta?
  • edytowano grudzień 2016
    Kupujemy tak ze 2-3 dni przed Wigilią, najpóźniej 23 XII ubieramy. Na Wigilię generalnie staramy się zostawiać tylko sprawy których nie można załatwić wcześniej.
    @jan_u a jakie drzewka tam mają, jodełki też? Jest szansa na drzewko około 180 cm?

    E: podlewamy, ale mimo to po dosłownie po kilku dniach igły w dół :(
  • Wycięta na moich oczach - ideał :)
    Bo wszyscy zapewniają, że choinka świeża, a potem wychodzi zwykle jak wychodzi....
  • u sąsiadki choinka z dekoracjami świątecznymi stoi już dwa tygodnie w oknie (Irlandia). Rozbiera ją zwykle dwa po 25
  • Ja stroję dom na święta od 6 grudnia, żeby trochę się nacieszyć świątecznymi akcentami. A choinkę tradycyjnie ubieramy w wigilie.
  • bo my zawsze w wigilie jesteśmy u moich rodziców ( mieszkamy w tym samym mieście), wracamy na noc do domu i z samego rana jedziemy do tesciow i tam już siedzimy do nowego roku. I szkoda mi tej choinki ktora widzę jeden dzień, i tych ozdob którymi tez nie mam się kiedy nacieszyć. Najchętniej wystroiłabym dom już jutro
  • edytowano grudzień 2016
    To ja bym ubierała juz, w końcu grudzień, śnieg jest, za chwilę Sw Mikołaj.

    PS.Też nie wytrzymałam i mam kominek udekorowany już świątecznie, z zieloną girlandą i lampkami.
    Podziękowali 1andora
  • @Malgorzata, do Łodzi to jednakowoż trochę za daleko, nawet po najlepszą choinkę ;)
  • to jutro dekoruje
  • edytowano grudzień 2016
    @annabe ;
    polecam szkółkę przy zjeździe do Sobiekurska - jedzie się od nas w kierunku Góry Kalwarii i ten zjazd jest chwilę za Otwockiem Wielkim

    fajnie, bo można samemu wyciąć drzewko albo wybrać i poprosić pana o wycięcie

    Podziękowali 1annabe
  • W grudniu stroję dom na adwent , a więc jest wieniec, świece, szyszkowe i iglaste kompozycje, raczej bez bombek i światełek
    w czasie adwentu pojawiają się coraz to nowe "dzieła" bo robimy wspólnie bombki, kartki świąteczne itp. pod koniec adwentu pojawia się szopka, ale z pustym jeszcze żłóbkiem

    Kilka dni przed Wigilią kupujemy choinkę i dekorujemy dzień lub dwa przed, razem z choinką dekoruję resztę domu - już świątecznie - dodaję bombki i światełka
    Choinka stoi do Trzech Króli, a dekoracje, szczególnie szopka, do 2 lutego.
  • U nas podobnie, jakoś nie mam przekonania do dekorowania świątecznego w czasie adwentu- to inny okres i inny wystroj.

  • @beabea tam można wyciąć samemu lub z dziećmi (personel też może). Wybór spory. Idziesz i tniesz co się Tobie podoba.
    Podziękowali 1beabea
  • @Joanna a możesz podać dokładniejsze namiary na tą szkółkę, może byłoby nam bliżej niż do Radzymina.
  • https://www.google.pl/maps/@52.0304526,21.2831225,135m/data=!3m1!1e3

    powyżej jest link do mapy google 
    to właśnie to miejsce - na zdjęciu satelitarnym widać, że jest tam szkółka
    zjazd z drogi 801 w lewo na Sobiekursk i to jest dokładnie tam przy tym zjeździe
    Podziękowali 2beabea annabe
  • Polecam choinki z nadleśnictwa Jabłonna, można samemu wybrać i własnoręcznie wyciąć :smile:  Jedyny minus to godziny otwarcia, trzeba wcześniej zadzwonić i dopytać (ostatnio było czynne tylko w dni powszednie do 16)
    Tutaj link http://www.jablonna.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/cndXd9cAwozf/content/sprzedaz-choinek#.WFfWF2f2nCI


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.