Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zatoki mnie bolą!!!

Od kilku dni bolą mnie zatoki, w nocy miałam prawie 40 St gorączki. Szczęka mi się nie otwiera( tylko trochę), czuję sie jakby bolała mnie cała twarz, wszystkie zęby...
Dzis poszłam na IP aryngologiczną, dostałam antybola i Sinupred.

Boli nadal przeraźliwie. Uszy też.
znacie jakieś sposoby, żeby przestało?
Zwariuję.
Znowu mam gorączkę...

Komentarz

  • edytowano grudzień 2016
    Dorzuć może do tego jakiś ibuprofen, albo naproxen. Tylko nie pamiętam czy nie karmisz...
    A może lepiej chłodny okład?
    Podziękowali 1MamaMika
  • Spanie na termoforze. 
    Podziękowali 1MamaMika
  • Madzikg, biorę przeciwbólowe, ale za duzo nie mogę,żołądek mnie boli
  • Raczej gorący, spi się z buzia na termoforze. Ogrzewajac chorą zatoke. Mi pomogala wraz z ibupromem zatoki, jakoś dotrwalam do operacji. A bol byl ogromny.... 
    Podziękowali 2MamaMika Nika76
  • Kurde, nie mam termofora
  • W dawnych czasach na taki ostry stan zapalny, problem z oddychaniem, niemożność otwarcia buzi itp, to u mnie Zinnat dawal radę. Ale przy karmieniu chyba niewskazany 
    Podziękowali 1MamaMika
  • Ibuprom zatoki udrożni, ale zatrzyma schodzenie tego z zatok, więc absolutnie nie. Sinupret 3 razy po 2 tabl. Nie mniej a efekt dopiero po 1,5 doby stosowania- wiem wypróbowane...
    Podziękowali 1MamaMika
  • @madzig, zalezy jakie masz zatoki, ja do operacji mialam takie, ze prawie nic nie lecialo... Ibuprom nic nie zmieniał. Dopiero poszerzenie ujścia kanalikow nosowych zakończyło moj zatokowy bój. 
    Podziękowali 1MamaMika
  • Potwierdzam: sinupret i gorąca sól w skarpecie. Tak wyleczyłam się w ubiegłym roku. I czapka na głowie. :)
    Cztery dni w łóżku bez życia, dziewczyny koło mnie skakały i sól grzały. ;)
  • edytowano grudzień 2016
    Mikus są takie żele w woreczka do robienia gorących okładów.  Wygrzewać i wygrzewać. Czapka futrzana ... takze mycie twarzy gorąca woda i smarkanie do umywalki (naprzemiennie) - bez urazy dla obrzydliwych.... ale mnie przy myciu twarzy najlepiej z zatok schodzi....
  • Ugotowane ziemniaki z łupinach,rozgniecione,ale nie w worku foliowy tylko czymś płucuennym,albo skarpetkę.
    Ziemniaki,a batdziej łupiny,oprócz właściwości rozgrzewający działają przeciwzapalnie.
    Świetne są także przy chorobach układu oddechowego. Okładam nimi dzieci po bańkach.
  • Mi rok temu w szpitalu laryngolog zrobił zabieg. Niestety spojrzałam na narzędzia-m.in. półmetrowa igła :) prszło od rzu-gorączka i uczucie gotowania w zatokach. Steryd do nosa w ciąży tamtum werde. Teraz nawet od połowy cirrusa mi pozwolił,ale boję się.
  • albo smarowac spirytem.. nalewka lawendowa najlepiej ale a mol tez da rade. zatoki i gardlo tez mozna jak svhodzi.. potem w szalik i czapke czy jakas chustke na glowe.. i szyje jak smarowalas gardlo...pplukac tez mozna tym zestawem do plukania..
  • @Wiol, czyli punkcje? To na krótko pomaga. Mialam zrobiona jako nastolatka.

    A porządnie mi wyczyscili zatoki i poszerzyli kanaliki nosowe jak bylam dorosła juz i w pełnej narkozie 
  • potwierdzam "anginka" czyli geranium do ucha
  • @AN_3 piszą, żeby w okresie karmienia nie stosować.
    @kuria domowa SINUPRET EXTRACT jest w aptekach i jest znany ale:
    -tylko dla dorosłych
    - są to dawki uderzeniowe i sprawdzają się raczej przy niezaawansowanym stadium...
    _ wskazaniem jest ostre, niepowikłane zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.