Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przepis na sernik dla kogoś komu sernik nie wychodzi :)

....no właśnie czy ma ktoś przepis na sernik który zawsze wychodzi :) ? Ja robiłam parę razy ale zawsze klapa :( zwykle wychodzi ciężki i nie puchaty..... Znów chcę spróbować i zadziwić męża i dzieci bo oni chyba nie więrzą we mnie ;)
«13

Komentarz

  • dzięki @Elunia , wczoraj wysłałam Ci kalafonie :)
  • Ej, ale naprawde wyjdzie? Ja mam sernikowy feler, umiem kolocz i torty, a sernika nie. Zawsze klapcieje.
  • wieczorem wam napisze przepis na amerykański sernik. Bardzo prosty i bardzo szybki i baardzo pyszny. I nawet ja go umiem zrobić.
  • Tu się nie ma co nie udać:

    Złota rosa

    kruche ciasto:
    3/4 margaryny
    2 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru
    3 żółtka (białka nie wylewać, przyda się!)
    2 łyżeczki proszku
    Zagnieść ciasto i wyłożyć na blachę.

    masa serowa:
    1 kg sera (mielony z wiaderka)
    1/2 szklanki oleju
    1 szklanka cukru
    4 całe jajka
    1 budyń śmietankowy
    cukier waniliowy
    jedna szklanka mleka
    skórka pomarańczowa albo rodzynki (dodajemy już po wylaniu masy na blachę)

    Wszystko wrzucić do miksera, albo w dużej misie zmiksować. Wylać na surowy spód z ciasta i piec ok. 40 minut (zależy jak gęsta wyjdzie masa serowa). Musi się upiec, ale nie musi być rumiany na wierzchu.
    Wtedy ubijamy pozostałe 3 białka z połową szklanki cukru i rozsmarowujemy na gorącym serniku. Włączamy termoobieg, albo górną grzałkę w piekarniku.
    Wkładamy sernik na krótką chwilę do piekarnika. Białko musi się lekko zrumienić, ale nie upiec, bo się zrobi beza. Jak tylko się wierzch się zezłoci- wyciągamy z pieca.
    Po ostudzeniu na wierzchu wyjdą złote krople. Dlatego sernik tak się nazywa:cool:
  • pees: no, chyba, że ktoś zagląda do piekarnika w trakcie pieczenia inaczej, niż przez szybkę, to może klapnąć.
  • Z moich wypieków sernik pierniczkowy last minute i ten z ricotta tez zawsze się udają i są proste w przygotowaniu. Przepis na wiedeński na tej stronie też jest jeden z lepszych :) 
  • @Marcelina, ja mam taki, prosty, wręcz banalny przepis, akurat mam zeszyt z przepisami pod ręką, to Ci wpiszę.

    Zaletą jest prostota w przygotowaniu.

    A smak i wygląd, rewelka, moja teściowa, Ona jest mistrzynią pieczenia ciast, Jej ciasta wyglądają jak z cukierni, zachwalała ostatnio ten sernik kilka razy. :)

    To przepis:
    Spód: 2 szklanka mąki
    1/2 masła
    2 jajo
    1/2 szklanki cukru

    Masa:
    1 kg sera
    250 g masła (stopionego)
    200 g cukru
    4 łyżki mąki
    6 jaj
    500 ml śmietany kremówki (minimum 30%)

    Ciasto: połączyć składniki, czyli wciepać wszystko do miski i wyrobić ciasto, wylepić blaszkę.

    Masa: Roztopić masło, wciepać wszystko do miski, wymieszać.
    !! Jak lubicie z rodzynkami, to namoczyć we wrzątku kilka minut i wciepać do masy. Wymieszać.

    Wylać masę na blachę z ciastem i piec. 160 stopni około godziny.

  • Z moich wypieków migdałowy i na spodzie brownies, zawsze wychodzą. Kiedyś w tym pierwszym zapomniałam dodać jajek a już wylałam na tortownicę. Zlałam z powrotem do miski dodałam jajek i tez wyszedł ;) także polecam :)
  • To też wrzucę przepis na sernik najszybszy i zawszewychodzący :smiley: 

    1kg twarogu półtłustego ( z biedronki delikate 4 kostki w folii ), nie może być taki w  wiaderku
    6 jaj
    1,5 lub 1 szklanka cukru
    3/4 kostki margaryny
    4 łyżeczki grysiku
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Zmiksować wszystko, na końcu dodając ser.  Można dodać rodzynki, ale już nie miksować :)Przelać na tortownicę posmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą.
    Piec na 180stopni ok 50min ( aż będzie złotobrąz. )
    Smacznego, najlepszy na drugi dzień po upieczeniu.
  • Wersja lux - z polewą czekoladową i migdałami.
  • przepis Moniki do mnie przemawia - uwielbiamy ciepanie :)
    Podziękowali 2andora kowalka
  • kasza manna :)
  • Z ciepaniem muszę spróbować, ale jestem za sernikiem Odrobinki - 
    @Marcelina, to był mój pierwszy (i jedyny ;) )sernik w życiu, który zrobiłam. Wyszedł i do tej pory jest wspominany, jako pyszny.
    Jak nie jestem w ogóle sernikowa, to ten mi bbb. smakuje.
  • Kupic wiaderko sera w spożywczaku, zrobic sernik wg przepisu na wiaderku, 
    Zawsze wychodzi

    Polac rozpuszczona czekoladą
  • podaje mój przepis: Spod: 250gr orzechów włoskich z mielic, dodać 100 gr maki, 100gr cukru oraz 150 gr margaryny kasia. Mase wyłożyć na tortownice (okragla) razem z bokami. masa: Z 6 jajek oddzielam zoltka od białek, białka ubijamy na pjane, zoltka ucieramy na biały krem z 1,5 szklanki cukru pudru, następnie dodajemy 1 kg twarogu (w wiaderku piatnica z biedronki), 120 mililitrów śmietany kremówki 36%, sok z polowy cytryny, otarta skórne z cytryny i laske wanili. Na końcu delikatny łączymy z białkami. Wylewany na wcześniej przygotowany spod. Pieczemy 40min w 180 stopniach. Następnie kolejne 40 w 140. Moze trzeba będzie piec dłużej. Polewa. Sok z mandarynki lub cytryny podgrzać, rozpuścić buala czekaolade, dodać 100 ml keasnej śmietany 18%. Polać ostudzony sernik.
    Podziękowali 2AleksandraB kowalka
  • edytowano grudzień 2016
    @andora ;Brzmi smakowicie! Chyba upiekę. A jaka średnica tortownicy będzie dobra?
  • do średniej wejdzie ale jak bardzo wysoki wtedy, lepszy jest trochę niższy w dużej tortownicy. Ale ja mam właśnie tortownice srednia i w niej piekę. Raz miałam pozyczona dużo i było lepiej. Ale w sumie bez znaczenia i tak znika za 2 dni
    Podziękowali 1AleksandraB
  • orzechy mogą być rozdrobnione w melaserze (ja tak robię), a margaryna powinna być roztopiona, ja roztapiem w mikrofali. I dobrze tym trzeba powyklejać w środku tortownice żeby masa nie wyciekla przez szpary.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • i jeszcze jeden edit. Śmietany 18% do polewy powinno być 200 ml.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • czy robił ktoś ciasto Odrobinki z serem z wiaderka - już zakupiłam....była promocja ;)
    waham się między tym sernikiem a "ciampcianym" MonikiN..... :)
  • Ja tam bardzo lubię sernik gotowany. Zawsze mi wychodzi i nie trzeba piec (tylko blaty do przełożenia.
  • Ja jak kupuje wiaderkowy to z Piątnicy. 
  • I na moich wypiekach były rady dotyczące jak piec sernik. Z tel nie wstawie linka.
  • przeklejam przepis podawany przeze mnie w potrawach wielkanocnych


    sernik pyszny - 1 kg sera ( taki, którego nie trzeba mielić), 8 żółtek + białka ubite, 1 i 1/2szklanki cukru + cukier waniliowy, 20 dag masła, 4 łyżki kaszy manny lub mąki ziemniaczanej, 2 łyżki spirytusu
    ..............................................................................................................................................
    3/4 szkl cukru, masło, żółtka zmiksować , dodać mannę chwilkę miksować, dodawać stopniowo ser , dalej mieszać i dodać białka ubite z 3/4 szkl cukru dobrze wymieszać i dodac 2 łyżki spirytusu i zrobić ostateczne mieszanko :) przełożyć do okrągłej blaszki i piec w temp 190 - 55 minut po upieczeniu nie wyjmować od razu - niech sobie trochę postoi w uchylonym, piekarniku !czasem zamiast manny dodaje 4 łyżki budyniu śmietankowego i wtedy nie dodaję cukru waniliowego; jeśli dzieci lubią rodzynki- można dodać
    ...........................................................................................................................................
    czas przygotowania 1/2 godziny ; czas zjadania - kilka minut

  • Mnie nigdy nie wychodzi. Zawsze opada, niby da się zjeść, ale ani to wygląda, ani gościom dać...
  • Upiekłam sernik rosa z przepisu @Cart&;Pud, wyszedł super. Tylko nie przemyślałam, że muszę go zamrozić- czy ktoś mroził? Czy szlak nie trafi tej bezy? 
  • Beza się rozpłynie, bo to tylko lekko ścięte białko. Trzeba by było ją mocniej upiec, ale wtedy nie będziesz miała rosy. Coś za coś ;)
    Podziękowali 1Aga85
  • coś za coś, zjeść i na świeta zrobić nowy, przyjemne coś za coś! 
    Podziękowali 2MonikaN Aga85
  • Albo zamrozić jak za dużo na raz (kiedy sernika jest za dużo, ja się pytam? ;) )
    A jak się rozpływa beza to ją zdjąć a sernik polać czekoladą. I znów jest przyjemnie :)
    Podziękowali 1Aga85
  • Zdrapalam beze, będzie się mrozic bez:) Niestety nie mam pewności czy uda mi się zrobić nowy na święta, pieczenie przy mojej "milusińskiej" prowadzi prosta droga do nerwicy ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.