Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pasje naszych dzieci

Jakie pasje mają Wasze dzieci i jak je realizują? Interesują mnie zwłaszcza pasje chłopaków nastolatków.

Komentarz

  • Piętnastolatek pasjonuje się modelowaniem 3D i animacją komputerową. To pasja, na którą poświęca każdą wolną chwilę. Poza tym: zawodniczo gra  w szachy, rekreacyjnie strzela z łuku i namiętnie czyta (głównie fantastykę).
    Dwunastolatek pasjonuje się tworzeniem gier  (RPG i pokrewne), gra w amatorskim teatrze, zawodniczo gra w szachy i badmintona.
    Podziękowali 2wielorybek Ania D.
  • 1. Harcerstwo - jako że starszy należy do drużyny wodnej zajmuje się w ciągu roku remontowaniem łodzi. Jak ją wyremontują, taką będą mieć.  To fajna grupa rówieśnicza. Młodszy ostatni rok w wilczkach.

    2. Piłka nożna (niestety - bo nie przepadam za tymi klimatami). W zeszłą? niedzielę mąż był zmuszony zostać kibolem z nimi na meczu Legia -Piast chyba. Ponoć mega. Tylko nauczyli się brzydkich słów.

    3. Służba w kościele - od zawsze. Starszy (13) ma pod sobą już maluchów. Obaj chłopcy są lektorami i kantorami.

    4. Muzyka - ale to mozolna praca bardziej. Dziś wrócili ze świetnymi ocenami z egzaminów więc znów skrzydeł dostali.  Podoba im się granie w orkiestrze bardzo.

    5. Czytanie - uwielbiają obaj.

    Zaczęli od służby ministranckiej - chcemy im zaszczepić szczególnie ducha służby. 
    Podziękowali 1Ania D.
  • Moja córa uwielbia książki. To starałam się zaszczepić dzieciom od małego. Córka czyta ile się da, co się da i kiedy się da. Do tego jej pasją jest nauka wszystkiego, co można. Syn chętnie czyta i bardzo dużo lepi z plasteliny. Ma zręczne palce i robi ciekawe rzeczy.
  • 1. Skrzypce
    2. Książki
    3. Sztuka
    4. Skauci Europy

    To są pasje mojej 11-letniej córki

  • A jak znajddujecie te pasje?  Tak samo wyszło czy probowaliscie różnych aż w końcu któraś "zaskoczy".
    Podziękowali 1monia3
  • @manna, niekoniecznie :). Moj 6 latek niezbyt garnie się do czytania, my czytamy duzo i sami i Jemu i Jego bratu, ale czytanie nie nalezy do Jego pasji.

    U nas jest:

    - Wszystko co manualne/plastyczne
    - przyroda, rośliny bardzo, wędkowanie 
    - majsterkowanie i szycie ręczne
    - gotowanie

    @uJa, skad się bierze. Obserwuje Rodziców, dziadkow, z książek się dowiaduje i chce probowac.


  • Niespełna 7 latka przede wszystkim ruch, do tego chce być geologiem i jeszcze wejść na Mount Everest. Lubi książki, ale sama nie czyta.

    u 4 latki jedzenie z naciskiem na łakocie, pewnie cukiernikiem bedzie ;)

    pozostali za mali żeby cokolwiek powiedzieć 
    Podziękowali 1Pompejanka
  • Jak Was czytam, to wychodzi mi, ze moje dzieci jakies "uposledzone"- nie maja zadnych pasji.
    Podziękowali 4Skatarzyna Wela uJa Gosia5
  • Dziesięciolatek: szczerze lubi i z przyjemnością chodzi służyć jako ministrant, lubi i z wdziękiem gra na gitarze, pianinie i harmonijce ustnej (ale nie chodzi do muzycznej, tylko na lekcje do domu kultury; to nasz świadomy wybór), jest skautem, jeździ na dwukołowej deskorolce. Chodzi na judo i kosza. Wszystko dobrowolnie i z przyjemnością, żadna z tych rzeczy nie jest pasją pochłaniającą życie. On jest raczej ogólnie zainteresowany życiem, i uczy się według własnego klucza rzeczy jego zdaniem ciekawych. Fajny jest ;)
    Podziękowali 1ciapek
  • Córki
    13-latka w zależności od sezonu-pływanie,rolki,rower,narty,łyżwy a regularnie j.angielski,książki,kuchnia-gotowanie,pieczenie.
    11-latka narty,łyżwy,rolki,rower,pływanie 
    regularnie treningi siatkówki,gitara,angielski,rysowanie, malowanie,wszelkie robótki manualne,
    9-latka główna pasja to zwierzęta-przebywanie z nimi,głaskanie,oglądanie filmów przyrodniczych,książki,po zabawki,pluszaki itd.
    treningi siatkówki,angielski,zespół goralski-taniec,rysowanie,malowanie,różne robótki 
    7-latka głównie manualnie-rysowanie,malowanie,lepienie,tworzenie
    też taniec w zespole regionalnym,siatkówka treningi,rower.

    Moje się wzajemnie zagrażają swoimi pasjami,albo coś jest gdzieś organizowane i się zgłaszają próbują i łapią bakcyla, zostają w tym albo i nie.
    Widzac jakiś talent też coś i my rodzice proponujemy i próbują,jak się podoba zostają w tym,jak nie to ich decyzja.
  • edytowano grudzień 2016
    Z 15- rysunek, wypieki, malarstwo, nowinki w kat. zdrowie i uroda - maseczki domowe, gimnastyki te sprawy...
    A 14 - leżenie i czytanie!
    W 11- czytanie i kręcenie, rozkręcić,skręcić naprawić/zepsuć, duża ogólna ciekawość świata ale główny nur nie sprecyzowany
    M prawie 10- pilka, piłka, piłka
    M 6 j.w. plus lamigowki matematyczne i szachy
    K 4 skoki na bandżi
    J 5mies śmiech do rozpuku, znaczy czkawki!

    E: nurt nie nur, choć nur też nie tzn. nie dał nura jeszcze w konkretnym kierunku ;)
  • edytowano grudzień 2016
    U nas 7 latek od 2 lat chodzi na piłkę nożna, niespełna 6 zaczal 1,5mca temu. 

    Tata jest miłośnikiem sportu. Sam lubi grać w nogę i zachęcał tez ich a im sie spodobało. 

    Chciałby tez zarazić ich swoją drugą pasja- snowboardem, tez jak byli te dwa razy póki co baaaardzo im sie podobało ale trochę trudno nam wyjeżdżać w góry ostatnio. 

    I ten młodszy swietnie występuje w przedstawieniach. Z taką łatwością i bez tremy.. Ale nie daje mi sie namówić na koło teatralne a byłby do tego stworzony <3  
    Podziękowali 1kulka
  • @Skatarzyna, Z ma bardzo fajne, kobiece pasje!!

    Ale zdecydowanie A jest mi blizsza! Moglabym tak całe dnie! I w sumie do pewnego wieku tak robilam. A potem w liceum, juz mniej, czasu nie bylo, za duzo spotkan towarzyskich.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dźwiganie ciężarów od roku trenuje nasz syn

    właśnie dziś konczy 17lat.

    Sprawdziliśmy miejsce(siłownię)musieliśmy podpisać zgodę (oby dwoje)i ma juz pierwsze zawody(z niewielkim sukcesem)

    Jeden z synów gra w szachy14lat(jeździ na turnieje szachowe),lubi tez wspinac sie na sciance i dobrze rysuje.Jedna z córek12 l jeździ konno i szkicuje,kolejna8 l zaczęła szkołę muzyczną (flet poprzeczny)kolejna 5 l marzy o wiolonczeli...a i oczywiście jest tez 10-cio letni piłkarz!dwie córki(8i5 l) i syn (10 l)tańczą jeszcze w zespole regionalnym.Dwie najmłodsze 3 l i 10m-c narazie odkrywają swoje talenty!

  • Nasz najstarszy syn (dorosły)żyje w świecie Internetu i gier i to budzi w nas niepokój....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.