Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

uber - korzystacie?

Jak w tytule. Zeby korzystac z tej aplikacji trzeba sie zalogowac- to jest dla mnie ok. Ale trzeba tez podac nr karty platniczej i to mi sie jakos nie do konca podoba. Macie jakies doswiadczenia?

Komentarz

  • Mój mąż jeździ tylko uberem.
     Za granica to sie bardzo przydaje - nie trzeba mieć gotówki przy sobie ani znac miasta - kierowca nie moze cie naciągnąć na trasę z kosmosu bo wszystko obserwujesz na ekranie telefonu na bieżąco. 
    Do tego typu transakcji i zakupow, 
    przydaje sie konto "roboczo-zakupowe" na którym jest zawsze niewielka gotówka, a nie oszczędności np na wakacje :) 
    Podziękowali 1blaekie
  • my i moi znajomi tez korzystamy. Nieporównywalnie atrakcyjniesze to jest cenowo niż inne przewozy.
    Podziękowali 1blaekie
  • A  jak ktoś  nie ma telefonu? Sam komputer wystarczy?
  • Dla mnie za skomplikowane. A ta aplikacja pod zwykly system na laptopie zadziala?
  • No właśnie ta karta...
  • zaloz podkonto i pod ta podepnij inna karte,przelewa na bierzaco i bedziesz mogla miec kontrole nad nia
    Podziękowali 1blaekie
  • Uber wabi tym, ze można będąc w dowolnym miejscu, także za granica, bez posiadania gotówki - zamówić pojazd, i to taniej niż regularne taxi. My akurat nie chodzimy wszędzie z laptopem podpiętym do sieci - a ze smartfonem owszem. Na koncie do takich transakcji mamy zawzwyczaj niewielkie sumy. Ja nie widze w tym utrudnienia. Ale ogromne ułatwienie. Przecież taxi najczęściej zamawia sie poza domem. 
    Podziękowali 1blaekie
  • Ale nie każdy ma te mądre telefony. A czasem się zamawia z domu właśnie.
  • Czyli wychodzi, że i tak macie jakieś subkonto przeznaczone na tego typu sprawy. Czy to jest kwestia bezpieczeństwa?
  • @blaekie napisalas wyzej ze nie podoba Ci sie podanie numeru karty.majac 1 extra i tylko nie wielka kwote ryzyko jest niskie.
    Podziękowali 1blaekie
  • Właśnie zastanawiam się na ile podanie nr karty jest ryzykowne w przypadku ubera.
  • Ale czy nie jest tak, że online trzeba podać jeszcze te 3 cyferki z tyłu? Sam numer z karty nie wystarczy do transakcji.
  • edytowano grudzień 2016
    uber to wielka firma, ma globalny zasięg. Nie ma różnicy miedzy nimi a np amazoncem, booking.com.
    Kto choć raz kupił cos przez telefon - iPhone, samsunga itp podając swój numer karty - musi sie liczyć z tym, ze te firmy przechowują ten numer i wszystkie jego dane.
    Kto zamówił hotel przez booking - dał swój numer karty zarówno serwisowi jak i hotelowi - każdy recepcjonista ma do tych danych dostęp (!) 
     Kto ma oprogramowanie Windows na kompie - oddaje wszystkie swoje dokumenty do wglądu Microsoftowi. 

    Przykłady mozna mnożyć, skala wglądu w nasze dane jest olbrzymia - można sie zdecydować na tzw życie offline (modny trend :), jednak korzystając z komputera do rożnego rodzaju transakcji, nawet wydawałoby sie jednorazowych - oddajemy swoje dane do dyspozycji rożnym podmiotom. 
    Uber nie robi niczego czego inni nie robią.
    Posiadanie subkonta do transakcji, z małymi kwotami, to tak bardziej dla poprawy samopoczucia :) 
  • Nie trzeba karta
  • Ile razy sprawdzałem, w Krakowie uber wychodzi porównywalnie z taxi, 
    a przynajmniej jest gdzie reklamacje złożyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.