Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Brewiarz - pytanie do neonów

edytowano styczeń 2017 w Arkan Noego
Skąd macie teksty do Laudesów? Ze strony brewiarz.pl, czy książkowego brewiarza? W jakim wydaniu?
Podziękowali 1kowalka
«1

Komentarz

  • Z czterotomowego brewiarza. Nie tego dla świeckich. 
    Z brewiarza.pl korzystamy bardzo rzadko, tylko w wyjątkowych sytuacjach. 
    Podziękowali 3DaddyPig Milamama Olesia
  • czy pytanie jest podchwytliwe?czy to sie czyms rozni? mamy ksiazkowe brewiaze czterotomowe ale mi np. zdarza sie odmawiac z internetu jutrznie w czasie karmienia..
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Ojej, strasznie drogi. Dostęp roczny przez internet to koszt 80 zł. Chyba wolę taką wersję, tym bardziej, że można wydrukować dwie kopie tekstów.
  • E tam.. Wydrukować 
  • drogi jest. w internetavh za darmo.
  • Mamy brewiarze ale najczesciej korzystamy (bo szybciej) z brewiarz.pl
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Za darmo jest chyba na dzień bieżący. Jak się chce wydrukować wcześniej, to trzeba płacić.
  •  Za darmo jest też na kolejne dni jak z internetu się korzysta 
  • Zaraz, muszę w takim razie sprawdzić za co zapłaciłem :)
  • Kolejne pytanie: czy czyta jedna osoba, czy rodzina dzieli się na dwa chóry?
  • A dlaczemu miałoby być podchwytliwe? Pytanie jak każde inne.

    Ja osobiście wolę papierowe czterotomowe, z internetów jakoś mi się źle modli, ale czasem korzystamy z brewiarza.pl jak nie ma innego wyjścia.
    W papierowym nie ma wszystkich tekstów o świętych, bo nie ma nowych wydań i wspomnienia wielu świętych nie uświadczysz (św. o. Pio, św JPII, św matka Teresa)
    W brewiarzu.pl jest dodatkowo opcja cyklu dwuletniego czytań (to w Godzinie Czytań), której nie ma w papierowym wydaniu.

  • Dzielimy się, jedno mąż, jedno ja itd. Jedna osoba to K, druga W po psalmach. Nie czyta się wszystkiego - mamy łączone fragmenty wezwania z jutrznia z godziną czytań i Ewangelia
    Podziękowali 1DaddyPig
  • edytowano styczeń 2017
    A co do podchwytliwości pytania: w ramach ED czytamy codziennie z Oremusa czytania na aktualny dzień, w tym psalm responsoryjny. Ale. że apetyt rośnie w miarę jedzenia... ;)
  • U nas kolejne psalmy czytamy na zmianę, raz ja raz mąż, ale to dlatego, że on po hiszpańsku a ja po polsku i czasem się nam rozjeżdżało ;)
    To zależy jak Wam bardziej pasuje - wersja na chóry wymusza większą uwagę, co o świcie jest cenne, bo ja czasem odpłynę tak, że nie wiem, co mąż czytał ;)
    Ale na początku lepiej psalmami, jak już się trochę wdrożycie, to wtedy na chóry.
    Podziękowali 2DaddyPig Olesia
  • edytowano styczeń 2017
    My też jeden psalm mąż,  jeden ja.  Wszystko po polsku 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • No i też mam dobre wspomnienia z modlitwy brewiarzowej z mnichami z Silversteam. Ale tam to było po łacinie, według ich specjalnego układu.
  • @PaniWiosna ;

    Ciekawa ta aplikacja, bo oficjalna Biblia Tysiąclecia na iOS kosztuje $20 (wiem, bo kupiłem). 
  • też korzystam z Pismo Święte - Pallotinum - od kilku lat - i widać że się rozwijają
    mi odpowiada bo zdarza mi się nieszpory przy usypianiu dzieci odmawiać - a jak jest na komórce to nie trzeba światła włączać...

    ale mam coraz większą chęć na śpiewaną jutrznię - no ale to jeszcze przede mną...
  • Ja nie dorobiłam się jeszcze papierowego egzemplarza, bo za drogi dla mnie obecnie jest. Modlę się Liturgią Godzin od półtora roku i korzystam z aplikacji Brewiarz dla mobilnych - jest bezpłatna. Minus że nie można kopiować cytatów żeby się z kimś podzielić. Więc czasem korzystam ze strony ILG (internetowa Liturgia Godzin).
    Podziękowali 1DaddyPig
  • My tylko z książkowego wydania korzystamy. Ale mój zestaw kupowany 18 lat temu był jednak sporo tanszy. Chyba 25-30 pln za tom. No i fakt, brakuje mi wspomnień rożnych bliskich mi Świętych, ale zdaje sie można kupić wkładkę uzupełniającą. Z komputerem modlitwa jakby dla mnie trudniejsza. Nie skupiam się.  
  • edytowano styczeń 2017
    Mam tablet z pękniętą szybką, na który już zgrałem różne aplikacje ewangelizacyjne na Androida. Sporo tego jest, od jezuitów i chrystusowców.
  •  ja korzystam  z smartfonowej Biblii bo  bo i tak nie wiem o co chodzi 
    i czasami słucham w radiu Maryja  jest rano około 6,10 po 14 i o 23 ,30
  • My zamawialiśmy hurtem dla całej wspólnoty. Niezły dali rabacik.
  • My mamy czterotomowy.
    czasami korzystam( jak nie ma Tomka i sama z dziecmi robię Laudesy) z tego na IOS( Maciek, zainstaluj sobie - jest w App Store, iGuru- czesto są fajne aplikacje za darmo, kiedys był wlasnie brewiarz.
  • Wy macie taki obowiązek odmawiania z racji przynależnia do wspólnoty czy tak sami z własnej woli? :)
    Ja tylko będąc w dawno temu półtora roku w zakonie regularnie odmawiałam brewiarz.
    I ciągle mi się marzy wrócić do tych modlitw,bo je bardzo lubię,ale udaje mi się to od czasu do czasu,nie ma w tym regularności,bo zawsze coś... 
  • Ja tez mam aplikacje Pismo sw. 
    Bardzo wygodne. 
    Ale 4 tomy tez mamy ;)
  • @Wanda a czemuz to sie pozbywasz? 


  • a czm sie ruzni od dzisiejszych brewiazy
  • My dostaliśmy 4t od wspólnoty... ;)
  •  Wanda a za ile? Mamy jednokomorowy, ale poniszczony w plecakach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.