Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zeszyty Cieszynskiej

2»

Komentarz

  • Aga85 powiedział(a):
    @Agmar co to są falbanki?
    Mam ksero książeczki tylko bez opisu zadań :/
    http://4.bp.blogspot.com/--5qxHMN-GAU/UbZOiBhoyeI/AAAAAAAAA0U/KFERjIgDbJ8/s1600/CAM00702.jpg  na górze sa falbanki - tak aby dziecku wyraźnie zaznaczyć sylabę :)
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano luty 2017
    AleksandraB powiedział(a):
    Nie wiem jak nauczyć tak duże dziecko.
    Mój syn w wieku 2,5 roku nauczył się czytać sylaby i jednocześnie mówić, wyłącznie słuchając płyt.
    Ma zaburzenia autystyczne.
    Ostatnio (3lata i 8 miesięcy) dorwał się do komputera i nauczyć się pisać na klawiaturze. Zdania bez dwuznaków i polskich znaków pisze bezbłędnie. Stosuje zapis fonetyczny i pisze dużymi literami (ALINA JE JAPKO.) ale już powoli łapie małe litery.
    Wow, 2,5 latek czytający to dla mnie chodzący cud :) ja mam swoją (młodszą) 4,5latkę i próbuje samogłosek i nie może załapać bo nie umie się skupić na dłużej niż 5 sekund 
  • Trochę w temacie tym co @Agmar. Nasza 2.5 chce się uczyć. Przychodzi chetnie i wykonuje polecenia.
    Jednak dobrze czyta tylko A oraz I.
    Myli O z U oraz E z Y. To już dobry miesiąc jak drepczemy w miejscu w tym temacie.
    Macie pomysł?
  • @wiesia kup książeczki słucham i ucze się mówić. Dwa miesiące słuchania i dziecko będzie znało sylaby. 
    Podziękowali 2wiesia annabe
  • AleksandraB powiedział(a):
    @wiesia kup książeczki słucham i ucze się mówić. Dwa miesiące słuchania i dziecko będzie znało sylaby. 
    A myślisz ze dla takiej 4,5 latki co ma problemy ze skupieniem byłyby skuteczne? U nas mowę juz wyrownalismy dzięki aparatom ale jeszcze pół roku temu ciężko było zrozumieć co mówi.
  • Mojemu autystycznemu synowi płyty i książeczki bardzo pomogły skupiać uwagę na dłużej, nauczył się wskazywać palcem, utrwalił sposób czytania od lewej do prawej. Mowa syna jest bardzo wyraźna dzięki płytom które są tak nagrane, że mają przedłużone brzmienie samogłosek i głosek trudniejszych. Syn już w wieku 3 lat pięknie wymawiał "R". Płyty są wykorzystywane w uczeniu dzieci niedosłyszących, dorosłych uczących się języka polskiego.
    Myślę, że płyty pomogą każdemu dziecku z problemem mowy i czytania, w każdym wieku, pod warunkiem że zechce nałożyć słuchawki i uważnie słuchać, powtarzać i wskazywać co lektor czyta. Część "sylaby i rzeczowniki" ma kiepskie obrazki ale lepszej pomocy po prostu nie ma!

    Muszę zaznaczyć, że syn wręcz zafascynował się tymi książeczkami, a później czytaniem i pisaniem. To jest jego umiejętność "kominowa" którą rozwija niestety kosztem innych umiejętności.
  • Czy ktoś ma serię "kocham czytać" Cieszyńskiej i chciałby sprzedać ewentualnie pożyczyć? Dostaliśmy w zaleceniach diagnozy sensorycznej naukę czytania na tym materiale (musimy ten bo ma być spójny z tym co będzie na terapii SI) 

    także pytam najpierw tu... jak trzeba będzie to kupię nową...
  • @AleksandraB a czy ta seria do sluchania nadaje sie dla niespelna 4 latka, w celu wstepu do nauki czytania i zeby nauczyc wymawiac go wlasnie Rrr.. 
    Juz chyba powinien umiec wypowiedziec tą literke ..
  • Do 6 lat ma prawo nie umieć.
    Podziękowali 2Monira annabe
  • @annabe Może być ciut nudna ale myślę, że się nadaje. W celu poprawy wymowy najbardziej polecam "Trudne głoski" 
  • Skoro wątek wyplynął.
    Mam do sprzedania  książeczki słucham i uczę się mówić sylaby i rzeczowniki (4 książeczki z płytami) i sylaby i czasowniki l.poj i l.mn. (2 książeczki) za pół ceny.
  • Moge tąpierwszą zarezerw?
  • Jak by @annabe nie chciała, to ja prosze info, ile by to z przesyłką wyszło.
  • @Katarzyna starsi bracia chyba juz mowili w tym wieku dlatego tym sie kierowalam.. 
    Ale wyczytalam dzis jeszcze ze jesli zamienia r na l to nie ma sie czym martwic, przyjdzie samo. :smile: 

    @AleksandraB podasz mi cene na prv i dane?
  • @uJa ja mam Cieszyńską dwa tomiszcza i chętnie się pozbędę bo u nas się nie bardzo sprawdziła. 

    Muszę tylko sprawdzić czy wszystkie zeszyty są w komplecie bo ostatnio mi szkodniki rozwłóczyły po domu. 

    No i kolorowanka z zestawu będzie pobazgrolona ale poza tym powinno być jak najbardziej do użytku.

    Dam znać jutro OK?


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.