Karta Dużej Rodziny - zgłaszamy partnerów!!!

11112141617

Komentarz

• Tak. Albo zniżka wątpliwej jakości nie łącząca się z innymi
    Podziękowali 1MAFJa
  • Gosia5 powiedział(a):
    nasze lokalne kino wprowadziło Kartę tylko na seanse dla dzieci i tylko, jak idą minimum trzy osoby. Nawet jakbym wzięła dwoje starszych np na na Dwie korony, to zniżki nie dostanę. Nie rozumiem tego. A chwalą się potem, że KDR mają. :(
    U nas analogiczna sytuacja :(
    Podziękowali 1Joanna36
  • Bea, Andrew - łatwo narzekać, trudniej przekonywać szczególnie małych przędsiębiorców czy mało dochodowe czy wręcz nierentowne instytucje do dawania dużych zniżek.

Może odpowiem w kilku punktach z mojej skromnej perspektywy 10 m-cy pracy jako negocjator KDR i kilku lat społecznej pracy na rzecz lokalnej Karty:

- od 2014 r. do 2016 r. Ministerstwo poprzez U. Wojewódzkie podpisywało umowy o Partnerstwo w KDR z tymi, którzy sami się zgłaszali. Dopiero od lutego 2017 negocjatorzy KDR zaczęli aktywnie szukać partnerów do KDR. A ponieważ sami są wielodzietni - to szukali tam, gdzie sami chcieliby mieć zniżki i gdzie inni wielodzietni im podpowiadali.

- @Bea, powiedz właścicielowi sklepu spożywczego, który ma niskie marże i walczy, żeby przetrwać obok Biedronek, Lidlów, etc., że jego kilka % dane z własnego zysku klientom wielodzietnym jest ofertą "wątpliwej jakości".
    Albo właścicielce pensjonatu, która od 20 lat sama nie wyjechała na wakacje (znam taką), ledwie ciągnie koniec z końcem, żeby pensjonat był w bdb stanie technicznym i atrakcyjny dla gości, że oferuje "wątpliwej jakości rabat", bo zastrzegła, że da 10% powyżej 2 noclegów - inaczej nie wyrobi z płaceniem za sprzątanie i z praniem pościeli. Albo biednej gminie, że daje za niski rabat na basen czy kino - daje tyle, ile może.

- BARDZO WAŻNA jest postawa samych klientów - nie może być roszczeniowa! Ktoś oferuje własny zysk, np. firmy, które nie mają wielkich nakładów na reklamę. Jeżeli ze strony klientów są normalne, a nie roszczeniowe zapytania o KDR, to taki właściciel w 90% zgłasza się, bo widzi, że jest taka potrzeba wśród klientów! Kilkanaście takich umów ja sama tak podpisałam - dzwonią i mówią: bo ciągle ktoś u nas pyta o tą Kartę, to może podpiszemy umowę, niech klienci mają". To b.częste. Dlatego WARTO pytać grzecznie o KDR tam, gdzie chodzicie robić zakupy, na basen, kina, etc.

- Co do łączenia zniżek - to normalna praktyka w całym handlu, rzadko kiedy zniżki się łączą, chyba tylko w przypadku sezonowych wyprzedaży art. sezonowych. Jak kupuję w CCC przecenione buty, to nie mam już zniżki na ich Kartę Stałego Klienta. Jak rezerwuję noclegi na wakacje przez booking.pl to nie mam dodatkowej zniżki np. na last minut ani innej. Jak kupuję na coś grupona to nie dostaje dodatkowej zniżki, czy to u mechanika czy kosmetyczki czy w sklepie. Jak kupuję na basenie tańszy bilet na godziny wieczorne to nie mam dodatkowej znizki np. za poniedziałek, to samo na lodowisku - przynajmniej u nas.
    Skąd więc wymaganie, żeby KDR miało łączone zniżki?
    Bea chciałabyś sprzedawać swoje warzywa z łączoną zniżką dla wielodzietnych + zniżka dla rodziny/znajomych + zniżka np. za zakup w poniedziałek?

• Jeżeli widzicie, że gdzieś gdzieś zniżki są bez sensu skonstruowane, albo - jak ostatnio @kowalka pisała, że na Termach Chochołowskich jest limit liczby dzieci (już nie ma!!!), albo coś innego - dawajcie znać!
    Abo do negocjatorów regionalnych (telefony i maile są na stronie www.mrpips.gov.pl, a najlepiej do biura KDR biuro_kdr@3plus.pl.
    Albo rozmawiajcie z tymi ludźmi, gdzie te bezsensowne zniżki są.
    Np. w takim lokalnym małym kinie pewnie można złapać kierownika i pogadać, że taka zniżka jest bez sensu i dać sensowny argument.
    Często JEST DOBRA WOLA I CHĘCI, ALE BRAK DOŚWIADCZENIA I ROZEZNANIA!
    Czasami ludzie nie mają pojęcia JAK FUNKCJONUJE DUZA RODZINA.
    Np. tłumaczyłam kiedyś zdziwionemu kierownikowi basenu, że nie zawsze cała rodzina kompletna idzie na basen, (CHCIAŁ DAĆ ZNIŻKĘ TYLKO NA BILET RODZINNY DLA MIN. 5 OSÓB).
    Bo np. czasem nastolatki nie chcą z mamusią/tatusiem, albo jedno dziecko akurat ma gile po pas i nie będzie pływać, albo co.

Zawsze warto podziałać na rzecz a nie kontra.
    Sami budujemy tą sieć - też swoim zachowaniem jako konsumentów.

• BeaBea
    edytowano listopad 2017
    @Lila Ależ ja nie narzekam.
    Stwierdzam fakt, ze w moim rejonie albo znizek nie ma albo są na tyle marne ze nie warto sie nimi przejmowac.
    Choć obstaje ze raczej nie ma...
    Snu mi to z oczu nie spędza. Zylam wiele lat bez nich...

Nie chcialam Cie urazic

Bardziej w sumie zalezaloby na sympatii ;)

Edit. Literki
  • Bea - sympatia zostaje :)
    ja po prostu myślę, że są obszary, gdzie nikt niczego nie daje. Dużo takich obszarów: szkoła, służba zdrowia (sama wiesz najlepiej, ile trzeba wyczekać lub jak kombinować, żeby się leczyć).

KDR to też jest taki obszar.
    Ktoś dał hasło, że wdraża KDR, nie poszły za tym od razu działania (albo poszły pozorowane) i mamy, co mamy.
    Dlatego od nas zależy, co z tym będzie.
    Rozumiem, że mieszkasz w trudnym rejonie. Takich jest więcej.
    Warszawskie i okołowarszawskie firmy/sklepy/instytucje już prawie za punkt honoru (i promocji) stawiają sobie posiadać znaczek KDR.
    W tym czasie na Opolszczyźnie, Podlasiu czy tak jak u ciebie - niewiele osób KDR ma, niewiele pyta, niewielu chce przystąpić, niewielu to obchodzi.
    Ale wystarczy że 3 osoby zapytały właściciela sali zabaw w Opolu o KDR i ten zadzwonił mówiąc:
    _ Co to jest ten KDR i niech mi to pani szybko załatwi, bo klienci pytają, a mi wstyd, że nie mam!
    Podziękowali 2Danka maggie27
  • @Gosia5 - napisz proszę, co to za kino, gdzie, w jakiej miejscowości albo nazwę.
    Może być na priv.
    Sprawdzimy w systemie, jaką umowę podpisali, co oferują i czy wywiązują się z warunków umowy. Możemy także renegocjować umowę powołując się na opinię klientów.
    Po to właśnie są regionalni negocjatorzy KDR w całej Pl.
    Podziękowali 3E.milia Gosia5 Sylwunia
  • edytowano listopad 2017
    Kinoteatr Kurtyna w Sulejówku.
    http://kinoteatrkurtyna.com.pl/
     A oto informacja z ich strony:
    "Kochani, z przyjemnością informujemy, że od dnia 24.07.2017 w naszym kinie honorowana jest Karta Dużej Rodziny:)
    Bilety na seanse 2D, niezależnie od dnia tygodnia, są w cenie 15 złotych, a na seanse 3D w cenie 18 złotych. Oferta obowiązuje przy zakupie minimum 3 biletów: rodzic + 2 lub więcej dzieci, 2 rodziców + 1 lub więcej dzieci.
    Oferta obowiązuje na wszystkie filmy dla dzieci do 12 roku życia."
    Pogrubienia moje.
    Dziękuję za odzew.
    edit: najbardziej dziwi mnie to ograniczenie filmów do dziecięcych. Jakby duże rodziny tylko na kreskówki chodziły...

Podziękowali 4Lila Sylwunia Bea andrew
  • Kaspersky daje 30 proc. Zniżki... To jest coś. Właśnie za 3 komputery na dwa lata zapłaciłem tylko 209 zł.
    Podziękowali 1Sylwunia
  • Za kasperskiego dziękować należy koleżance @Sylwunia.
    Ponad  2 m-ce z nimi negocjowala, zaprzyjaźniona się telefonicznie Z sekretarka i połową teamu : ) 
    Podziękowali 4E.milia Prayboy jan_u Cart&Pud
  • Aviva ma b.korzystną ofertę:

Jeśli któryś z rodziców ma ubezpieczenie na życie w Aviva, to wszystkie dzieci mają gratis ubezpieczenie NNW. Plus ogromny, że nie trzeba wykupywać szkolnego NNW.

Więcej tu: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie/karta-duzej-rodziny.html

Polecam kontakt ze sprawdzoną agentką Avivy, mama i babcia:
    http://fundacja.opole.pl/180/biuro-207-aviva-placowka-partnerska-elzbieta-mlynczak.html
    Podziękowali 1Bea
  • Lila powiedział(a):
    Za kasperskiego dziękować należy koleżance @Sylwunia.
    Ponad  2 m-ce z nimi negocjowala, zaprzyjaźniona się telefonicznie Z sekretarka i połową teamu : ) 

poważnie??? 
  • Lila powiedział(a):
    Aviva ma b.korzystną ofertę:

Jeśli któryś z rodziców ma ubezpieczenie na życie w Aviva, to wszystkie dzieci mają gratis ubezpieczenie NNW. Plus ogromny, że nie trzeba wykupywać szkolnego NNW.

Więcej tu: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie/karta-duzej-rodziny.html

Polecam kontakt ze sprawdzoną agentką Avivy, mama i babcia:
    http://fundacja.opole.pl/180/biuro-207-aviva-placowka-partnerska-elzbieta-mlynczak.html

dzięki, wygląda na to że się na to tez załapuję
    Podziękowali 1Lila
  • No poważnie.  
  • Gosia5 powiedział(a):
    Kinoteatr Kurtyna w Sulejówku.
    Widzę, że pisaliśmy o tym samym
    Podziękowali 1Gosia5
  • @bea a nie sostalas wydrukowanego bonu w carrefour ? Bo oni nie daja znizki na biezace zakupy ale bon na kolejne... przynajmniej tak w moim pobliskim carrefour jest
    Podziękowali 1PaniWiosna
  • Są różne rodzaje Carrefourów, duże honorują KDR, małe nie.
    Podziękowali 1Bea
  • Nie. Nic nam nie dali
  • Teraz mniejsze Carrefoury też dają zniżki. Tylko musi być wydane pełne 50 zł lub wielokrotność (chyba do 500 zł, ale nigdy tyle nie wydalam. Wtedy bon na 50zl się drukuje).
    Może kasjerka nie zeskanowala karty pistoletem, wtedy się nie drukuje bon...

• Czy Kdr dla rodziców jest dożywotnia? 
  • Tak
    Podziękowali 2kika0 Agnieszka88
  • Czy może starać się o nią moja mama, której dzieci wszystkie wyszły już z domu?

• Nie wiem miały być jakieś zmiany ale czy weszły nie mam pojęcia
    Podziękowali 1Bea
  • kika0 powiedział(a):
    Czy może starać się o nią moja mama, której dzieci wszystkie wyszły już z domu?
    Jeszcze nie, ale w przyszłym roku będzie taka możliwość. 
    Podziękowali 1kika0
  • Szczęść Boże!
    Podaję informację wg posta założycielskiego z tego wątku:
    województwo: warmińsko-mazurskie
    miejscowość: Kabikiejmy Dolne 24 (Olsztyn-Dobre Miasto)
    nazwa placówki / firmy / sklepu / usługodawcy / itp. Pasieka Wilka - pasiekawilka.pl
    jakiś kontakt: wszystko na www
    + informacja czy już rozmawialiście tam, czy tylko podajecie kontakt: to ja, rozmawiałem ze sobą :)
    dajemy 20% zniżki na miody posiadaczom KDR, prosimy o dopisanie do listy firm KDR.

pasiekawilka.pl to rodzinna (wielodzietna :) pasieka z Warmii i organiczne produkty pszczele z drewnianych uli (żadnych styropianów)  :) chcemy przystąpić do programu KDR, bo sami wiemy ile zjadamy miodu i ile musiałby kosztować, gdyby nie własna pasieka ;)

Możliwa wysyłka - koszt ok. 15 zł.
    Bywamy w Warszawie. Może ktoś chciałby pomóc nam i komuś tworząc punkt odbioru dla rodzin? Albo przynajmniej zebrać zamówienia od znajomych itd.?

pozdrawiamy!!!

• Niebawem bede w twojej okolicy. Moze jaki miodek nabedę? 
  • edytowano 15 styczeń
    Fajna stronka!
    Fajne opisy!
    Zwłaszcza tenmi się podoba :)

Miód leśny

Nie wywołuj wilka z lasu, kiedy właśnie przewozi swą pasiekę na przesieki w kobiercach leśnych malin i jarzębin oraz polan kwitnących białą koniczyną. Po trzech –czterech tygodniach zbiera miód leśny. Ciemniejszy niż majowy, od nektaru malin więcej kwaskowaty (uwaga, myli się ten, kto myśli, iż miód malinowy smakuje lub pachnie intensywnie malinami!). Mniam.

Popatrzylam na ceny w sklepie. Niemniej ilosc kg miodu niewiele mi mówi. Powiedz ile wazy sloik miodu o poj 0.9l? Wtedy Ci powiem czy twoje ceny sa atrakcyjne dla "naszego" srodowiska.

• wilk powiedział(a):
    Szczęść Boże!
    Podaję informację wg posta założycielskiego z tego wątku:
    województwo: warmińsko-mazurskie
    miejscowość: Kabikiejmy Dolne 24 (Olsztyn-Dobre Miasto)
    nazwa placówki / firmy / sklepu / usługodawcy / itp. Pasieka Wilka - pasiekawilka.pl
    jakiś kontakt: wszystko na www
    + informacja czy już rozmawialiście tam, czy tylko podajecie kontakt: to ja, rozmawiałem ze sobą :)
    dajemy 20% zniżki na miody posiadaczom KDR, prosimy o dopisanie do listy firm KDR.

pasiekawilka.pl to rodzinna (wielodzietna :) pasieka z Warmii i organiczne produkty pszczele z drewnianych uli (żadnych styropianów)  :) chcemy przystąpić do programu KDR, bo sami wiemy ile zjadamy miodu i ile musiałby kosztować, gdyby nie własna pasieka ;)

@Sylwia ;
    @Lila ;
    Podziękowali 1Lila
  • Teraz już trochę późno na rozmowę. 
    Zadzwonię jutro ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.