Karta Dużej Rodziny - zgłaszamy partnerów!!!

2456720

Komentarz

 • Stacja narciarska Jurasowka, wypozyczalnia sprzetu i karnety. Malopolska.

  Park Wodny w Tarnowie - respektuja Tarnowska Karte, o ogolnopolskiej nie ma nic, a szkoda.  Podziękowali 1Paprotka
 • edytowano luty 2017
  PTTK jest wśród partnerów , więc większość schronisk honoruje kartę , ale oczywiście warto sprawdzać :)  "Jontek" Korbielów i Zagroń ( Istebna) nie są zainteresowane
  Baba w planie

   i nie gniewajcie się, ale niech tu będą wpisane miejsca gdzie NIE MA karty , bo się zgubimy

  na wypisywanie miejsc gdzie kartę honorują jest osobny wątek


  ATSD dziękuję za zaangażowanie :)
 • Hmmm....A jak jest z usługami medycznymi?  Bo może by dało radę na gabinet usg w Pleszewie załatwić,  tylko trzeba by się dowiedzieć czy to nie podpada pod zakaz reklamy. 
 • apteki są wyłączone, ale takie gabinety raczej nie

  mogę dopytać
  Podziękowali 3MartynaN E.milia ola_g
 • Lila powiedział(a):
  Kilka słów wyjaśnienia:

  - akcja zaplanowana jest póki co na rok

  - cel: min. 1800, a najlepiej 2000 umów z nowymi Partnerami KDR do końca 2017 r.

  - renegocjacja istniejących umów tak, żeby nie były to śmieszne oferty

  - negocjatorzy działają głównie w terenie, propagując KDR tam, gdzie są białe plamy na mapie Polski, jeśli chodzi o użyteczność KDR 

  - sieci handlowe, branżowe, usługowe to negocjacje długotrwałe (badania rynku, opracowanie systemu weryfikacji kart, decyzje podejmowane na wielu szczeblach). Czasem trwa to latami. Zajmują się nimi specjaliści w porozumieniu z ministerstwem

  - w terenie chcemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej: przyłączyć wielu partnerów, żeby spopularyzować KDR; kiedy zrobi się o KDR głośno, nowi sami zaczną dołączać

  - jako duże rodziny jesteśmy największą w PL zidentyfikowaną grupa konsumencką, posługującą się identyfikatorami w postaci kart, mamy potencjał (500+, zawsze hurtowe lub częste zakupy), 

  - negocjatorów jest tylko 30 na całą Polskę, wszędzie nie dotrzemy, ale za wskazaniem, poleceniem - na pewno tak. Dlatego prosimy o takie wskazówki - także w waszym interesie

  - wkrótce na stronie ministerstwa pojawi się lista: Imię i nazwisko, tel., mail i województwo, na którego terenie działa negocjator. Można zadzwonić/napisać i nękać, jeśli kto chce na swoim basenie/ w ulubionym schronisku mieć zniżkę KDR 

  - pozostanie wiele miejsc, w których KDR NIE BĘDZIE uznawana, np. instytucje utrzymywane przez gminy (przedszkola, baseny, domy kultury, komunikacja gminna) - co wynika z ustawy o samorządach (gmina zapewnia tylko swoim mieszkańcom te świadczenia, nie może ich oferować mieszkańcom spoza gminy), tak samo jak usługi komunalne - ALE to można włączyć do gminnych kart lub gminnych uchwał wspierających (duże) rodziny. Trzeba nękać radnych ew. założyć koło ZDR3+ i deptać ścieżki
  Czyli dużo piany, a efekt jak zwykle. Chodzi głównie o sieci i o duże sklepy, bo tam się głównie kupuje, a w małym sklepie, jak ktoś raz na jakiś czas kupi mleko, to dwadzieścia-trzydzieści groszy raz na miesiąc raczej go nie wzbogaci. Proponuję jeszcze Oskrobę, Grzybki, Lubaszkę i inne piekarnie.
 • @Joanna i Bronisław,
  Żadne bicie piany, lecz praca wykonywana z pasją i misją.
  Tylko dzisiaj w calej Pl podpisano ponad 30 umów.
  Mało???
  A dopiero sie rozkręcamy!

  Ty moeisz sieci. Inny - sieci to pikuś, jedna tańsza od drugiej. Ciągle promocje i wyprzedaże. Załatwcie pensjonaty i hotele, bolubimy zwiedzać.
  A rabaty w piekarniach i owszem, ważne.
  Tak jak u fryzjerów, w wydawnictwach czy składach budowlabych.
  A do takich docieramy.
  Podziękowali 3sylwia1974 Rosea OlaOdPawla
 • Moze cos sie uda przez Towarzystwa Biznesowe.
  Podziękowali 3Lila jan_u Sylwunia
 • edytowano luty 2017
  Wydaje mi się po prostu, że ważniejsze jest załatwienie rabatu w sieci, w której zakupy robią codziennie tysiące potencjalnych beneficjentów na terenie całego kraju niż rabat w sklepiku pani Cesi, w której kupują dwie rodziny wielodzietne z najbliższej okolicy, a co gorsza po rabacie i tak jest drożej niż w markecie.

  Wydaje mi się również, że najważniejsze są miejsca regularnych, codziennych zakupów - to rzeczywiście będzie ulga. Miejsca wakacyjne również, ale droższe hotele rzadko kiedy mają pokoje więcej niż dwuosobowe, więc nawet przy zniżce wyjdzie drogo. Oczywiście, można załatwiać zniżki dla wielodzietnych na ferrari, w sklepie na Moliera w Warszawie etc. etc., tylko kto z tego realnie skorzysta? Dla korzystającego ze zniżek lepiej mieć pięć mocnych kontraktów niż tysiąc małych sklepików, których zasięg jest mikroskopijny. Natomiast niewątpliwie z punktu widzenia PR lepiej wygląda stwierdzenie: "tysiąc umów" niż "pięć umów", nawet jeśli 90% zainteresowanych ze zniżek nie skorzysta, bo nie pojadą 300 km w jedną stronę, żeby dostać 10 groszy zniżki na litr mleka.

  Co jest najważniejsze? Być może dla niektórych malowanie paznokci, ale codzienne bytowe potrzeby wielodzietni en gros zaspokajają:

  1. w supermarketach i dyskontach ogólnych (spożywczo-przemysłowych) (niby tanio, ale przecież może być jeszcze taniej)
  2. w supermarketach i składach budowlano-remontowo-ogrodniczych
  3. na stacjach benzynowych

  Inne ważne tematy, chociaż codziennie potrzeb się tam nie zaspokaja to:

  1. miejsca na wakacje (raczej domki, ewentualnie pensjonaty)
  2. salony samochodowe - wielodzietni potrzebują dużych samochodów
  3. podręczniki szkolne.

  Oczywiście, to nie jest wyczerpująca lista. Raczej kilka przykładów, gdzie należałoby podrążyć, żeby zniżki miały wyraźny wpływ na budżet domowy i żeby KDR przestała być fikcją.
 • I tu się w pełni zgadzam i popieram ten wpis @"Joanna i Bronisław" 
 • @"Joanna i Bronisław" temat sieciówek oczywiście jest ważny i też go podejmujemy. Niemniej wytworzenie mody na "trzecie i każde kolejne dziecko w rodzinie gratis" można budować z obu stron. Poza tym ważne są precedensy np. samorządy, które wpuszczą na basen nie tylko mieszkańców okolicy, ale wszystkich z KDR, na razie to rzadkość, ale może uda się przełamać.
  Podziękowali 3Lila AB Sylwunia
 • A ogrody zoologiczne? W Warszawie drogo strasznie. Jest dzień tańszy dla seniora, dla rodzin nie ma. No, chyba że Karta Warszawiaka :/
  Podziękowali 2Lila Kalinosia
 • MOSiR Rybnik, aquarion Żory
  Podziękowali 1Sylwunia
 • Ja sie upieram przy PKP czy nie da sie jakoś przedłużyć nie płacenia dzieci do lat 6-7,zanim pójdą do szkoły ..w Europie tak jest i ta zniżka na KDR. .wspaniale by było 50% dla dzieci kał dla studentów , bo w sumie ta karta dla dzieci nic nie daje u nich .
  Podziękowali 2Malgorzata Gosia5
 • Agnieszka
  "kał dla studentów" 
  hahahaha :D 


  Podziękowali 4mamuma Hope Gosia5 mama83
 • edytowano luty 2017
  @"Joanna i Bronisław" - zapraszam do współpracy, zamiast narzekania! Poważnie piszę!

  Poza tym:
  1. powtarzasz we wpisie moje argumenty :) i piszesz to niby w kontrze :)

  2. sam(a) sobie też zaprzeczasz, bo raz piszesz, że zniżki w lokalnych sklepach są nic nie warte, a za chwilę - że nie pojedziesz 300 km po rabat. To jak w końcu chcesz? Blisko czy daleko?

  3. Piszesz razy o sieciówkach - a ja napisałam wyraźnie, że nad sieciówkami też pracujemy! W tym wątku nie warto ich wymieniać, bo umiemy do nich dotrzeć (w przeciwieństwie do mniejszych partnerów)

  4. Mam wrażenie, że jednak sabotujesz watek, bo:
  - była wyraźna prośba o wpisy miejsc, gdzie chcecie z KDR korzystać, dyskusje w wątku obok!
  - nie wpisałeś ANI JEDNEGO konkretnego miejsca, za to całą listę skarg i zażaleń
  - kpisz, pisząc o ferrari, luksusowych hotelach, sklepach w Warszawie. Naprawdę tu przeczytałeś we wpisie osoby zakładającej watek prośbę o podpowiedzi takich miejsc???
  Po co to piszesz? Szansą dla KDR jest to, że sami wielodzietni zbudują sieć miejsc, w których KDR będzie honorowana. Czy myślisz, że urzędnicy lepiej od wielodzietnych wiedzieli, gdzie KDR-a uruchamiać?
  Dlaczego sabotujesz wątek, który może służyć DOBRU wielu osób???

  5. Do Osób popierających wpis Joanny i Bronisława:
  Argumenty - jw. oraz PROŚBA:
  KONKRETNE miejsca/kontakty, gdzie chcecie z KDR korzystać, to się tym zajmiemy.  

  Na litość boską NIE PRZYKLASKUJCIE malkontenctwu!  
  Zrozumcie, że ten czas może być świetną okazją, żeby podpowiedzieć pomysł/potrzebę/wskazać śmieszną aktualną ofertę na KDR tym, którzy AKURAT TERAZ mają narzędzia, żeby to zrealizować!
  Może za miesiąc już takiej możliwości nie będzie. Może ministerstwo wycofa się z przekazania akwizycji organizacji pozarządowej, a przez to samym wielodzietnym. 
  Serio nie chcecie z tego skorzystać?
 • @Agnieszka - twoje sugestie przekazałam osobom zajmującym się partnerami strategicznymi w KDR
  Podziękowali 1Agnieszka
 • edytowano luty 2017
  @Gosia5 - wskaż proszę jakiś sklep, trudno mi teraz z mapy wyszukiwać adresy sklepów zoologicznych z Warszawy, nie wiedząc, który Cię interesuje, który ma dobrą opinię, towar, ceny, etc.
  Konkretny adres, ulice, nazwę - cokolwiek wskaż.
  Jeśli masz na myśli sieć - to podaj proszę nazwę, przekażemy osobom od Partnerów Sieciowych 
  Podziękowali 1Agnieszka
 • Z sieciówek: Rossmann, Pepco
  Podziękowali 1Lila
 • edytowano luty 2017
  nieepotrzebne

 • @Lila Gosi chyba nie chodziło o sklepy tylko ogrody... zoo po prostu 


  Podziękowali 2Gosia5 Lila
 • Malgorzata, ale zrozum, ze koordynatrzy o ktorych mowimy maja zadanie negocjowac z malymi podmiotami. Nie z siecowkami, samorzadami i innymi. Nie oni. Jest inny zespol, ktory sie zajmuje wlasnie takimi rzeczami, wiec moze do nich te uwagi. 
  Podziękowali 2Sylwunia sylwia1974
 • Ja bym chętnie widziała zniżki w sklepach ogrodniczych :) np koło Poznania Jucca w Tarnowie Podgórnym.
  Podziękowali 1Lila
 • edytowano luty 2017
  tez niepotrzebne
  Podziękowali 1Lila
 • I jeszcze Glutenex - żywność bezglutenowa Sady k. Poznania 
  Podziękowali 1Lila
 • a z wpisu Joanny i Bronisłąwa na miejsu koordynatorów bym skorzystała, nawet jeśli to małe sklepy
 • ola_g powiedział(a):
  I jeszcze Glutenex - żywność bezglutenowa Sady k. Poznania 
  albo internetowy bezgluten.pl
  Podziękowali 1Bea
 • Przepraszam bardzo, ale po co prosić o pomoc, skoro i tak wszystko wie się lepiej?
  Podziękowali 1Malgorzata
 • Ale co wie się lepiej? tłumaczą dziewczyny, które się tym zajmuja, że one mogą rozmawiać z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami. Że od sieciówek i partnerów strategiczych jest kto inny. Proszą o podanie znanych Wam firm, z którymi można podjąć współpracę. No to jak znacie- podajcie, jak nie- po co udzielacie się w wątku?

 • Basen - Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach :)
  Podziękowali 1Lila
 • Świętokrzyskie: Siedlisko Carownica siedliskocarownica.pl  Podziękowali 1E.milia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.