Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Antyaborcyjna strona po francusku

Dziś parlament francuski wprowadził prawo zabraniające prowadzenia stron internetowych odwodzących od popełnienia aborcji: http://www.leparisien.fr/laparisienne/societe/le-parlement-adopte-definitivement-le-delit-d-entrave-a-l-ivg-sur-internet-16-02-2017-6685440.php

Mamy dwie możliwości zareagowania na ten fakt. Możemy uznać, że Francuzi są debilami, którzy chcą się sami wyrżnąć do imentu, aby umożliwić płodnym muzułmanom skolonizowanie swojego państwa. Możemy też uznać, że jest to kraj okupowany przez totalitarną, lewicową władzę, któremu należy pomagać.

Jeżeli ktoś widzi sens w pomocy, w ratowaniu nowych pokoleń narodu, z którym wiąże nas spuścizna historii, który niegdyś był nazywany najstarszą córą Kościoła, zapraszam do współpracy przy stworzeniu na polskim serwerze strony, której na francuskim już nie będzie wolno prowadzić.


Komentarz

  • @Maciek_bs pewnie, ale chcesz cos wlasnego czy w szerszej wspolpracy?
    Chlopaki z "Jeden z nas" maja kontakty.
  • Myślałem nad postawieniem strony od auspicjami stowarzyszenia. Nie jestem pewien, czy włączanie w to Francuzów nie narobi im kłopotów.
  • Ja chętnie pomogę, ale jakiś weryfikator francusczyzny by się przydał. Chyba mam kandydata. Francuz, ale żonaty z Polką i tu mieszkający. Pisząc to przypomniałem sobie, ze znam dwóch takich ;-)

    Podziękowali 1DaddyPig
  • Mam kłopoty z czasem i mój francuski jest marny, ale może mogłabym pomóc jakoś jako grafik. Wordpress/html/css też. Rozumiem, że Ty Maćku będziesz tę stronę stawiał na pl serwerze?
  • edytowano luty 2017

    Chętnie współpracuję.
  • Ale z informatyki nic nie znam.
  • Ma fille aussi parle et ecrire bien francais. Moi je parle pas si bien comme je veux. Mais je peux aider si c'est besoin.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Oui, biensur. Je suis pret ;-)
    Podziękowali 1maliwiju
  • Nie pisałam na żarty.
    Podziękowali 1jan_u
  • @Isako przepraszam, nie mialem zamiaru sie nabijac.
  • 200000 wyroków śmierci rocznie.
    A śmią pouczać inne kraje w tym temacie.

  • A jaka ma być tematyka tej strony? Bo z tego co rozumiem, to strony pro-life jako takie i antyaborcyjne nie będą zakazane?
  • A co będzie zakazane?
  • Ja zrozumiałam, że negatywne przedstawianie aborcji jest zakazane. Tak jakby dało się ją przedstawiać pozytywnie. No dobra, da się. Vide Natalia Przybysz "odzyskałam swoje życie".
  • Chętnie dołączę, jeśli znajdzie się dla mnie cośkolwiek. Ale wątpię, bo po francusku umiem "merci".
    Podziękowali 1asiao
  • Ale może udałoby mi się kogoś zmobilizować, gdyby było konkretne zajęcie, nie wymagające terminowości.
  • W wiadomościach na TV5 Monde mówili o stronach www, w stylu: jesteś w niechcianej ciąży, nie chcesz tego dziecka, zadzwoń do nas- i to ma być zakazane, bo nie mówi wprost, że jest to strona pro-life, a wręcz sugeruje, że to strona dla chętnych na aborcję. Zresztą w linkowanym artykule z LeParisien właśnie o tym mówią.
  • edytowano luty 2017
    Sprytnie. Formalnie nie zabraniają działalności organizacjom pro-life, ale w praktyce uniemożliiwiają dotarcie im do kobiet, które wahają się, czy zabić dziecko. Czyli taką właśnie stronę musimy zrobić.
  • Tak, to nie może być strona pro-life (na którą wchodzą proliferzy i tak), tylko strona dla kobiet "szukających rozwiązania" sytuacji niechcianej ciąży.
    Podziękowali 3DaddyPig asiao Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.