Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Integracja sensoryczna u dziecka 1 i 9 mies

Córeczka ma ewidentne zaburzenia integracji - chodzi na palcach, domaga się długiego bujania na huśtawce, bawi się b długo włosami, albo wodą - poszukuje dotykowych dotykowych. Czekamy na badanie, realny czas czekania na diagnozę to pewnie ok 18 tyg. Czekać, czy robić prywatnie, zastanawiam się.. jakie ćwiczenia można by robić z nią w domu już teraz?

Komentarz

  • Jak tylko się da, jak najwięcej ruchu na dworze. Jak można, to codziennie - spacer, w różnorodnym otoczeniu - kamienie, piasek, mech, inne. Teraz pogoda nie sprzyja, ale już za chwilę pewnie będzie można na bosaka łazić. Zachęcać do kontaktu z naturą, skakania, ruchu. 
    Podziękowali 1zoja
  • @Tola - nie miała chodzika. To bawienie się włosami jest najdziwniejsze - zawsze tak zasypia, bawiąc się włosami moimi albo męża, długo tak potrafi się bawić...
  • te włosy to wcale mnie nie dziwią, wiele dzieci tak ma, że muszą trzymać włosy, ucho, nos czy cokolwiek rodzica, albo robią na włosach takie supełki
    moje tez miały takie pomysły, ale ja nie znoszę jak mnie ktoś dotyka więc od niemowlęctwa im to tępiłam
  • Ja tepilam, moj się oduczyl dopiero jak scielam na bardzo krotko włosy.

    Teraz zapuszczam i znów kręci mi loczki, ma 3,5 roku, zadnych problemów z SI.
    Podziękowali 1zoja
  • Córka szwagierki ma 2,5 roku i odkąd pamiętam bawiła się włosami mamy albo swoimi przy zasypianiu. Aż zaczynała je wyrywać. 
    Podziękowali 1zoja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.