Zjazd wielodzietnych w Nysie

http://zjazd.3plus.pl/

od 1 kwietnia ruszają zapisy - nie przespać !!!!
Podziękowali 2Bea jan_u
«13456

Komentarz

• A jak tam jest z noclegiem? Trzeba sobie szukać?
  • jak dotąd zawsze był zapewniany :)
  • u ludzi w domach, czasem w szkołach czy hotelikach
  • Dziękuję. Mamy ochotę się zgłosić
  • hmm piereszy raz bysmy mogli ;-) ale peenie nue damy rady
  • A na którą godz.trzeba być i kiedy się kończy.
    Chodzi mi o to czy trzeba przyjechać i jest możliwość noclegu dzień wcześniej.
  • @olgal ;
    Kontakt: pytania i uwagi prosimy kierować na adres zjazd@3plus.pl
    Podziękowali 1olgal
  • nie wiem jak będzie w Nysie
    wiem jak było w Gnieźnie, Grodzisku, Lublinie... :)
    to nie oznacza, że będzie tak samo
    zwykle się wzoruje, dobre rzeczy powiela
    dotychczas organizacja była na bardzo dobrym poziomie
    można poczytać opinie po poprzednich zjazdach, także tu na forum
  • @MAFJa  a może dacie radę, chłopcy podrosną do czerwca ;)
    Podziękowali 2MAFJa Gloria
  • pewnie bylibyście atrakcją ;)
    Podziękowali 1Bea
  • No to może i nam się by  udało w końcu :)
    Podziękowali 1sylwia1974
  • My planujemy  być.  Byliśmy  raz w Gnieźnie i teraz  nie  wyobrażam  sobie  nie  być :-) :-)  będę  czyha c w dniu  zapisów.
  • Nysa nam logistycznie pasuje. bieremy pod rozwagę.
    Byłoby łatwiej się zdeklarować, gdyby to 3+ było więcej niż 3, a tak, trójek jest najwięcej i wszędzie robią tłok, a to w sumie zwykła rodzina, a nie duza. 
  • Ja sie nie zapisuję 
    Z tych względów co wyżej 
  • Uff, a 2 +5 to  też  tłok? A  tak serio,  nie  rozumiem  problemu.  Fajni ludzie i  niesamowite  święto rodziny,  promocja w  każdym  calu. 
    Podziękowali 3Lila MAFJa agnieszkamama
  • ale to nie jest żaden problem, tylko to nie o problem chodzi, dużych, to dużych ;) 
    2+5 to pewnie że tłok, ale zupełnie innego rodzaju!
    Podziękowali 2Bea Malgorzata
  •  bardzo chętnie pojechałabym na 5+,  większość foruma w jednym miejscu i naprawdę duże rodziny!
  • No to go :D  Wiesz ,że  duże  to  pojęcie  względne.  Kiedyś 5  wydawało mi  się duuuzo,  dzisiaj  wcale  nie.  Więc  chyba  się do  tego  jakoś  dorasta  czy  cus.....albo  forum  człowiekowi  robi nie ten  tego z  pojęciami. 
  • hłe hłe. Jak miałam dwoje to troje było jak hardcore. Potem miałam piątkę i było ok. że auto wystarczyło. Z siódemką był czas, że nie wyrabiałam. Teraz siedem to w sumie niewiele :)) Tylko auta nie mamy :(
    Podziękowali 1Gloria
  • http://www.rybak.nysa.pl/joomla/index.php/pl/

tu polecam noclegi w Nysie - przemiła obsługa, właściciele zainteresowani bardzo, żeby wielodzietnym jak najlepiej usłużyć, by zapamiętali i przyjechali jeszcze kiedyś ;)

przepiękna okolica, nad jeziorem

właśnie negocjuję z nimi zniżki na KDR, są b.zainteresowani

podczas zjazdu noclegi są gratis, ale wcześniejsze - pewnie do uzgodnienia

Zjazd jest w weekend ze świetem Bożego Ciała, wolne od środy wieczór do niedzieli :)

Podziękowali 1sylwia1974
  • @Skatarzyna, @Malgorzata - byłam na 2 zjazdach i na obu przeważały rodziny 4+, 5+
    Przypominam sobie tylko 1 rodzinę 3+, choć pewnie jakieś jeszcze były...
    Ale głownie duże.

• Polecam także na noclegi b.przyjemne miejsce Diecezjalny Dom Formacyjny
    www.ddf.nysa.pl
    albo u Werbistow
    Podziękowali 1sylwia1974
  • dzięki Lilka! Piękne miejsca !
    Podziękowali 1Bea
  • Tak, Rybak jest super. A on nie nalezy do Caritas opolskiej?
  • negocjuj. zamierzam tam spędzić ów weekend :)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Nysa nam logistycznie pasuje. bieremy pod rozwagę.
    Byłoby łatwiej się zdeklarować, gdyby to 3+ było więcej niż 3, a tak, trójek jest najwięcej i wszędzie robią tłok, a to w sumie zwykła rodzina, a nie duza. 
    To my nie jesteśmy mile widziani? Myślałam, że w tym środowisku każda rodzina będzie uważana za skarb. A czy 2+3 to duża rodzina? Nie szczególnie duża, ale już wielodzietna. Z mojego doświadczenia wynika, że rzadko kiedy ktoś nie mający głebokiej wiary, ktoś , kto nie zaufa Bogu, będzie miał świadomie trzecie dziecko. Dla nas ono było właśnie owocem zaufania Panu. Z trójką dzieci przekracza się magiczną granicę, za którą jest więcej pracy, potrzebna ciągła dobra organizacja, ale też ciągłe doświadczenie tego, że Bóg teraz wyjątkowo nam błogosławi, szczęście i duma.
    Wszystko było dobre w naszej rodzince też i wcześniej, ale to szczególne, piękne, nie znikające nawet w trudnych chwilach uczucie mamy przez przyjęcie trzeciego skarbu.
    To takie spostrzeżenie :'( i krótkie świadectwo :) w jednym.
    Podziękowali 1formatka
  • @Malena, nie o to chodzi, cenię rodziny z jednym, dwojgiem, z trojgiem a też bezdzietne, ale to jest przesunięcie granicy, to, że ktoś zaczął a inni podchwycili, że rodzina z 3. to rodzina wielodzietna, nie zanaczy, że ta rodzina jest wielodzietna, a już na pewno nie duża. Za chwilę o wielodzietności będzie się mówić juz w przypadku dwójki, bo to więcej niz jedno, a więcej = wiele. 
    W moim odczuciu rodziny duże to 5+. Do dwójki małe, 3,4 średnie. 
    Póki rodzina się mieści w "zwykłym" samochodzie, to duża nie jest.
    Co nie znaczy bym te rodziny, w których jest trójka uważała za gorsze czy coś. Ich jest dużo, w nich jest ogromny potencjał. Wielka wartość. Ale nie są duże.
  • edytowano 2 marzec
    Socjologia nadal za rodzinę wielodzietną podaje z 4 dzieci 

Teraz ze względów demografii i ekonomii podaje sie juz te z 3 dzieci 
    Ale wielodzietne nadal sa te z 4 dzieci i tak podaje nauka  

I nie chodzi o brak sympatii dla tych z 3 dzieci 
    Ale to najbogatsza i najliczniejsza i najbardziej liczna wsrod rodzin 
    A to normalna rodzina 
  • edytowano 2 marzec
    @Malena czasy takie , ze to mitologizowanie trzeciego dziecka 
    No jakos trzeba sobie dobudować ideologię bez obrazy 
    Troje dzieci to normalność 
    Problem polega na tym ze dzieci w małżeństwie obecnie uważa sie za niewiadomo jaki heroizm 
    A to normalny stan utrzymania gatunku na ziemi 
    Po prostu 
    Bez tego bohaterstwa dopisywanego przy trzecim dziecku byłoby i jest całkiem normalnie i zwyczajnie 
    A tak to dopiszą do niezwykłych ludzi i juz lepiej sie czlowiek czuje bo każdy chce byc niezwykłym 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.