Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna za Tatę

24567

Komentarz

  • mam dalej problem z tajemnicami, czy ke sie rozwaza przed czy w trakcie odmawiania ZM. Ja jeszcze musze mieć kartkę bo niby znam te modlitwy ale nie czuje sie pewnie i musze kartkę mieć. Kupiłam sobie taki malutki różaniec na palec. Chce sie modlic w kolejce w drodze do pracy i jeszcze nie czuje sie gotowa mieć takiego dużego w ręce. Czuje sie skrepowana.
  • Andora, odwagi! Jak już zaczniesz, to zobaczysz, że dasz radę.
    Ja jestem w trakcie odmawiania trzeciej nowenny, dziś zaczynam część dziękczynną. Ku pokrzepieniu duszy napiszę, że pierwsza została wysłuchana, odmawiałam z prośbą o kolejne dzieciątko dla nas, skończyłam nieplanując tego w święto maryjne (Niepokalanego Serca chyba), poczęcie wypadło ok. 15 sierpnia (Wniebowzięcie Matki Bożej), a termin porodu miałam wyznaczony na 3 maja (Matki Bożej Królowej Polski). Urodziłam półtora miesiąca wcześniej wcześniaka w ciężkim stanie, przez pierwsze dni walczył o życie, był w trzech szpitalach przez 5,5 tygodnia po porodzie, moja mama odmawiała za niego Nowenne Pompejanską, teraz jest dużym, niezwykle pogodnym prawie trzylatkiem, ma wadę serca, ale nie daje ona na razie o sobie znać, po przedwczesnym porodzie i różnych problemach zdrowotnych z tego czasu ani śladu.

    Bardzo lubię odmawiać nowennę korzystając z rozważań z tej strony http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosarySites&a=ShowRosarySite&rs_id=2

    Są też dostępne bezpłatnie różne aplikacje różańcowe na telefon, też bardzo pomocne.
    Podziękowali 3persa Joannna Polina
  • Różaniec to trudna modlitwa. Jestem w 10 dniu Nowenny Pompejańskiej. Rano w łóżku odmawiam Tajemnice Radosne, jak dzieci wyjdą do szkoły to zwykle odmawiam Dziesiątkę za Arturka i Maciusia. Tajemnice Bolesne i czasem Światła odmawiam w wannie bo tylko tam mogę się schronić przed dziećmi. Chwalebne odmawiam z mężem lub sama jak wszyscy już śpią. Mam ogromne problemy z rozproszeniami, z rozmyślaniem o intencji zamiast o Tajemnicy. Muszę modlić się w ciszy i wypowiadać słowa szeptem. Staram się nie modlić w czasie wykonywania zajęć chyba, że z nagraniem o. Szustaka i przez słuchawki. ale to tylko w wyjątkowych okolicznościach.
  • DZIEN 1. dzisaj sie udało z rana. Droga w pociągu do pracy to 29 min. Akurat 1 tajemnica. dzisaj udało sie wszystki bo była prawie godzinę szybciej w pracy i miałam spokuj i cisze.
  • Kupiłam na Miodowej taką książeczkę - mała, niebieska "Nowenna Pompejańska" wydana przez WTKM. Naprawdę świetna, wszystko po kolei i można nią się posługiwać na bieżąco, bez odwracania kartek. Krótkie wspomnienia, o czym jest tajemnica, też są. Niestety, nie mam możliwości kupienia jej. Jedną mam, mogę ci wysłać, jak podasz adres.
    Podziękowali 1Hope
  • mamobabciu bardzo Ci dziekuje. Stworzyłam sobie sama taka książeczkę. Wydaje mi sie ze dam rade. I pewnie z każdym dniem bedzie głębiej a rozważania będą pełniejsze.
    Podziękowali 1mamababcia
  • DZIEN 2
    Podziękowali 4mamababcia Ida nowa Felicyta
  • +
    Podziękowali 1andora
  • @andora ;
    przypomnę nieśmiało o dniu skupienia w Gdańsku 
    • 18 marca w godz. 10:00 - 12:30 w kaplicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Fregata w Gdańsku-Oliwieprzy ul. Cystersów 13 (wejście od strony boiska, domofon 9)
    to dobry pomysł na Wielki Post.

    W razie potrzeby kontakt: odgdansk@googlegroup.com, Magda Meck 506 492 426

    PS. Jest możliwość spowiedzi u księdza z Opus Dei, który na pewno nie nakrzyczy ;) 
    Podziękowali 1E.milia
  • DZIEN 3 bardzo trudny, bardzo trudno mi sie skupić a jak sie modle to po głowie ciągle chodzą mi myśli po co to wszystko, czy Bóg istnieje..... Trudne to dzisaj bylo
  • +
    Podziękowali 1andora
  • @andora , to walka duchowa, wskazująca na to, że dobrze robisz. Wytrwaj!
    Podziękowali 1andora
  • +
    Podziękowali 1andora
  • Istnieje. Sam powiedział. Taka mysl to pokusa, trzeba i można modlić się pomimo niej. Trochę tak, jak z grawitacją. Nawet jak nam się wydaje że nie istnieje, to istnieje. +
    Podziękowali 1andora
  • +
    Podziękowali 1andora
  • +
    Podziękowali 1andora
  • DZIEN 4. puściłam Młodej bajke żeby sie pomodlić ( jest chora, cały dzień jesteśmy same w domu). Nie mówiłam jej co robię, nagle przestala oglądać bajkę i zaczęła śpiewać piosenkę o Jezusie.
  • +
    Podziękowali 1andora
  • +
    Podziękowali 1andora
  • Mam wiec nadzieje ze skończysz za 49 dni. Dla mnie intencja jest bardzo wazna. Mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o tajemnice. Bolesne rozumiem , czuje co mam rozważać. Chwalebnych już nie. Podejrzewam jednak ze to kwestia braku spowiedzi. Wiem, ze spowiedź bardzo by mi pomogła. Ale nie jestem gotowa.
  • jestem Wam bardzo wdzięczna za wsprcie. To forum bardzo mnie zmieniła. Mimo ze teoretycznie nie miałam czego tu szukać.
    Podziękowali 2Wela Milamama
  • W pierwszej się cieszysz, bo Pan zmartwychwstał, w drugiej się uśmiechasz, bo patrzy na Ciebie z Nieba, trzecia to największa po pierwszej chwała, bo cóż bez Ducha!?
    4, Matka Boża w Niebie, bez tego cała  ta modlitwa bez sensu by była i ukoronowanie w końcu - ukoronowanie całej radości z bycia podopieczną M.B. - moje ulubione tajemnice! :)
    Podziękowali 2mamababcia Laf2011
  • nie no tak literalnie to rozumiem. Ale jak np biczowanie do mnie przemawia, wiem o jakich zdarzeniach z życia mam myśleć. Wiem gdzie źle postąpiłam, co powinnam zmienić. Tak w chwalebnych nie umiem odnieść do siebie, do życia.
  • bo one nie są do życia tu, tylko to jest pragnienie Życia! to odpowiedź na te wszystkie nie wiem, nie rozumiem, po co?
  • @andora  to, co robisz jest wspaniałe!  Mam Cię w serdecznej pamięci!
  • Tutaj odcinek o tajemnicach chwalebnych:




    Podziękowali 1andora
  • A tutaj komentarze na każdy dzień Nowenny Pompejańskiej. W każdą niedzielę omawiane są tajemnice chwalebne.

    Ojciec Szustak startował z NP na Languście 1 listopada, dlatego pierwszy odcinek jest o Wszystkich Świętych.
    Moim zdaniem bardzo warto posłuchać komentarzy o. Adama, pomagają lepiej odmawiać różaniec. Bardzo polecam drugi i trzeci odcinek. A tak w ogóle - wszystkie są super.





    Podziękowali 1andora
  • Po obejrzeniu 1 odcinka trzeba kliknąć w okienko PLAYLISTA (59) i uruchomi się 59 odcinków na temat NP.


    Podziękowali 1andora
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.