Kluby MR+

Kluby MR+ dorobiły się własnej podstrony w naszym serwisie internetowym: http://mamaroza.pl/kluby-mr-plus/

Zachęcam Was do organizowania klubów w Waszych miejscowościach. Na pewno znacie innych rodziców-pasjonatów o ciekawych umiejętnościach, czy nastolatków, którzy mają "dryg" do prowadzenia zajęć dla młodszych dzieci. Wystarczy dogadać się z proboszczem, sołtysem, czy szefem lokalnej straży pożarnej i już pojawia się nowe miejsce, gdzie dzieciaki mogą pożytecznie spędzić czas. To naprawdę nie jest trudne :)
Podziękowali 5Joannna Marcelina Polina AB Bea

Komentarz

 • kibicuję :)
  Podziękowali 1Maciek_bs
 • Daj mi chwilę, i proboszczowi też, bo salka się remontuje.
  Podziękowali 2Maciek_bs Bea
 • Kusi mnie czymś takim się zająć.ale zacząć, żeby za rok wszystko się posypało, jak się może stąd przeprowadzimy. Nie wiem, muszę to przemyśleć...
  Podziękowali 2tymka Maciek_bs
 • Spójrz na to z drugiej strony: każdy mijający tydzień to tydzień, w którym nic takiego nie zrobiłaś. Dlatego warto zacząć nie martwiąc się o to, co będzie za rok. 
  Podziękowali 2Dorotak Joannna
 • edytowano marzec 2017
  @Dorotak - zawsze to rok, w którym coś fajnego się działo.
  A potem - albo znajdziesz następcę, albo też zaczniesz klub/coś w nowym miejscu zamieszkania. Same plusy :)

  I ja też kibicuję klubom!
  Podziękowali 2Maciek_bs Dorotak
 • A ten klub w Starej Miłośnie, to kto prowadzi? Zainteresowały mnie zajęcia dla gimnazjalistów...
 • Tata-informatyk.

 • Podziękowali 1Gosia5
  image.jpeg 112.6K
 • Bardzo mi się podoba to powiązanie z udziałem we Mszy św. lub aktywnościami parafialnymi!
  Zapuszczanie korzeni :) !
  Podziękowali 3Maciek_bs Joannna Bea
 • ostatnio 2 razy robiłam warsztaty cukiernicze dla dzieci z mojej parafii św.Waclawa na Korkowej w warszawie. nie ma to jeszcze póki co żadnej regularnej formuły,ale na pewno jakieś zajęcia tego typu jeszcze będą,może np. raz w miesiącu. zajęcia zawsze są w niedzielę po Mszy dla dzieci na 12, rodzice też są zaproszeni. jezeli ktoś tutaj byłby zainteresowany takimi warsztatami to mogę wrzucać informacje o kolejnych terminach.
  Podziękowali 1Maciek_bs
 • edytowano marzec 2017
  Poproszę @minka.
  Z organizacją zajęć jest jednak jeden problem. Własne dzieci, a zwłaszcza małe. Co tu zrobić z takim słodkim balastem?
 • Gosia5
  możesz poszukać mam z dziećmi w podobnym wieku, które pomogą Ci w organizacji zajęć i pilnowaniu dzieci na zasadzie np. Ty prowadzisz zajęcia dla starszych, a druga mama pilnuje maluchów.

  Generalnie idealna formuła jest taka, że koszt zajęć jest nieduży, ale wszyscy rodzice angażują się w ich prowadzenie/organizację. Ten co nie ma czasu daje kasę, ten co nie ma kasy - zdolności, ten co nie ma zdolności zajmuje się dziećmi, ten co nie lubi dzieci organizuje drugie śniadanie albo robi zakupy potrzebnych materiałów itp. można to też jakoś rotacyjnie rozwiązać.

  Im więcej rodziców się wciągnie tym lepiej. Nigdy to nie będzie 100%, ale jak dzieci są zadowolone, to rodzice są wdzięczni i sami czują (lub trzeba im zasugerować), że jakoś trzeba pomóc. 
  Podziękowali 2Gosia5 Maciek_bs
 • Do niektórych zajęć na pewno można wciągnąć własne dzieci i będzie też korzyść dla nich.
  Ja mam na razie tylko dwulatke i 5-miesieczniaka i za pierwszym razem jak miałam prowadzić zajęcia to tak się stresować,że w ogóle zostawiłam ich w domu z ojcem,za drugim razem wzięłam starszą razem z moją mamą tak na wszelki wypadek, jakby córe trzeba było spacyfikowac, ale nie było takiej potrzeby, bo mała bardzo ładnie uczestniczyła w dekorowaniu pączków. kolejnym razem może i małego w chuscie wezmę. tylko u nas na szczęście są inni rodzice i wolontariusze z parafii,więc wystarczy przygotować materiały i dać instrukcje na początku,a potem przechadzac się i ewentualnie coś pomóc,podpowiedzieć. 
 • W te wykłady Akademii się jeszcze odbywają w Warszawie? Jakby się u siebie chciało, to prelegentów trzeba samemu szukać, czy są jacyś zaprzyjaźnieni z AMR? Mam fajne miejsce na myśli...
 • edytowano marzec 2017
  To pytanie do Anki. Myślę, że kontaktami do prelegentów można się wymienić. Fajnie by było, gdyby powstała Akademia po naszej stronie Wisły :)
  Podziękowali 2Joannna Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.