Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Swędzący problem

13

Komentarz

  • Zagadka:


    Dzieci nasze strasznie się po głowie drapią. Przegląd zrobiłam. mnóstwo blado czerwonych krosteczek.
    Nie ma ani gnid ani wszy.

    Co ciekawe, krosty znajdują się również pad pachą i przy gumce slipek (talia i pachwina.

    Nie to że jedno ukąszenie ale od razu kolekcja.



    Aptekarka twierdzi że to ni pluskwy, ni pchły, ni komary, ni kleszcze. Lekarz potwierdził.
    Dzieciom przepisął syrop antyhistaminiczny (nie wiem jak po polsku?). I tyle.

    Nie wiem co robić. Macie pomysł?
  • upnę sobie.
  • ,,,,,,
    Podziękowali 1blaekie
  • Grzyba trzebaby jeszcze wyeliminować,jeśli nie przejdzie po lekach na alergię, jeśli wcześniej nie miały alergii, to dziwne, że wszystkie na raz dostały. Może nowy szampon jakiś zjadliwy.
    Podziękowali 1Bridget
  • Dzisiaj będąc u znajomej dowiedziałam się, że w Warszawie jest salon który zajmuje się wyłącznie usuwaniem wszy. Znajoma nie mogła sobie poradzić dłuższy czas z włosami córki i poszła tam i usunęli.

    Tanio nie jest bo z długich włosów to ok 300 kosztuje ( w tym też wizyty sprawdzające,kontrolne i kilka usuwań) Usuwają na preparacie antywszowym z użyciem tego słynnego grzebienia.


    Podziękowali 2ewaklara Predikata
  • U nas się zaczęło. Córka białe wygląda jak łupież ale jak dla mnie to mini jajka. 

    Mam wrażenie ze te środki słabo działają. Jesteśmy po przeprowadzce i nie wiem czy łatwo znajdę grzebyk w pudłach.. 
  • Gnidy najlepiej widać jak się świeci latarką prosto na głowę. Najwygodniej czołówką. Są poprzylepiane do włosów, najczęściej niedaleko od skóry.  Najważniejsze, żeby działać solidarnie (dom, szkoła), bo to zaraźliwe bardzo ustrojstwo.
  • Tola powiedział(a):
    @Isako Antyhistaminowy to na uczulenie. Może zmieniliście proszek do prania?
    @Tola, okazuje się że w naszym ogrodzie są tak zwane Swędziki jesienne. Nie znałam, to poznałam.
    Mało w ogródku byłam w tym roku.
  • Sorry, a jak już wszy są to ocet też można?
    Czekanie po myciu  czy przed?
  • Można ocet. Tylko nie wytruje wszy ani ich nie przepłoszy.
    Czekanie na co?
  • Katarzyna powiedział(a):
    Można ocet. Tylko nie wytruje wszy ani ich nie przepłoszy.
    Czekanie na co?
    Czesanie
  • Czesanie grzebykiem NitFree przed myciem i po myciu i co 12 godzin aż nic podejrzanego się nie będzie wyczesywać z żadnej głowy w domu.
    Podziękowali 1Aga85
  • @Katarzyna dasz zdjęcie tego grzebyka bo już nie wiem czego się trzymać. Od tygodnia ponad już się bujamy.
  • Na życzenie:
    W różnych kolorach występuje. Mój jest z zielonym.
    Podziękowali 1jan_u
  • Jak byłam w szkolnych czasach to u mnie działał denaturat na głowę 
  • Gdzie to kupić? Jakiś chiński sklep z dostawą 20-45 dni mi tylko wyskoczył.
  • Polecam ziołowy środek, jeden raz na godzinę, cała rodzina. Zalać włosy i w czepku godzinę siedzieć, zawsze nawet gnidy wybiło. Delacet płyn herbapolu.
  • @Hope w Polsce niedostępny?
  • z tego co wiem teraz jest problem z kupnem tego grzebienia, bo zmienił się dysktrybutor. Więc w Pl kupic nie można
  • jan_u powiedział(a):
    @Hope w Polsce niedostępny?
    Napisałam priv
  • Ale trzymaliście na głowie w czepku co najmniej godzinę? Trzy razy robiłam akcje delacetem i zawsze podziałał, nawet na gnidy. Nigdy nie musiałam powtarzać.
  • Zwykłym olejem czy oliwa z oliwek na godzine pod czepek plywacki gumowy, i potem wyczesywanie grzebykiem assy. Kilka dni pod rzad potem raz w tygodniu samo wyczesywanie z odżywką profilaktycznie. Bez chemii. U nas pomogło. 
  • U mnie pomaga to samo bez oleju i czepka.
    Podziękowali 2wielorybek Namorowa
  • Ja po tym oleju myłam szamponem i do wyczesywania odżywke do wlosow. 
  • @Katarzyna, to żywe te wszy się wyczesują? Chyba bym się bała, że mi ucieknie, czy one wolne są?
  • Żywe. Jestem od nich szybsza. Mam dłuższe kończyny. Się nie boję.
    Podziękowali 2Zuzapola Izka
  • o rety, żeby je chociaż otumanić czymś, może upić alkoholem i dopiero...
  • @Zuzapola - może sama sobie kielicha dla kurażu walnij i pójdzie? ;-)
    Podziękowali 3Zuzapola Namorowa madzikg
  • Oj, jak bym tyle wypiła, że znalazłabym odwagę, to chyba już by były ode mnie szybsze...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.