Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poradzcie prosze, co na angine?!

Jak w tytule, byle tylko uniknac antybola. Dziecko osmioletnie. Goraczka w nocy 39', teraz 38,4. Zbijamy Nurofenem. Objawy: oprocz goraczki, bol gardla, zle samopoczucie, bol brzucha. Wczoraj jeszcze bylo wsxystko ok.
Podaje Tantum Verde w aerozolu, Lugola do plukania gardla, woda srebrna. 
No nie wiem? Stawiac banki...ale goraczka...wiec sie nie powinno.
Doradzcie jsk to szybko zastopowac.
«13

Komentarz

• jeśli lekarz stwierdził ropną anginę bakteryjną to sooory ale ja bym nie ryzykowała. Niestety są sytuację gdzie trzeba antybiotyk dać i tyle. Ja moim dzieciom dawałam dwa razy raz przy zapaleniu płuc a raz właśnie przy anginie po 4 dniach gorączki pod 40st.

tylko pytanie czy to faktycznie angina
    Podziękowali 3madzikg Rejczel Gosia5
  • edytowano 10 marzec
    Na paciorkowca to jak najszybciej antybiotyki...  
    Miałam anginę i to było jakbym umierała...
    Masakra
    Nie odwazylabym się sama leczyć
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dokładnie. Jeśli to na pewno angina to bez antybola się nie obejdzie. A wysypki na rączkach nie ma?
    Podziękowali 1Rejczel
  • Przy anginie to jak najszybciej trzeba antybiotyk, sama dostałam i wtedy  gardło miałam tak spuchnięte że nie umiałam prawie nic przełykać, antybiotyk szybko pomógł. Moje dzieci za każdym razem też przy anginie miały antybiotyk. Jedź szybko na ostry dyżur.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Nie, nie ma wysypki na raczkach. Gardlo jest zaczerwienione ale bez naciekow ropnych. Trudnosci z przelykaniem. Nurofen byl o 9.00 i znowu eybombila goraczka 38.6. Ja podejrzewam angine i pojedziemy sie pokazac lekarzowi. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Mnie do antybiotyków przy anginie przekonuje lista nieciekawych powikłań. 

Zdrowia! 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Nie musi być nacieków ropnych przy anginie, mm można w każdym laboratorium zbadać szybko czy to ta groźna angina.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dzieki Dziewczyny za szybki odzew. Jeszcze sie ludzilam, ze moze akurat jest jakis sposob o ktorym nie wiem, ze jest... Mamy wizyte o 16.00.
  • @Rejczel, ;
    nie ryzykowałabym z racji tego, że bakterie wywołujące anginę atakują zastawki serca (jak się mylę, to mnie poprawcie). Mój mąż spędził ileś czasu na oddziale kardiochirurgi w CZD i sporo tam było powikłań nie leczonej lub późnorozpoznanej anginy. I niestety kiepsko to wygląda w konsekwencjach zdrowotnych. 

Natomiast biały mech na migdałkach nie zawsze jest anginą - np. u mego syna była "kieszonka kazeinowa w migdale" cokolwiek to nie znaczy. 
    Podziękowali 3madzikg Tola Rejczel
  • Jest taki szybki test na paciorkowca, streptest chyba się nazywa. Pobiera się wymaz z gardła i po kilku minutach jest wynik.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Sluchajcie, dzieki ogromne za odzew i zainteresowanie. Jestesmy juz po wizycie. To rzeczywiscie angina bakteryjna. W gabinecie doktor zrobil test na paciorkowca no i wyszedl gad. El dostala antybiotyk. Pamietamy o oslonie i odizolowaniu jej na te kilka dni od innych dzieci. Trzeba bedzie popracowac nad flora po tym antybolu. Plus taki, ze El nie zdziwia przy jedzeniu i taka np.kapusta kiszona jej nie straszna:-) Doktor pochwalil szybka reakcje. Jeszcze raz: DZIEKI!
    Podziękowali 2Skatarzyna Nika76
  • Oj Dziewczyny, ale jazz....Przed chwila El zwymiotowala...miedzy innymi antybiotykiem, ktory podalam jej godzine temu....Co robic? Podac kolejne 5.5 ml?
  • jak często masz podawać?
  • 5,5 ml raz na 24 h.
  • To trzydniowy antybiotyk, Sumamed Forte.
  • z grubej rury!

chyba podałabym jeszcze raz przed snem.
  • A taak, rura jest serdeczna...nic nic nic i bach. Zrobie tak, jak mowisz.
  • Ja bym podała.... ale najpierw melisy i jakiś suchy kawałek chleba potem i dopiero...
    Ale pewnie bym do apteki zadzwoniła spytac
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dobrze mowisz,@Nika76, najpierw taka podpuche zrobic czy znow nie pojda wymioty i dopiero. Lekarz kazal podac lek miedzy posilkami, godzine po jedzeniu i tak wtedy zrobilam.
  • @ Rejczel Moje córki zwykle wymiotują zarówno przy anginie jak i innych przeziębieniach z gorączką, dlatego ja zawsze mam w apteczce Aviomarin (ten zwykły ze środkiem nasennym) i jak są wymioty to oprócz antybiotyku podaję zawsze też Aviomarin  - nawet profilaktycznie w takiej sytuacji, bo zawsze mają mdłości w czasie przeziębień. Jak zaraz po podaniu ten Aviomarin zwróci, to podaję jeszcze jeden i ten kolejny to już zawsze działa na kilka godzin albo już wogóle powstrzymuje wymioty. Polecam Aviomarin w czasie przeziębień na mdłości i wymioty.
    Podziękowali 1Rejczel
  • A co do antybiotyku, to podałabym po zwróceniu jeszcze jedną dawkę ale wcześniej najlepiej niech zje coś - chrupki kukurydziane kilka sztuk czy biszkopty kilka sztuk. Moje córki w czasie takich akcji jedzą tylko i wyłącznie takie długie paluchy kukurydziane proste lub kręcone , nic innego nie chcą w czasie chorób bo mają mdłości itp. Jak się czują lepiej to chcą wtedy biszkopty ale też wyłącznie swojej ulubionej firmy, w czasie choroby kupuję im do jedzenia czy tylko to co deklarują , że przełkną czy co mają ochotę zjeść.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Spróbuj sam antybol podać ale bardzo małymi łyczkami, maleńkimi i w odstępach. Potrwa długo ale myślę że warto. Jak Ci braknie antybiotyku to podejdź do lekarza i wyjaśnij co się stało, powinien przepisać jeszcze... ;)
  • Odczekalismy chwile po tym wymiotowaniu, potem tak jak poradzilyscie troszke cieplej herbatki i kromeczka z maslem. Potem znowu chwila przerwy i antybiotyk. No zobaczymy. Mam nadzieje, ze juz zadnych hec do rana nie bedzie. Ciekawa porada z tym Awiomarinem @J2017. Nie mam tego kompletnie ani w domu ani w aucie, bo nikt od nas raczej nie mial klopotow lokomocyjnych a tu prosze, jest calkiem dobry sposob i na mdlosci przy antybiotyku.
  • @Rejczel
    Tak , Aviomarin mam zawsze w apteczce i to wcale nie z powodów lokomocyjnych ale ze względu na przeziębienia dzieci i ich mdłości jakby co. Aviomarin świetnie hamuje wymioty przy anginie i innych przeziębieniach u dzieci i dorosłych. Kiedyś jak ja miałam grypę jelitową i dwójkę małych dzieci wtedy, to wymiotowałam cały dzień i zadzwoniłam wieczorem na pogotowie co mam robić. Powiedzieli, że mam od razu wziąć 2 tabl. Aviomarinu. Jakoś mi to wogóle nie przyszło do głowy wcześniej, nie miałam też Aviomarinu w domu. Mąż od razupojechał do apteki i po tych 2 tabl. wymioty mi przeszły jak ręką odjął. Moja lekarka Pediatra też zawsze poleca dla dzieci. Teraz jest też Aviomarin Natural ( z imbirem) ale tego jeszcze nie testowałam, zawsze podaję ten klasyczny( z dyfenhydraminą w składzie)
    Podziękowali 2Rejczel kasha
  • Wiesz, @J3017 kupuje ten patent od Ciebie. Tak ze dzieki! Bedzie na zas, jakby co.
  • El przespala spokojnie cala noc. Drugi raz juz nie zwrocila leku. Dzis od rana zupelnie inne dziecko - poprawa jak bum cyk cyk. Uff
  • Super oby tak dalej! :-)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Super że tak szybko, u nas dopiero po 5 dawce antybola zaczęła spadać temp
    Podziękowali 1Rejczel
  • Tylko angine trzeba porządnie doleczyć, bo lubi wracać.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Trzeba, trzeba! Doktor zalecil do wtorku w domu( tzn. wyjsc na taras na troche mozna juz od poniedzialku) a od srody mozna do szkoly. Kusi mnie zostawic El do konca tygodnia w domu, zeby niepotrzebnie nie narazac w klasie na nowe infekcje, ten kichnie ten psiknie a po antybiotyku to czlowiek taki slabo silny.
    Wigor powrocil, sa juz z powrotem zwisy na drazku i szpagaty:-) Dwa nalesniki wciagnela w try miga. Kamien z serca.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.