Uwaga na "Piękną i Bestię"!

123457»

Komentarz

• A pamiętacie wierszyk, gdzie Janek (czy ktoś inny :) ) płacze srodze, a paluszki na podłodze? Oczywiście to jego palce.
  • ,, Ja wychodzę po ciasteczka
    -Rzekła Mama do Juleczka,
    Sprawiajże się tu przykładnie,
    Nie ssij palców, bo nieładnie,
    Bo kto palec w buzie tłoczy,
    Zaraz krawiec doń wyskoczy
    Z nożycami zły okrutnie
    I paluszki niemi utnie.

Julek przyrzekł słuchać Mamy,
    Lecz nie wyszła jeszcze z bramy,
    A już nieposłuszny malec
    Myk do buzi duży palec!
    Wtem ktoś z trzaskiem drzwi otwiera,
    Wpada krawiec jak pantera
    I do Julka skoczy żywo.
    Nożycami w lewo, w prawo
    Uciął palec jeden drugi,
    Aż krew trysła we dwie strugi.

Julek w krzyk, a krawiec rzecze:
    Tak z nieposłuszeństwa leczę!
    Wraca Mama, aj! Wstyd! Bieda!
    Juleczkowi ciastek nie da,
    Bo kto Mamy nie usłucha,
    Temu dosyć bułka sucha.
    Płacze Julek, żal niebodze,
    A paluszki na podłodze."

Podziękowali 4monika5 Tola Monika73 Klarcia
  • Kto pisał takie teksty dla dzieci? :D :'(
    Gdy córeczka chodziła do przedszkola, pewnego dnia przyprowadziłam ją już po śniadaniu. Właśnie, kiedy wchodziła, dzieci śpiewały: " Teraz inne żabki płaczą re re kum kum, re re kum kum, już jej więcej nie zobaczą re re kum kum bęc" i przy tym tańczyły. Córeczka najpierw cicho zapiszczała, a potem zawodziła na całe przedszkole. Było mi jej strasznie żal. Szybko zaczęłam śpiewać jej do uszka własne zakończenie: " Żabka dziób mu otworzyła i do wody wyskoczyła."

• No tak tak ale to piosenka z morałem ;): "Ostrzegała ją mamusia rere kum kum rere kum kum
    By zważała na bociusia rere kum kum bęc:
    Gdy zobaczysz gdzies bociana rere kum kum rere kum kum - to do wody skacz kochana rere kum kum bęc!"

Mloda sie zagapila a za gapiostwo sie placi, tak w bajeczkach, jak i w prawdziwym zyciu ;)

Podziękowali 3Gosia5 Malena Klarcia
  • Ja to jako dziecko lubiłam takie drastyczne rzeczy różne... Na starość mi zaczęło przeszkadzać.. Ale wtedy im makabryczne tym lepiej... O kogutku coś kojarzę właśnie.ze lubilam.. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Druga skrajność to Peppa.
    A w Przygodach Błękitnego Rycerzyka może trup nie ściele się gęsto, ale zdarza się.
  • Według mnie te bajki i wierszyki miały dużą wartość dydaktyczną. Dziś wychowujemy zbyt lajtowo i potem każde niepowodzenie staje się tragedią, a unikanie konsekwencji swych działań to prawdziwa współczesna plaga.
  • Gosia5 powiedział(a):
    (...)lajtowo(...)
     :D  :p
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.