Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szwarc, mydlo i powidlo. Glownie mydlo czyli watek kosmetyczny.

24

Komentarz

  • Do wszystkiego sie dorasta. Do hybryd tez dorosne :)
  • edytowano marzec 2017
    @Malgorzata podajmy sobie dłonie (hybrydowe ;)). @Rejczel ja w sobotę prosto od kosmetyczki poszłam do ogrodu - fakt w rękawiczkach. Teraz takie ładne i wygodne robią. Mąż mi kupił :) a też kiedyś nie używałam... Wszytko w domu robię, zwykle bez rękawiczek, mam wrażenie, że cały czas ręce mam mokre. Jak mam świeże hybrydy, staram się jednak myśleć o rękawiczkach i zakładać. Jeżeli by mi coś tam odprysnęło mam lakier ratunkowy podobnego koloru. Można też spiłować/obciąć paznokcie i tak pozbyć się odprysku.  Zawsze też można pomalować po hybrydzie na dowolny kolor zwykłym lakierem - czasami stosuję jak już mi urosną paznokcie, a nie mam czasu ściągnąć lakieru.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Hybryda odchodziła mi jak podkład i top były kiepskiej jakości (tańsze), zainwestowałam w lepsze i nie odchodzą. Kolory wybieram takie, które pasują do wszystkiego i mi się nie nudzą, jak mam dosyć koloru zmywam i robię inny. Do porodu mają być paznokcie zmyte więc zrobiłam sobie białe końcòwki + przeźroczysty.
  • Niektóre hybrydy - kolory (akurat ja mam Semilaca) potrzebują dłuższego czasu naświetlania. I nie utwardzą się w ledowych 9W, tylko trzeba im 36W.
    Ja akurat mam na stanie i ledową 9w i starą lampę (nie ledową) 36w
    ale jak kto robi samemu, to warto pytać
    jak się źle utwardzi, to wiadomo będzie schodzić bardzo szybko, nawet płatami :)

    ja po zrobieniu hybrydy od raz nieraz idę gary zmywać ;) 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ja sobie ostatnio zrobiłam hybrydę. Po 6dniach zaczela schodzic, platami. Kolor czerwony. W sieciowce, manicure express. Mogli byc zle utwardzone?
  • W sumie to nie musialam usuwac, zdrapalam ja bez problemu
  • malagala powiedział(a):
    Ja sobie ostatnio zrobiłam hybrydę. Po 6dniach zaczela schodzic, platami. Kolor czerwony. W sieciowce, manicure express. Mogli byc zle utwardzone?
    Sieciowek ekspres nie polecam. 
    Tam idą na ilość nie na jakość 
    U mnie hybryda 14 dni max.
    Paznokcie rosną mi bardzo szybko.
    Moja kosmetyczka eksperymentowała u mnie z bazami i sposobem utrwalania. Bo mi zjezdzalo z płytek.  
    Czasami mi coś odprysnie ale to wówczas jak trzasne paznokciem.  Wtedy pęka i niestety hybryda tez odpękuje. 

    Podziękowali 1malagala
  • Ja robię sama.
    czasowo wychodzi roznie. 
    Czasem dłużej -frencz, czasem krócej - ciemny kolor jedna warstwa, 
    zdecydowanie bardziej opłaca sie finansowo.
    nawie ej to pierwszy zakup- lampa, baza, top, pilniki, polerki, waciki bezpyłowe, zmywacz, odtluszczacz 
    potem tyko lakiery 
  • Ja robię sama. Nic skomplikowanego. Potrzebna lampa, baza, lakiery i top (można się zaopatrzyć w brokat, naklejki, dżety itp.), preparat do odtłuszczania, pilnik, polerka, waciki specjalne, używam jeszcze preparatu do skórek, do zmywania czysty aceton. Ostatnio jak u kosmetyczki robiłam bo mi się nie chciało to za dwa dni odchodziły, właśnie podkład musiał być kiepski. Podstawa to dobra baza shelac, semilac, bling.
  • Nie sprawdzałam jak to cenowo wychodzi za zestaw bo lampę dostałam, resztę osobno dokupiłam 
  • mamlu powiedział(a):
    A polecacie jakiś gotowy zestaw początkowy? Czy lepiej wszystko osobno skompletować? 
    zobacz na stonie Semilac albo Neonail
  • Mi hybryda też bardzo niszczy paznokcie. Po dwóch kolorach (ok 5 tygodni z hybrydą) praktycznie wszystkie były rozdwojone i się łamały, ile trwało zanim odrosły w miarę silne, olaboga... A szkoda, bo bardzo lubię. A wiecie coś na temat szkodliwości hybrydy w ciąży? Bo ostatnio na przykład zostałam potraktowana silniejszą bazą z Semilac i pod lampą piekło jakbym była przypalana. Od tej pory trochę mam dystans do tego...
  • Podejrzewam, że płytkę ci za bardzo spiłowano i dlatego piekło
    Podziękowali 2hipolit Madika
  • najbardziej szkodliwy w ciąży jest aceton przy sciaganiu ale i tak szkodliwość niewielka. Lampę polecam zamówić z aliexpress, lakiery osobno z semilac najlepiej.bazy tez. Inne rzeczy jak odtłuszczacz i aceton można kupić noname. Tz jak najtańsze. Zestaw startowy wyjdzie nastepujaca. Lampa w polsce 50-70 zl, baza 29, top 29, jeden lakier 29, odłuszczacz i aceton 15-20 zl. Pilnik i inne jakieś 10 zl. To jak to podliczyłam to opłaca sie kupić jednak zestaw
  • lamoa już sprawdziłam ze na allegro z tymi wszystkimi pilnikami oddluszczaczami i acetonami i innymi można za 45 zl kupic
  • Jak bezpiecznie i skutecznie usunąć hybrydę domowym sposobem? 
    Po raz kolejny mnie rozczarowała.
    I nie chodzi o odrosty. Po dwoch tygodniach odłazi miejscami.
    Jak to mozliwe ze u innych wytrzymuje 4- 5 tygodni? 
  • tez sie zastanawiam:) U mnie sie zupelnie nie sprawdzila.  Dotarl do mnie zestaw p.Shine.  zaczne stosowac, jeno lapy troche zregeneruje:)

  • @Małgorzata32 to kwestoa budowy paznokcia, jeśli plytka jest tlusta to nie ma siły. A usowanie domowym sposobem to nic dobrego dla paznokcia. Niestety trzeba zaopatrzyć sie w aceton, namoczyc waciki, poobkładać nimi paznokcie, zawijać folia aluminiowa, odczekać 15 minut i ściągnąć.
  • edytowano maj 2017
    Oh mon Dieux! :o Po czyms takim zostalby mi kikut z koscia na wierzchu...

    Utwierdzilam sie ostatecznie w przekonaniu, ze hybrydy nie dla mnie, bo poniewaz lubie zmieniac kolor lakieru nawet dwa razy w ciagu dnia, jak mi przyjdzie melodia a po drugie to mam delikatne paznokcie i po tym zmatowieniu/spilowaniu wierzchniej warstwy plytki nastapilby nieciekawy koniec.

    Wolę takie malowanko, jak do tej pory B) Taka paznokciowa kocia łapa, bez zobowiazan ;)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Jak bezpiecznie i skutecznie usunąć hybrydę domowym sposobem? 
    Po raz kolejny mnie rozczarowała.
    I nie chodzi o odrosty. Po dwoch tygodniach odłazi miejscami.
    Jak to mozliwe ze u innych wytrzymuje 4- 5 tygodni? 
    4-5 tygodni??? Aż mi się wierzyć nie chce. 
    Toż to już czysty paznokiec jest.
    Musisz delikatnie zmatowic płytkę paznokcia np bloczkiem albo pilnikiem na to nałożyć kawałeczki płatków kosmetycznych i zawinąć folią Alu. 
    Potrzebach kilka minut i ściągać.  Np drewnianym patyczkiem . Potem wypolerowac płytkę 
  • No zdaje sie, ze @hipolit pisała, ze tyle wytrzymuje?
  • Jakos mi sie udało sciągnąc.
    Za kzadym razem mówie, ze to ostatni raz.


    Do następnego razu ;)
    Podziękowali 1hipolit
  • @Malgorzata32 to tak samo jak ja :) mogę założyć hybrydy max dwa razy a potem musze przez kilka miesiecy doprowadzać paznokcie do zdrowia. Problem w tym ze żaden zwykły lakier nie trzyma się na moich paznokciach (i nie chodzi o to ze się ściera czy odpryskuje, potrafi po prostu zejść całymi płatami :) ), wiec kiedy zależy mi na trwałości przed jakimiś imprezami czy wyjazdami to za każdym razem biję sie z myslami czy warto. Teraz mam wyjazd w czerwcu i od dwóch dni zastanawiam się czy zapisywac się do kosmetyczki czy nie :)
  • Nie lubie/nie potrafię malowac paznokci.

    Wiec u mnie albo hybryda albo niepomalowane ogryzki ;)
  • Sprobujcie essie, ale ciemniejsze kolory, bo jasniejsze troche slabsze chyba. 2 warstwy, na to ochronny bezbarwny. Mozna przyspieszyc proces schniecia kropelkami specjalnymi (obok lakierow sprzedaja). Ja zwykle maluje w sobote/ niedziele i bez odpryskow spokojnie do piatku wystarcza. Paznokcie bardzo szybko mi rosna, wiec czesto zmywam kolor bardziej z powodu odrostow, niz jego stanu.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Maciejka a w jakim sklepie w De kupujesz?
  • Dm ma i oczywiscie wszystkie sklepy/ drogerie troche z wyzszej polki (Douglas, Galeria Kaufhof itd).
  • Dzieki. W dm poszukam.
  • Czytam i czuję się stara - od lat nie malowałam paznokci ;)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Jakos mi sie udało sciągnąc.
    Za kzadym razem mówie, ze to ostatni raz.


    Do następnego razu ;)
    Potwierdzam.
    jak znajdę foto to poproszę Cie o wrzucenie tutaj.
    trzymalam chyba 6 tyg celem eksperymentu ile toto wytrzyma :smiley: 
    na szczęście był to okres zimowy, wtedy wolniej mi pazury rosną wiec dało radę tylko tyle potrzymać.
    wiosna, latem juz bym jeszcze bardziej straszyła odrostami :D 
    ale czasem ściągam po tyg bo akurat wypatrzę nowy kolor i juz, natychmiast muszę go miec na paznokciu ;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.